• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad 80 Cap Hakkında

BetaTester

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
7 Haz 2014
Puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle aklımda yeni bir private server yapma düşüncesi var fakat birkaç konuda kararsız kaldım bunu herkesle paylaşmak istiyorum çünki oyuncu düşüncelerininde öneminin büyük olduğunu düşünüyorum.

Gelelim konumuza birçok private server var hepsi ortalama olarak yüksek ratelerde bulunmakta yani 1 2 saat içerisinde hadi bilemediniz 1 2 gün içerisinde son levele ulaşıp setinizi yapıp sıkılıp bırakıyorsunuz veya saldırı alıp kapanıyor. Bunları göz önünde bulundurarak ve eskisi oyunları özleyenlerin çok olduğunu düşündüğümden 80 cap ve ratelerin gerçekten zor olacak bir server yapmayı düşünüyorum.Kısaca serverin özeti;

Cap: 80
Race: Only Chinese
Mastery: 300
Exp: 5x
SP: 5x
Gold: 1x
Item Drop: 3x
Sox Drop: 1x
Alchemy: 0.5x
Quest: 10x
Job Rate: 2x
Fortress War: Sadece HOTAN ( Diğerleri maptan kaldırılacak )
Job Cezası: 7 Gün
Guild Cezası: 3 Gün
Magic POP: Kaldırılacak
FREE Silk: Kesinlikle yok ve olmayacak
Coin Sistem: Kesinlikle yok ve olmayacak

Kısaca özellikler bunlar ve birçoğunu yapmış bulunmaktayız. Bunlara ek olarak yaptığımız birçok yeni özellik var bunlara örnek olarak;

-Kervan çekerken çıkan thieflerin elindeki silahlar 8d olarak görünecek
-Guild sahiplerine eskide olduğu gibi mercanery çıkarma hakkı verilecek ( Mercaneryler düzeltildi )
-80 Level olduğunuzda Expiniz 99.99 a kadar sorunsuz çıkacak diğer serverlerdeki gibi 0.0 olarak görünmeyecek
-Buildinizi 80'e getirdiğinizde içerisindekileri max yapabileceksiniz.
-+ Parlamaları eskiden olduğu gibi olacak (+5 +6 Pembe - +7 +8 Sarı +9 Yeşil)
-Advler oyun içerisinden tamamen kaldırılacak
-Parti mobu oyun içerisinden silinecek.
-Map düzeltilecek sadece Jangan, Downhang, Hotan görünür kılınacak.
-Pvp moduna cape görüntüsü eklenecek.
-Kasılırken para sıkıntısı olacağı için server içerisinde 1-6d itemleri 1 golda alıp satabileceksiniz.
-Görevlerin verdikleri exp 10 kat arttırılacak bu sayede görevlerin önemi artmış olacak.
-Eskiden olduğu gibi ticketler tam olarak çalışır duruma getirilecek (%60 sa %60 fazla exp getirecek %100 se %100 fazla exp getirecek)

Bunlara ek olarak kafamdaki sisteme göre ortalama 3 - 4 hafta gibi bir sürede 80 levele ulaşabileceksiniz yani rateler 5x diye diğer saçma sapan serverlerin yazdığı rateler ile karıştırmayın

Sormak istediğim konular ise şunlardır;

-Purfication pill ve debufflar oyundan silinmelimi (Eski silkroadda olduğu gibi) (Bunlara örnek olarak Bleed,Impotent,Division vb.)
-Kale savaşlarında Fortress war hammer (çekiçler) eklenmeli ve sadece bu çekiçler ile mi vurulmalı kaleye
-Unique çıkış saatleri ne aralıklarda olmalıdır eskisi gibimi olsun yoksa biraz kolaylaştırılsınmı

bunun gibi konuları ve önerilerinizi beklemekteyim, server reklamı veya herhangi bir server ismi geçmediği için kurallara uygun olduğunu ve konumun silinmeyeceğini düşünüyorum eğer aykırı ise silebilirsiniz

Son düzenleme:
bence gayet iyi özellikleri var ama herkes ne düşünür. yalnız benim kanaatim 3 bölgeyle olursa slot sıkıntısı yaşanabilir ilk zamanlar olmasada ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkar. başka slot varmı ?

