• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sgk

CottonCandy

Atlas Evren
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Tem 2009
Puanı
472
Beyler SGK Bana 4 Bin TL Borç Çıkartmış :D Neymiş Beni Güvence Altına Almış Yanlız Sorun Ben Askerdeyken yapmış :D :D

Adam diyor öde kurtul dedim sen öde o kadar meraklıysan :D

Varmı Madur olan :D

devlet op kanki sakın ödeme. sigorta yaptım diyor zorunlu diyor bi gidiyon hastaneye sigorta yok :D adamlara soruyon aaa test yapmamışsın olmaz ama böyle test yapın ilk önce sonra geçirelim size diyorlar :D

devlet op kanki sakın ödeme. sigorta yaptım diyor zorunlu diyor bi gidiyon hastaneye sigorta yok :D adamlara soruyon aaa test yapmamışsın olmaz ama böyle test yapın ilk önce sonra geçirelim size diyorlar :D

Ben Sildirecem Kaymakamlıktan halledecez Birde SGK Terhis Belgesi Götürecem ben Askerdeyken Mehmetçik Siğortam vardı zaten :D

gaziye protez yapıldı diye 90 bin lira borç çıkartmışlar

terhis belgeni göster yani (borçlu olduğun dönemleri) düzeltiyorlar.
kesin olarak askerlik dönemi içerisindeki borç düşümü sağlandıktan sonra askerlik dışında kalan gün ve ayların sigorta primlerini ödersin, tavsiyem ise net borcunu öğrenmeden prim ödemesine girmeyiniz.
askerlik öncesi öğrencilik durumu var ise aşağıdaki şartları karşılıyor ise sigorta primi ödemezsin.
karşılamıyor ise sigorta primi ödemek zorundasın.
g0 - yeşil kartl,ı g1 - 45 lira üstü gss prim borçlusu, g2 - 110 lira üstü sigorta prim borçlusu, g3 - 240 lira en yüksek gelir düzeyine sahip aileler için ödenmesi gereken prim borçlusu.
öğrencilik durumun şu an aktif ise öğrenci olarak gösterebilirsin kalan günleri.
gss öğrenci durumu yararlanma şartları;
18 - 20 yaş arası açık öğretim ve açık öğretim meslek lisesi öğrenim şartı,
20 - 25 yaş arası 2 veya 4 yıllık üniversite öğrenim şartıları
ile aile üzerinden sigortasına devam edebilmektedir.

terhis belgeni göster yani (borçlu olduğun dönemleri) düzeltiyorlar.
kesin olarak askerlik dönemi içerisindeki borç düşümü sağlandıktan sonra askerlik dışında kalan gün ve ayların sigorta primlerini ödersin, tavsiyem ise net borcunu öğrenmeden prim ödemesine girmeyiniz.
askerlik öncesi öğrencilik durumu var ise aşağıdaki şartları karşılıyor ise sigorta primi ödemezsin.
karşılamıyor ise sigorta primi ödemek zorundasın.
g0 - yeşil kartl,ı g1 - 45 lira üstü gss prim borçlusu, g2 - 110 lira üstü sigorta prim borçlusu, g3 - 240 lira en yüksek gelir düzeyine sahip aileler için ödenmesi gereken prim borçlusu.
öğrencilik durumun şu an aktif ise öğrenci olarak gösterebilirsin kalan günleri.
gss öğrenci durumu yararlanma şartları;
18 - 20 yaş arası açık öğretim ve açık öğretim meslek lisesi öğrenim şartı,
20 - 25 yaş arası 2 veya 4 yıllık üniversite öğrenim şartıları
ile aile üzerinden sigortasına devam edebilmektedir.

yarın gidip bakacam sildirecem komple bakalım

eğer okumuyorsan 18 yaşın üstündeysen ve sosyal güvencen yoksa çalışmıyorsan en üst kademeden aylık borçlanıyorsun, okuduğun zamanı diploma ile düşülüyor gss borçlanması bu, ben sgk da staj yaptım ordan biliyorum 5-6 milyar borç çıkanlar var hep ödemessen hacizlik bir durum yok fakat emekli olamıyorsun ödemeden, çok saçma bi sistem sağlıktan yararlansanda yararlanmasanda borçlanıyorsun üstelik hastanede para ödediğin halde borçlusun gelir testi yaptırıp bildirmen gerekiyor, sana şimdi kaymakamlığa gidip gelir testi yaptırmanı söylicekler ona göre miktar belirlenip aylık ödemesini yapıcaksın.

