• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Shyvana Jungle Sezon 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AraNeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AraNeL

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
3 Ocak 2013
Puanı
106
86270703.jpg

maxayrac1.png

ozu1.jpg

maxayrac1.png

NEDEN SHYVANA ?

Gerektiğinde takımda tank görevi görebileceği gerekse hasar ihtiyacı duyduğunuzda hybird(hem ap hem ad) itemler ile takıma çok faydalı olabileceğini düşündüğüm bir şampiyon olduğunu düşünüyorum.Shyvana son düzenlemelerden sonra çok daha güzel güçlü hale gelmiştir.Şahsen ormanda fırsat buldukça sıklıkla kullandığım bir şampiyondur ve koridorlara ultisinin kolay dolması ve mana sıkıntısının olmaması sayesinde can sıkıcı şekilde baskı uygulayabiliyorum.

+Koridor baskınlarını sıklıkla yapmalısınız ormanda farmda kalmak yerinde koridorlara baskın yapıp kule ve assist/kill almalısınız.Ultimizin çabuk dolması bize bu konuda büyük bir avantaj sağlayacaktır;)
+Oyunda koridor taşıyıcı görevini yapabilirsiniz.Takım savaşlarında ise konumuzua göre ultinizle savaş başlatabilir ya da focuslayabilirsiniz.

maxayrac1.png

YETENEKLERİ

Q : Çifte Isırık
Bedel:
Bedelsiz
Menzil: Kendin
Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar. Normal saldırılar Çifte Isırık'ın bekleme süresini 0,5 saniye azaltır.

Ejderha Biçimi: Çifte Isırık Shyvana'nın önündeki bütün birimleri biçer.
Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar ve ikinci vuruşu (+0.8/0.85/0.9/0.95/1) fiziksel hasar verir. Ek hasar, Shyvana'nın Saldırı Gücü değerinin %80/85/90/95/100 kadarına eşittir. Normal saldırılar, Çifte Isırık'ın bekleme süresini 0,5 saniye düşürür.
Ejderha Biçimi: Çifte Isırık, Shyvana'nın önündeki bütün birimleri biçer.

W : Ateş Burgacı
Bedel: Bedelsiz
Menzil: 325
Shyvana 3 saniyeliğine etrafını ateşle kuşatarak, yakınındaki rakiplere saniye başı büyü hasarı verir ve daha hızlı hareket eder. Büyü süresi ilerledikçe, hız artışı azalır. Normal saldırılar, Ateş Burgacı'nın süresini uzatır.

Ejderha Biçimi: Ateş Burgacı altındaki zemini kavurur ve kavrulan zeminde duran rakipler sürekli hasar alır.
Shyvana yakınındaki rakiplere saniyede 25/40/55/70/85 (+0) büyü hasarı verir ve 3 saniye boyunca %30/35/40/45/50 daha hızlı hareket eder. Shyvana'nın ek Hareket Hızı zamanla azalır. Normal saldırılar, Ateş Burgacı'nın süresini 1 saniye uzatır (azami 4 saniye).
Ejderha Biçimi: Ateş Burgacı toprağı kavurur ve kavrulan alanda duran rakiplere hasar vermeye devam eder.

E : Alevli Nefes
Bedel: Bedelsiz
Menzil: 925
Shyvana'nın fırlattığı ateş topu, çarptığı ilk rakibe hasar verir ve üstünde köz oluşmasına neden olarak hedefi 4 saniyeliğine işaretler. İşaretli hedeflere yapılan normal saldırılar, vuruş anında azami can değerlerinin belli bir yüzdesini hasar olarak verir.

Ejderha Biçimi: Alevli Nefes, önünde ilerledikçe genişleyen bir alandaki bütün rakiplerı ateşe boğar.
Shyvana geçtiği tüm rakiplere 80/115/150/185/220 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren ve 5 saniyeliğine zayıflatan bir ateş topu fırlatır. Zayıflatılmış hedeflere yapılan normal saldırılar, isabet halinde azami Can değerlerinin %2'si kadarını büyü hasarı olarak verir.
(Yaratıklara karşı azami 100)Ejderha Biçimi: Alevli Nefes, Shyvana'nın önünde koni şeklinde bir alandaki bütün birimleri kavurur.

R : Ejderin Öfkesi
Bedel: Saniyede 5 Öfke
Menzil: 1000
Shyvana ejderhaya dönüşür ve hedef konuma uçar. Yoluna çıkan rakipler hasar alır ve hedef konuma doğru savrulurlar.

