• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Shaiya Online Cryptic'in Tahtı Görevi Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhabalar,

Sizlerinde bildiği üzere 03 Nisan 2013 tarihinden itibaren Shaiya TR sunucularına Bölüm 5.4 gelmiştir.. Gelen bölüm ile Kanos İllium haritası Ales Boss’u bölgesinde yeni bir zindan açıldı...

Bu zindana girebilmek için aşağıdaki 9 aşamalı görevi tamamlamak zorundayız..

1.ADIM

Görevin başlaması için:

Işık İttifakı oyuncuları Valdemar Regnum haritasındaki Kraliçe Servus

Öfke Kardeşliği oyuncuları Palaion Regnum haritasındaki Kraliçe Caput

Zindanlarındaki moblardan veya bosslardan düşürebileceğiniz 1 adet “Belirsiz Belge” ye ihtiyacınız olacak..

2.ADIM

Bu belgeyi düşürdükten sonra Kanos İllium haritasında:

Işık İttifakı oyuncuları Carmo bölgesinde bulunan NPC “Alex Rodric” e

Öfke Kardeşliği oyuncuları Stekellen bölgesinde bulunan NPC “Klaim Setor” a

teslim etmeniz gerekiyor..

Belge teslim edildikten sonra NPC size yeni bir görev verecek..

3.ADIM

Bu görevi aldıktan sonra:

Işık İttifakı oyuncuları Valdemar Regnum haritasında aşağıda işaretli olan yerlerde çıkan “Felaket Tellalı Valdemar” isimli mini bossu keserek

Öfke Kardeşliği oyuncuları Palaion Regnum haritasında şağıda işaretli olan yerlerde çıkan “Felaket Tellalı Palaion” isimli mini bossu keserek

3 adet “Sapkınlığın Kanıtı” düşürmeniz gerekiyor..

4.ADIM

Düşürdüğünüz belgeleri Kanos İllium’da bulunan NPC

Işık İttifakı oyuncuları Alex Rodric’e

Öfke Kardeşliği oyuncuları Klaim Setor’a teslim edin..

Alex Rodric / Klaim Setor size yeni bir görev daha verecek..

Bu görevde Ales ve Lumen bölgelerindeki mobları keserek 10’ar adet “Ateş Parçası” ve “Rüzgar Parçası” düşürmeniz gerekiyor..

Bu parçaları Alex Rodric / Klaim Setor ‘a teslim edin..

5.ADIM

Ateş ve Rüzgar parçalarını teslim ettikten sonra Alex Rodric / Klaim Setor bu sefer sizden Dentatus ve Secreta bölgelerindeki moblardan düşüreceğiniz “Toprak Parçası” ve “Buz Parçası” isteyecek..

6.ADIM

Bir sonraki aşamada ise Ales ve Lumen bosslarini kesmeniz gerekiyor..

7.ADIM

Bu aşamada Dentatus ve Secreta bosslarını kesmeniz gerekiyor..

8.ADIM

Bu aşamada Alex Rodric / Klaim Setor sizi Dentatus bölgesindeki madende bulunan “Zeharr Teollama” ya gönderecek..

Zeharr Teollama ile konuştuktan sonra tekrar konuşmanız gerekiyor..

(Not: Eğer 70 epik görevini aldıysanız ve tamamlamamışsanız Zeharr Teollama sizden 5 adet Harpy Kanı isteyecektir.. Bu durumda 70 epik görevini iptal etmeniz veya tamamlamanız gerekiyor..)

9.ADIM

Zeharr Teollama sizden 200 adet Işık/Öfke oyuncusu öldürmenizi isteyecek..

Görevi tamamladıktan sonra tekrar Zehar Teollama’nin yanına giderek “Enerji Kristali” almaniz gerekiyor..

Bu aşamadan sonra zindana girmek için yapmanız gereken tek şey aldığınız enerji kristalinin üzerine tıklamak.. Kristalin üzerine tıkladıktan sonra zindan içinde geçireceğiniz 3 saatlik süreniz başlayacaktır..

(Not: 3 saatlik süre bittiği zaman zindan dışında town bölgesine ışınlanacaksınız.. Ve 72 saat boyunca karakterinizle zindana tekrar giriş yapamayacaksınız..)

----------

harita.jpg

Cryptic'in dönüşü zindanı uzay üzerinde dalgalanan ve ana zindan dışında Cryptic'in kontrolündeki boss'ların bulunduğu 6 bölge daha içeren bir zindan.

Cryptic kendisini tehdit edecek kritik bir risk gördüğünde zindanda bulunan oyuncuları bu 6 bölgeden birine yolluyor ve tüm bosslarla yüzleşmesini sağlıyor.

auro.jpg

Zindana Giriş

Zindan'ın girişi Kanos Ilium haritasında yer alıyor. Boyut Portalı giriş yapılabilecek tek yer. Fakat giriş için Zeharr'ın Aurorası isimli görev nesnesi buff'a ihtiyacınız var. Bu buff 3 saat sürüyor ve sürenin bitiminde sizi Kanos Ilium haritasına ışınlıyor. Buff bittikten sonra Crypic'in Tahtının karakterin tekrar girmesi için 72 saat boyunca beklemesi gerekiyor.

Nasıl İlerlenecek

- Cryptic'in tahtına giden sadece 1 adet portal var.

- Oyuncular Cryptic'in tahtına ulaştıklarında öncelikle "Gerideki Cryptic" ile dövüşmeliler.

- "Gerideki Cryptic" öldürüldükten sonra oyuncular zindandaki bölgelerin ilk 3 tanesinden birine rastgele ışınlanacaklar (Bölge 1,2,3).

- Buradaki tüm mob/boss'lar temizlendiğinde tekrar Cryptic'in tahtına ışınlanacaklar.

- İkinci gelişlerinde savaşmaları gereken isim ise "Ölümsüz Cryptic".

- Bu aşamayı da başarılı bir şekilde bitirdiklerinde zindandaki bölgelerin ikinci 3 tanesinden birine rastgele ışınlanacaklar (Bölge 3,4,5).

- Buradaki tüm mob/boss'lar temizlendiğinde tekrar Cryptic'in tahtına ışınlanacaklar.

- En son ise "Sonuncu Cryptic" ile karşılaşabilecekler.

gerideki.jpg

olumsuz.jpg

sonuncu.jpg

----------

6 ARA BOSS
peri.jpg

dozer.jpg

kirhiross.jpg

nantarios.jpg

yamyam.jpg

ANA BOSS
geric.jpg

olumc.jpg

sonunc.jpg

Hala bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Burada yazılanlar çok faydalı ama konu çok eski malesef bilgisi olan varsa cevap vereblir mi

Geri