bence gayet iyi özellikleri var ama herkes ne düşünür. yalnız benim kanaatim 3 bölgeyle olursa slot sıkıntısı yaşanabilir ilk zamanlar olmasada ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkar. başka slot varmı ?
aslında slot eklemeyi değil slotlara mob spawnını yükseltmeyi düşünüyorum fakat aklımda roc mountaini açmakta var demonu kaldırıp içerisine 61 - 80 arası mob eklemek var

----------

ha ayrıca unutmadan hatırlatıyım o saçma sapan yok free silk ti yok coin sistemiydi gibi şeyleri yazmayın arkadaşlar lütfen çoluk çocuk serveri kurmak istemiyorum silkroada hakettiği değeri verebilecek bir server kurmak amacım

exp rateler çok yüksek olsun sun vs rateler zor olsun . zaten herkes normal silkroad zor diye privete oynuyor exp yüksek kalmalı

exp rateler çok yüksek olsun sun vs rateler zor olsun . zaten herkes normal silkroad zor diye privete oynuyor exp yüksek kalmalı
özellikle exp ratelerin düşük olması gerekli eski günlerdeki gibi her levelde bir aksiyon yaşanmalı. Silkroad silkroadlıktan çıktı yüksek rateler yüzünden. 1 günde son levele ulaşıp 2 3 saat pvp yapıp oyundan sıkılıyorlar sonra. Benim dediğim sistemde gold rate ve exp rate çok düşük olduğu için eskisi gibi "5k pls" diyenler dahi olacaktır oyunda. 20 levelde kervan çekenler 32 levelde pvp yapmaya çalışanlar birsürü şey olmalı. Ha gelelim diğer konuya exp rate düşükse gider isro oynarım diyosanız isro 80 cap olsaydıda hiç böyle uğraşmayıp bende isro oynasaydım derim :)

direk 5x yerine kadameli olabilir ama 70 80 arası 3 günde değilde 1 20 arası 1-1.5 günde yapılsın? hem bu sayede görevlerin önemi artar :)

debuffların olmalı ama etkileme oranı düşük olmalı her önüne gelen force açmasın mesela? :)

direk 5x yerine kadameli olabilir ama 70 80 arası 3 günde değilde 1 20 arası 1-1.5 günde yapılsın? hem bu sayede görevlerin önemi artar :)

debuffların olmalı ama etkileme oranı düşük olmalı her önüne gelen force açmasın mesela? :)

2 3 günde değil 3 4 haftada 80 olmaları lazım ki eski günlerdeki gibi taxiler olsun veya eskisi gibi thiefler 80 level olduğunda 32 lik silahlarla etrafta dolaşsın :D ayrıca ilk seviyelerinde ratesinin aynı olması akademi için gerekli mesela 40 levele kadar 1 günde kasılırsa adam günde 50 tane mezun edip serverin b*kunu çıkaramayacak

Son düzenleme:
İnsanlar artık çok çabuk bırakabiliyor o yüzden oyuncuları bağlayacak sistemler geliştir.

İnsanlar artık çok çabuk bırakabiliyor o yüzden oyuncuları bağlayacak sistemler geliştir.

Bu konuda haklısınız fakat serverin orjinalliğini bozmadan eski tatlı güzellikleri getirmeye çalışıyoruz eski silkroaddaki zevki artık hiçbir serverden veya başka hiçbir oyundan alamıyoruz bu yüzden eski silkroada olabildiğince çok benzeteceğiz rateler konusunda düşük olması da oyuncu geldiği zaman inanın gayet keyifli bir hal alacaktır eski silkroad online gibi alt alta serverlar yapmayı düşünmekteyiz

güzelde kardeşim ben hazırladığınıza dair resim isterim kuru kuru şöyle olacak böyle olacak ne yapim :saw:

Düşüncelerin güzel ama oyunun reklamını yapmalısın ve bunun için yüklü miktarda para yatırmalısın. Belli bir oyuncu kitlesine ulaştığında verdiğin emeğin karşılığını alırsın ama önemli olan o oyuncu kitlesini serverine bağlayabilmek. Bunun içinde son derece disiplinli ciddi ve profesyonel çalışman gerek. Kadrondaki kişilerin yaş ortalaması 20 den yüksek olmasıda gerekiyor. Öncelikle kazanacağın parayı değil oyuncuların hoşnutlunuğu kazanmalısın.