Onu düşürebiliyosun sakın o kadar borcu ödeme. Ben 209TL gibi bir miktar ödemiştim, düşür düşürebildiğin kadar öyle öde.

Onu düşürebiliyosun sakın o kadar borcu ödeme. Ben 209TL gibi bir miktar ödemiştim, düşür düşürebildiğin kadar öyle öde.

Düşüre bildiğim kadar düşürecem bakalım ne kadar borç çıkacak geriye

----------

eğer okumuyorsan 18 yaşın üstündeysen ve sosyal güvencen yoksa çalışmıyorsan en üst kademeden aylık borçlanıyorsun, okuduğun zamanı diploma ile düşülüyor gss borçlanması bu, ben sgk da staj yaptım ordan biliyorum 5-6 milyar borç çıkanlar var hep ödemessen hacizlik bir durum yok fakat emekli olamıyorsun ödemeden, çok saçma bi sistem sağlıktan yararlansanda yararlanmasanda borçlanıyorsun üstelik hastanede para ödediğin halde borçlusun gelir testi yaptırıp bildirmen gerekiyor, sana şimdi kaymakamlığa gidip gelir testi yaptırmanı söylicekler ona göre miktar belirlenip aylık ödemesini yapıcaksın.

okumuyordum açıktan bitiridim de bu borç ben askere başladım tarih başlamış yarın gidip yapacam düşürecem bakalım artık sonuç ne çıkar

hepsini bi kerede ödeme zorunluluğun yok kendi kafana göre taksitlere ayırabilirsin

gelir testi yaptırıp belgele % 80 i indirime alırlar ben öyle yaptım 1 k boorç 50 ye mi ne indi. ama hala ödemiyom :D

Ben 19 yaşındayım uzun süredir calismiyorum ve sigortamda yok suan herhangi bir borcum olup olmadigini nerden sorgulayabilirim

Ben 19 yaşındayım uzun süredir calismiyorum ve sigortamda yok suan herhangi bir borcum olup olmadigini nerden sorgulayabilirim

ptt git e-devlet şifresi al gir e-devlete SGK sorgulama yap çıkar yada google yaz SGK Borç Sorgulama TC Kimlik ile Sorgulat

----------

hepsini bi kerede ödeme zorunluluğun yok kendi kafana göre taksitlere ayırabilirsin

çıkan borcu öyle yapacam gelir tesbit yaptırdım yarın sgk binasına gidip halledecem

----------

gelir testi yaptırıp belgele % 80 i indirime alırlar ben öyle yaptım 1 k boorç 50 ye mi ne indi. ama hala ödemiyom :D

yaptırdım onu bakalım yarın sonuç ne olacak dalğa geçiyorlar millete sormadan SGK lı yapıyorlar :D

https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

SYb0HTa.png

Bu şekilde doldurup borç sorgulayabilirsin.

gss sanırım sana giren. Gelir testi yaptırmadan gss ye girenlerin borçları sıfırlandırılacak gelir testine girdikten sonra gss ihtiyacı varsa başlayacak. Bu onaylandı ama ne zaman devreye girer bilmiyorum. Ödeme birşey sakın bekle askere gitmeden önce başlamıştır o 4 bin lira az değil kaç yıl önce başlamıştır.

gss sanırım sana giren. Gelir testi yaptırmadan gss ye girenlerin borçları sıfırlandırılacak gelir testine girdikten sonra gss ihtiyacı varsa başlayacak. Bu onaylandı ama ne zaman devreye girer bilmiyorum. Ödeme birşey sakın bekle askere gitmeden önce başlamıştır o 4 bin lira az değil kaç yıl önce başlamıştır.

walla bilmiyorum ama adam bana gösterdi dur hatta resim koyacam 1 dk :D

----------

Buyrun Borçuma bakın utanmazlar ödeme yap butonu eklemişler bide :D

122kRj.png

gss prim borcun olduğu halde hastanede ücretli muayne olursunuz ancak hastane deki ilaç dışındaki masraflar gss prim borcunuzdan düşürülür.

Geri