• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Silkroad'cılar bir bakarmısınız ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Myth93
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Myth93

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
20 May 2013
Puanı
2
i7 işlemci 8gb ram 2gb ekran kartlı notebook almak istiyorumda İSRO da kaç client açabilirim sizce?

Hertürlü deneyimi olan varsa bilgi verebilirmi bana teşekkürler

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ekran kartlarında önemli olan GB değil BIT'tir. Önemli olan bit değeridir.
1GB 256 bit ekran kartı 2GB 128 bit ekran kartından daha sağlam performans gösterebilir.

O bilgisayar özellikleri ile 20+ client rahatlıkla açabilirsin, zaten bot kullanıyorsan clientless özelliği ile istediğin kadar açarsın.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ekran kartlarında önemli olan GB değil BIT'tir. Önemli olan bit değeridir.
1GB 256 bit ekran kartı 2GB 128 bit ekran kartından daha sağlam performans gösterebilir.

O bilgisayar özellikleri ile 20+ client rahatlıkla açabilirsin, zaten bot kullanıyorsan clientless özelliği ile istediğin kadar açarsın.

Bitten daha önemli şeylerde var bilgisayarı bilmeyen insanların klasik cevabı bittir.Fakat ekran kartının asıl performansını Gpu (grafik işlemcisi hızı ) ve ekran kartında kullanılan bellek tipi etkiler (ddr 3/5 gibi).

----------

laf atmak gibi bir şey anlamayın lütfen sadece bilgilendirme amaçlı

Son düzenleme:
Bitten daha önemli şeylerde var bilgisayarı bilmeyen insanların klasik cevabı bittir.Fakat ekran kartının asıl performansını Gpu (grafik işlemcisi hızı ) ve ekran kartında kullanılan bellek tipi etkiler (ddr 3/5 gibi).

----------

Tamam ama bit'de bir yerde önemli . Söylediklerine katılmakla beraber tabi.

Önemli olan sizin kaç tane açmak istediğiniz, ekran kartı 128bit dahil olsa her türlü işinizi görür grafik ayarlarını düşürüceksiniz sonuçta, 8li pt çok rahaat kurabilirsiniz,şayet clientles kullanırsanız cok rahat 2pt kurabilirsiniz.

Önemli olan sizin kaç tane açmak istediğiniz, ekran kartı 128bit dahil olsa her türlü işinizi görür grafik ayarlarını düşürüceksiniz sonuçta, 8li pt çok rahaat kurabilirsiniz,şayet clientles kullanırsanız cok rahat 2pt kurabilirsiniz.
Bir ekran kartı kaç para ya söleyin :D

core i3 530

AMD HD5570

8GB RAM

win7 / 64Bit

1600*900 çözünürlükte 7 tane açıyorum üstüne youtube den vs. full hd videolar izleye biliyorum. Oyundan başka hiç bir şey açmadığımda işlemci %45 ile %55 arasında oluyor. Ram 6.5 GB kullanılıyor. Benim sistemimde bu şekilde sizin ki de 14-15 tane açabilirsiniz. Ram dar boğaz yarata bilir.

----------

Söylediklerin özellikler de önemli fakat en önemlisi bittir.
Bilgisayar donanım parçalarından anlayan insanların çoğu bunu bilir.

Yorumlarınız teşekkürler arkadaşlar

Son haliyle isro nun grafiği çok arttı vsro gibi değil bunuda göz önüne alalım

Söylediklerin özellikler de önemli fakat en önemlisi bittir.
Bilgisayar donanım parçalarından anlayan insanların çoğu bunu bilir.
GDDR(veri yolu genişliği) Değerinide unutmayalım lütfen bit ddr kdr önemli değildir bu arada.
http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Ekran-karti-alim-rehberi-Bit-mi-MegaByte-mi-ozel-video.htm Burada yeterince vurgulanmış bitin ney olduğu bu kadar büyütmeyin gözünüzde bit i
ekran kartı hafızası o kadarda önemli değildir ilk başlarda gddr değeri bellek hızları gelir.

Son düzenleme:
GDDR(veri yolu genişliği) Değerinide unutmayalım lütfen bit ddr kdr önemli değildir bu arada.
http://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Ekran-karti-alim-rehberi-Bit-mi-MegaByte-mi-ozel-video.htm Burada yeterince vurgulanmış bitin ney olduğu bu kadar büyütmeyin gözünüzde bit i
ekran kartı hafızası o kadarda önemli değildir ilk başlarda gddr değeri bellek hızları gelir.

veri yolu genişliği önemsiz demiyorum zaten
önemli fakat gb değerinden daha önemli şeyler bunlar. bit, veriyolu genişliği vs vs..
konuyu açan arkadaş gb yazdığı için o değerin önemsiz olduğunu vurguladım sadece.

Geri