• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad Online'a Neler Oluyor?

Aktiflik
K.Tarihi
18 Kas 2009
Puanı
3
Birkaç gündür iSro'da serverlar inanılmaz sıkıntılı ve lag'li idi. Joymax, sitesinden açıklama yayınlayıp, sorunların çözüldüğünü belirtmiş. Daha az önce, server kapasitesine bakarken adeta şok geçirdim.

Boş olan server'lar hemen hemen full ve hatta kapasitenin üzerinde. totalde 35k kapasitesli serverlarda 37k üzeri oyuncu barındırmaya çalışıyor ve serverlara girmek neredeyse imkansız. Görsel:

8goYBV.png

Açıkçası bir yandan da "acaba Silkroad, serverlara bot mu attı?" sorusu da gelmiyor değil. nedir fikriniz, var mı oyunda olan? hakikaten bu kadar yoğun mu?

Hiçbir zaman online sayılarının doğru olduğunu düşünmüyorum ben,100-110cap zamanları şehirlerde grup halinde duran 1 level charların hiçbir zaman açıklamasını bulamazdık büyük ihtimal ghost user kullanıyorlar. Ama bu isro'nun hala canlı ve 10binlerce kişi tarafından oynandığı gerçeğini değiştirmiyor.

Bugün ki hali de bu. Bir de %300 EXP/SP eventi düzenliyorlar. Bizim aylarca çıkartmaya uğraştığımız sunları, novaları unique kesen karakterlere hediye olarak veriyorlar.

Server kapasitesi şu:

Xvpnn5.jpg

Etkinlik de şu:

BM1moQ.jpg

ne diyelim, herhalde son çırpınışları galiba. aklımızla dalga geçiyor birkaç haftadır.

ghost user kullandıkları yok. kapasite sunucular birleştiği için daha fazla görünmesi lazım ancak bunu dengelemek için yaptıkları birşey.
sorun bildiğim ve anladığım kadarıyla agent server a bağlanmadan önce hackshiled denetim sunucusu var karakterler burda takılıyor ama sunucuya giriyordu.
bu sorun sadece client üzerinden giriş yapıldığında bu şişme meydana geldi.
ama sizlerle hem fikirde olabilirim sunucular gerçek istatistikleri göstermiyor. daha fazla veya daha da az olabilir.

joymax son çırpınış diye birşey yoktur joymax büyük bir şirkettir. joymax serveri kapatacak olsa açıklama yapar bu kadar basit bir şirket değil ve joymax ne yaparsa yapsın en iyisi yapıyor ben servere girdigim zaman halen deli gibi para harcıyan tonlar insan görebiliyorum adamlar zevklerine düşkün ve joymax para geldiği için oyuncu günceleştirme ve yenileme çabasında joymax büyük bir şirket olduğu için bazı sorunlar sizlere son çırpınış olarak gözüküyordur.

Uzun yıllardır oynamaya biz devam ediyoruz oyunda 1 level botlar da yok goldbotlarda %100 playerden oluşuyo serverler ve onların bot charları yinede yerli yabancı tüm privateleri katlayacak güveni ve zevki veriyor oyun şu an Hermes serverinde çok güzel fw ler dönüyor atışmalar oluyor gayet kendi serverim için konuşmak gerekirse aktifiz yeni vip-bufflarının gelmeyisle silk satışlarının 2 kat arttığınıda düşünüyorum. tek eksiğimiz delay sorunu oda sunucu korede oldugundan kaynaklanıyor

Geri