• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sibel Alas - Adam

Terk-i Diyar

Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
20 Nis 2009
Puanı
755

[BILGI]Albüm Adı: Adam

Şarkı Sözleri:

Sevipte söyleyemediğim şarkılar var
Bir dizesini asla hatırlayamadığım şiirler
Keşke,keşke o ben olsaydım dediğim hikaye kadınları
Düşlerim var...
Uyandığımda yalnızca başını hatırladığım,
Ve asla sonuna kadar görmeyi beceremediğim
Bir adam var düşümde,tam dokunacakken uyandırıldığım
Bir adam,sonumuzun ne olacağını hiç öğrenemediğim
Düşümde bir adam var,benim mi bilemediğim
Bir adam var diyorum,düşünüp düşümden ayrı kaldığım...

Durup da söyleyemediğin adımsa
Gizli kapaklı
Sevda türküleri tuttursam da ben
Telli duvaklı, yanıma
Korlar mı adam seni?
Koparıp acıtmazlar mı beni?
Nafile yanar elim dudağım
Seni bana yar ederler mi?
Yanıma korlar mı adam seni?
Koparıp acıtmazlar mı beni? [/BILGI]

[ACIKLAMA]Önceleri Yonca Evcimik'e vokalistlik yapan Sibel Alaş, ilk olarak 1995 Haziran ayında Mustafa Sandal'ın eşliğinde kendisinin ilk albümünü çıkardı. Aynı zamanda albüme de ismini veren "Adam" isimli parça o zamanlar çok tutulmuştu. 1996 Aralık ayında ikinci albümü "Fem" ile beraber artık söz yazarlığı konusunda da ne kadar iyi olduğunu göstermiştir. Kendine özgü tarzı özel bir hayran kitlesi toplamıştır. 1998 Mart ayında üçüncü albümü "Çocuk"u çıkardığında bazıları albümlerine niçin bu isimleri verdiğini sormuşlardır; Adam, Kadın (Fransızca Femme) ve Çocuk. Burada fem ağız anlamındadır. gonca fem, gonca gibi tam açılmamış güle teşbihen küçük ağız demektir.Sibel Alaş'ın albümlerinde dikkati çeken bir başka husus ismini "sibelalaş" şeklinde yazmasıdır. 1996'da prodüktörü Zeki Aköz ile dünya evine girmiştir. O zamandan bu zamana müziğinin tadı hayranlarının damağında kalmıştı ki 7 yıl aradan sonra28 Nisan 1996'da yeni bir albüm çıkardı: Carpe Diem (Günü Yakala).

1996'da yapılan 2. Kral TV Video Müzik Ödülleri töreninde en iyi çıkış yapan kadın şarkıcı ödülünü Sibel Alaş almıştır. Yine aynı yıl aynı ödül töreninde sanatçının "Adam" klibi yılın en iyi klibi ödülüne layık görülmüştür. Ödülü, klibin yönetmeni Abdullah Oğuz almıştır.

Aralık 2005'te beyninde AVM(kılcal damarlardan birinde kitle) olduğu ortaya çıkan sanatçının tedavisi devam etmektedir.

Alaş'ın henüz iki yaşındayken alıp koruyucu annelik yaptığı Tuğçe adında bir kızı vardır.
Günümüzde kitap çevirmenliğiyle uğraşmaktadır. George R. R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı serisini Türkçeye çevirerek adından sıkça söz ettirmektedir.[/ACIKLAMA]

Zamanında wolkmen ile sürekli dinlediğimiz parçalardan.
Sanırım baya yol aldık hayat yolunda.

Geri