Shyvana pasif olarak saniyede Hiddet kazanır ve normal saldırıda 2 Hiddet elde eder.
Aktif: Shyvana bir ejderhaya dönüşür ve hedef konuma uçar. Yol üzerindeki rakipler 175/300/425 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve hedef noktaya doğru savrulur.
Pasif: Shyvana 1,5 saniyede bir 1/2/3 öfke üretir. Normal saldırılar 2 öfke üretir.

maxayrac1.png

9b19.jpg

1-) Ben oyuna kırmızı ile başlamanızı tavsiye ederim.Ancak karşı tarafın kırmızısına baskın yapmayı düşünüyorsanız ziynetin aydınlatmasını da kullanarak karşı ormancıya baskın yapabilirsiniz. Mavi güölendirmenizin olduğu yeri alt koridora gideceklerin korumasını isteyin ve orta koridor ile üst koridor oyuncularının kırmızı için size yardım etmesiniz isteyin.İsterseniz direkt
4 numaralı bölgeye yani mavi güçlendirmesine gidebilirsiniz fakat bufflarınızı iyi değerlendirmek için baskın arayışına başlayın bu durumda
2-) Sırasıyla temizlemeniz gereken kamp
3-) Burayı da temizliyoruz
4-) İşte buraya geldiğimizde mavi güçlendirmeyi kolayca alabilmek için çarp büyümüzü burada kullanıyoruz ve unutmayın her ihtimale karşı çarp büyüsünü canavarın canı %40 dan aşağıya düştüğü zaman kullanın rakip oyuncu baskınlarına karşı buna dikkat edin;)
5-) Bu yeni eklenen kampımız ve lvl e göre ex verip lvl e göre zorlaşıyor burayı da temizliyoruz
6-) Ben daima ilk olarak alt koridora yada orta koridora baskın yaparım.Fakat yardım istenmesi durumunda tercihinizi değiştirebilirsiniz.Burada alt koridora giderken ki seçeceğimiz yolu gösteriyorum koridordaki totem durumunu sormalısınız eğer alt çalının orada totem yoksa oradan baskın yapıp rakip oyuncuları koridordaki takım arkadaşınla birlikte sıkıştırabilirsiniz.
7-) Burada ise orta koridora yapacağımız baskında dikkat etmemiz gerekeni anlatacağım.Direkt girmeyin bekleyin rakip oyuncu biraz daha yaklaşsın sizin tarafınıza ve akıllı işaretleri kullanarak saldır komutunu verin takım arkadaşınıza ve ondan sonra baskınını başlatın...
8-) Üst koridora baskın yapacağınız zaman mutlaka uygun zamanı bekleyin.Örneğin rakip şampiyonun kaçmasını sağlayacak bir yeteneği kullanmasını bekleyin ya da çok ileride olmasını bekleyin hani sonuç alabileceğinizi umduğunuz zaman ''yoldayım'' pingini verip takım arkadaşınızı uyandırın:) ve son olarak mutlakas çalılardan son ana kadar görünmeyecek şekilde gidin
***Sarı ile gösterdiğim ejderhanın olduğu yerde daima bir totem olmasına özen gösterin.Şehirden çıkacağınız zaman yanınıza daima minimum 1 totem almaya çalışın***

maxayrac1.png

RÜN PAGE

Ben kendi kullandığım rün pagemi size gösteriyorum ama sizin küçük tercih değişiklikleriniz olabilir bu konuda.Çoğu ormancı hareket hızı kullanır fakat ben shyvananın W yeteneği sayesinde buna ihtiyaç duymuyorum ki item+kabiliyetlerimi de birbirini tamamlayacak şekilde ayarladım

qjns.png

KABİLİYETLER

2bta.png

BÜYÜLER

9hl5.png
z4nt.png

YETENEK VERME SIRASI

tjz5.png

İTEM SEÇİMLERİ
İşte bu konuda ezber gitmeyin çünkü maça göre karşı takıma göre değişiklikler yapabilirsiniz.. Ben en uygun buildi göstereceğim yine de
Ziynet
nsw6.png

Devamı
hgmq.png

p86c.png
>>> Burada çizme tercihinizi takıma göre değiştirebilirsiniz...
bbga.png

bgfu.png

maxayrac1.png

Aklınıza takılan herhangi bir sorunuz olduğunda hazırladığım konuların altında bana sorarsanız daha seri cevap verebilirim ve diğer arkadaşların da bilgi sahibi olmasını sağlayabilirim:) Bu ve bu tarz açacağım konular tamamiyle benim tarafımdan hazırlanmıştır bu yüzden eleştirileriniz olursa yazın çözelim belki yeni taktikler geliştirebiliriz...

