• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad Dedicated Sunucu Özellikleri Karşılaştırması İSTEK

AMoNYaK54

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
12 Haz 2014
Puanı
144
Öncelikle Bayramınız Kutlu Olsun

Merhaba ben bir serv açmayı düşünüyorum ama özellik olarak tekrardan sormak istedim sizce hangisi daha iyi ? SSd harddisk olan daha mı hızlı işlem yapar ?

[TABLE="class: hard-details, width: 0"]
[TR]
[TH="class: title"]
CPU[/TH]
[TD="align: center"]Intel® Core™ i7-4770 QuadCore İşlemci - 64-bit[/TD]
[TD="align: center"]Intel® Core™ i7-4770 QuadCore İşlemci - 64-bit[/TD]
[TD="align: center"]Intel® Core™ i7-920 QuadCore İşlemci - 64-bit[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: title"]RAM[/TD]
[TD="align: center"]32 GB DDR3 RAM[/TD]
[TD="align: center"]32 GB DDR3 RAM[/TD]
[TD="align: center"]48 GB DDR3 RAM[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: title"]Hard Disk[/TD]
[TD="align: center"]2 x 2 TB SATA 6 Gb/s 7200 rpm HDD[/TD]
[TD="align: center"]2 x 240 GB SATA 6 Gb/s SSD[/TD]
[TD="align: center"]2 x 2 TB SATA 3 Gb/s 7200 rpm HDD[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Server açıcam diyorsan OC yapmıycaksan 920'yı çıkart.SSD tabiki daha iyi olur mekanik disklere göre çok çok daha hızlı veri aktarım değerlerine sahip.

Aslında harman olsa daha iyi olurdu.Mesela i7 4770 - 48GB Ram ve 2x 240 SSD olsa çok daha iyi olur ama ordadakide kısa vadede senin işini fazlasıyla görücektir.

Şu kaç player kaldırır 80 cap
i7-920 İşlemci
2000 GB Disk Alanı
16 GB RAM
10.000 GB Trafik
1 Adet IP Adresi
100 Mbps
Aylık 200 liramış

Şu kaç player kaldırır 80 cap
i7-920 İşlemci
2000 GB Disk Alanı
16 GB RAM
10.000 GB Trafik
1 Adet IP Adresi
100 Mbps
Aylık 200 liramış

Benim 3. olan da 200 TL civarında 75 $ olması lazım :)

----------

Server açıcam diyorsan OC yapmıycaksan 920'yı çıkart.SSD tabiki daha iyi olur mekanik disklere göre çok çok daha hızlı veri aktarım değerlerine sahip.

Teşekkürler son olan bana SSd si biraz tuzlu gelir o yüzden ben ortadakini şimdilik o beni götürür :) Teşekkürler :) ilginiz için

Bunlarda önemli olan şey nedir ? ram internet hızı ? birde bu sunucularda silkroad için kurulumunu sen yapıcaksın sanırım

Bunlarda önemli olan şey nedir ? ram internet hızı ? birde bu sunucularda silkroad için kurulumunu sen yapıcaksın sanırım

Evet kurulumu sen yapacaksın çünkü bunlar sadece sistem satıyor kurulum yapmazlar gerekli programları yuklerler diye biliyorum ben alacağım bakalım inş. herhangi bir sorun çıkmaz

ben hiç bişey bilmiyorum valla daha hiç sunucuya baglantı bile yapmadım :D kurulumunu nasıl yapayım o yuzden destekli hiç almak istemiyorm ama yapacak birşey yok birde bu kurulm derken ne yukluyoruzkı yani program felanmı

ben hiç bişey bilmiyorum valla daha hiç sunucuya baglantı bile yapmadım :D kurulumunu nasıl yapayım o yuzden destekli hiç almak istemiyorm ama yapacak birşey yok birde bu kurulm derken ne yukluyoruzkı yani program felanmı

Programlar flan bende bilmiyorum alıcam bakıcam almadan konusucam tabi :) bakalım hayırlısı

Geri