☺MaxiGame☻;35576019' Alıntı:
Düşüncelerin güzel ama oyunun reklamını yapmalısın ve bunun için yüklü miktarda para yatırmalısın. Belli bir oyuncu kitlesine ulaştığında verdiğin emeğin karşılığını alırsın ama önemli olan o oyuncu kitlesini serverine bağlayabilmek. Bunun içinde son derece disiplinli ciddi ve profesyonel çalışman gerek. Kadrondaki kişilerin yaş ortalaması 20 den yüksek olmasıda gerekiyor. Öncelikle kazanacağın parayı değil oyuncuların hoşnutlunuğu kazanmalısın.

Amacım para kazanmak değil sadece eski silkroad online ın tekrar dirilişini görmeyi istiyorum eski günlerdeki gibi gerek pvpler gerek gerek unique beklemeler vs.
bu arada kadrom gayet disiplinli çalışabilir bir kadro ve yaş ortalaması 24 üzeri fakat akıl yaşta değil baştadır diye bir terim var :) gerek yapabileceğimiz editler gerekse eskiye dönük silkroad keyfini tekrar canlandırmaya çalışıyoruz fakat diğer insanlarında fikirlerini almak istiyoruz

Ecsro yada zszc dosyalarını kullanarak yapman şahsen daha güzel olur :) Vsro dosyalarında büssürü gereksiz tablo ve clientinde gereksiz eklentiler mevcut :)

☺MaxiGame☻;35576073' Alıntı:
Ecsro yada zszc dosyalarını kullanarak yapman şahsen daha güzel olur :) Vsro dosyalarında büssürü gereksiz tablo ve clientinde gereksiz eklentiler mevcut :)

Evet biliyorum fakat ecsro veya zszc dosyalarında fortress war mevcut değil vsroyu seçmemin asıl nedeni fortress war ın olması ve mbot gibi kaliteli bir botun kullanılabilmesi. Aslında bot kullanımına karşıyım fakat o kadarda katı davranmayı düşünmüyoruz

Özellikle serverin ratelerinin düşük olmasını istiyoruz ki eski günlerde olduğu gibi düşük levellerdeki pvpler kervan çekme çabalarını vs. görebilelim.

Ama arkadaşlarında dediği gibi ex kasmak zor oldugu için insanlar private serverlere geliyo. Şöylede bi durumvar exp kasmak item dizmekde kolay olunca hemen sıkılıp bırakmak ihtimalide var. Çözülmesi zor bi durum :)

7 senelik SilkRoad oyuncusuyum ve bu zamanda çok deneyim kazandım, çok arkadaş ortamı kurdum. Oyuncuların %90 gibi rakamı kolaylık peşinde. Ratelerin zor olması, eski sistemin olması ancak yaşı ilerlemiş insanların seveceği türdendir. Bu zamanda çocuklar daha ağırlıklı oynadıkları için her şeyin abartısını istiyor ve seviyorlar. Bunun gibi çok server gördüm. 2 bilemedin 3 ay sonra hiç oyuncu kalmıyor o oyunda. Emeğine değmez.

7 senelik SilkRoad oyuncusuyum ve bu zamanda çok deneyim kazandım, çok arkadaş ortamı kurdum. Oyuncuların %90 gibi rakamı kolaylık peşinde. Ratelerin zor olması, eski sistemin olması ancak yaşı ilerlemiş insanların seveceği türdendir. Bu zamanda çocuklar daha ağırlıklı oynadıkları için her şeyin abartısını istiyor ve seviyorlar. Bunun gibi çok server gördüm. 2 bilemedin 3 ay sonra hiç oyuncu kalmıyor o oyunda. Emeğine değmez.

adam haklı yalnız.

2 3 günde değil 3 4 haftada 80 olmaları lazım ki eski günlerdeki gibi taxiler olsun veya eskisi gibi thiefler 80 level olduğunda 32 lik silahlarla etrafta dolaşsın :D ayrıca ilk seviyelerinde ratesinin aynı olması akademi için gerekli mesela 40 levele kadar 1 günde kasılırsa adam günde 50 tane mezun edip serverin b*kunu çıkaramayacak

Taxi olsun ama pt moblar yok hafız onu nasıl yapalım :)

Geri