Son düzenleme:
benim bildiğim ilk buff lar alınır maviden başlarsan direk kırmızıya gidersin, kırmızıdan başlarsan da direk mavi ye gitmen lazım ki sen wraith ve wolf lar ile uğraşırsan senin blue karşı jungle tarafından çalınmış olabilir.

benim bildiğim ilk buff lar alınır maviden başlarsan direk kırmızıya gidersin, kırmızıdan başlarsan da direk mavi ye gitmen lazım ki sen wraith ve wolf lar ile uğraşırsan senin blue karşı jungle tarafından çalınmış olabilir.
lvl yetersiz kalabilir o durumda.Ben şampiyona göre değişiyor ama genelde böyle yapıyorum tabi üst düzey maçlarda senin dediğin daha mantıklı ama ben genel olarak hazırladım bu rehberi yani arkadaşlar 1 den 4 e yada 4 te başlayacaksanız 1 e geçebilirsiniz direkt.Fakat bu durumda buffları erken aldığınızdan baskın yapmaya çalışın
+EDİT: Bu şekilde güncelledim
1 numarayı tekrardan okuyunuz

Son düzenleme:
Bir jungle oyuncusu olarak söylüyorum lee'sin ile rahatça oyundan düşürürüm oyundan yok olur attığım counter ganklede oyundan iyice düşürrüm sen alınmada bu baya bronze işi olmuş :D

Birde rünler attack speed olmalı kesinlikle attack speedsiz jungle zor.

Birde smite süresi kısaldığı için redden(smitelı) başlayıp blueya gelince blueyu smitesız alıyorsunuz rahatça yeni kampı smitela keserek ve wolf wraithleri alak 4 level oluyorsun zaten

Bir jungle oyuncusu olarak söylüyorum lee'sin ile rahatça oyundan düşürürüm oyundan yok olur attığım counter ganklede oyundan iyice düşürrüm sen alınmada bu baya bronze işi olmuş :D

Birde rünler attack speed olmalı kesinlikle attack speedsiz jungle zor.

Birde smite süresi kısaldığı için redden(smitelı) başlayıp blueya gelince blueyu smitesız alıyorsunuz rahatça yeni kampı smitela keserek ve wolf wraithleri alak 4 level oluyorsun zaten
Eleştiri dedim ama bronz işi ne demek arkadaş ben genelleyerek anlatıyorum bilen var bilmeyen var çok biliyorsan hazırla rehber konusunu.Dikkatini çekerim eleştiri dedim sen ezmeye çalışıyorsun.Oyun bilgisine gelecek olursak ben çoook lee sin jungle oynayanı bitirdim o ormanda.Lee sin i takım oyunu şampiyonu olarak görmüyorum sen görüyorsan buyur hazırla rehberini takdir edelim.Seni uyarıyorum bir insanın uğraşıp hazırladığı rehber konusuna girip bronz işi dersen bu saygısızlık olur ha ben üstüme alınmam oyundaki statümü oyun bilgimi biliyorum ve kendime güveniyorum ama böyle bir mesaj atacağına daha iyi bir rehber hazırlayarak beni o şekilde ezebilirsin.
+Rün pagede belirttiğim birşey var BEN KENDİ RÜN PAGEMİ KULLANIYORUM.Sizin tercih değişiklikleriniz olabilir ki rün pagemi yetersiz buluyorum zaten ama alıntı yapmak istemedim başka sitelerden.Çünkü çok rp çeken bir insan değilim ve ip leri etkin kullanamıyorum

Son düzenleme:
Az önce aynı rehberdeki gibi oynadım sadece kırmızı güçlendirmeden başlayıp direkt maviye gittim sonrasında baskınlara başladım ve sonuç aşağıda:) dereceli maç olmasına rağmen ağır farkla bitti ve bunda oyun başı attığım baskınlarda aldığım 2 kill ve 1 assistin büyük etkisi oldu 3-0 başladılar maça.Tabi jungle olarak önceliğim skor almak değil assist yapmaktı ama o an takım arkadaşını kurtarmak için son vuruşu yapmam gerekti.Aşağı koridora 2 baskın ortaya ve üst koridora da birer baskın attıktan sonrası çorap söküğü gibi geldi...

kg2l.png

Bence buildin çok squishy early o botları beğenmedim ve 9/21 daha iyi olabilir ad marks yerine aspd marks kullanman çok daha mantıklı olur. Ayrıca warmogs yerine visage tercih etmen çok daha iyi olabilir. Bence Smite, Flash-Ghost yaparsan daha iyi olabilir zaten W ms steroidi çok iyi durumsal seçmek daha iyi olabilir.

Bence buildin çok squishy early o botları beğenmedim ve 9/21 daha iyi olabilir ad marks yerine aspd marks kullanman çok daha mantıklı olur. Ayrıca warmogs yerine visage tercih etmen çok daha iyi olabilir. Bence Smite, Flash-Ghost yaparsan daha iyi olabilir zaten W ms steroidi çok iyi durumsal seçmek daha iyi olabilir.
çizme tercihini takıma göre değiştirebilirsiniz demiştim.Evet bu rehbere baktığınızda bu arkadaşların yorumlarını da dikkate alın.AD cevher yada damgaların yerine attack speed verenleri deneyebilirsiniz ben böyle oynuyorum.

Geri