• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sistem önerisi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan WuLLy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

WuLLy

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Kas 2009
Puanı
1
Elimdeki Sistem Artık Ufak tefek Tökezleme yapmaya başladığı ıçın yeni sistem duşunuyorum Ekran kartım yeni sayılır 8 ay lık bi geçmişi var o yüzden ekran kartı düşünmuyorum Elimdeki Ekran kartı Asus R7 370 4GB 256bit GDDR5 Ekran kartını Dar Boğaz Etmiycek Oyunlarda Sıkıntı Yaşamıycam bırkaç sene daha göture bilcek ileriye dönuk (İlerde Ekran kartı Değişikli Duşunebılırım) Bir sistem duşunuyorum. AMD & Intel her ıkı önerılerede açığım Sistemi çoğunlukla oyun amaçlı kullanıyorum Bütçem 2500 TL Civarı (Anakart İşlemci Ram Bonus olarak PUS & Kasa Olabilir)

Elimdeki Sistem Artık Ufak tefek Tökezleme yapmaya başladığı ıçın yeni sistem duşunuyorum Ekran kartım yeni sayılır 8 ay lık bi geçmişi var o yüzden ekran kartı düşünmuyorum Elimdeki Ekran kartı Asus R7 370 4GB 256bit GDDR5 Ekran kartını Dar Boğaz Etmiycek Oyunlarda Sıkıntı Yaşamıycam bırkaç sene daha göture bilcek ileriye dönuk (İlerde Ekran kartı Değişikli Duşunebılırım) Bir sistem duşunuyorum. AMD & Intel her ıkı önerılerede açığım Sistemi çoğunlukla oyun amaçlı kullanıyorum Bütçem 2500 TL Civarı (Anakart İşlemci Ram Bonus olarak PUS & Kasa Olabilir)
Biraz daha beklemeni tavsiye derim AMD Ryzen işlemcileri çıkacak eğer ki fiyatları intelin altında kalırsa intelde fiyat kırmak zorunda kalacak dolarıda hesaba katarsan nisan sonuna kadar :D beklemek daha iyi

Biraz daha beklemeni tavsiye derim AMD Ryzen işlemcileri çıkacak eğer ki fiyatları intelin altında kalırsa intelde fiyat kırmak zorunda kalacak dolarıda hesaba katarsan nisan sonuna kadar :D beklemek daha iyi

Ben de yeni bir sistem toplayacağım DDR4 destekli AM4 anakartları ve Ryzen işlemcileri bekliyorum, AMD bu sefer yapmış fiyatları da Intel'e göre makul.

Ben de yeni bir sistem toplayacağım DDR4 destekli AM4 anakartları ve Ryzen işlemcileri bekliyorum, AMD bu sefer yapmış fiyatları da Intel'e göre makul.
F/P açısından şuanlık çoklu çekirdek performansı eğer ki fiyatlar doğru ise 499 dolar olan 1800X modeli intelin tepe modeline denk bir işlemci ki yarı yarıya bir fiyat. Komut ünitesini vs yeni bir mimari yeni bir teknoloji çok iyi bir yere getiriyor. Tekli çekirdek performansı şuan için bilinmezlik. Fakat çok ucuz olmayıp çokta pahalı olmadan satışa çıkartıyorlar. İntel şuan tekelci konumda o yüzden istediği fiyata alıcı buluyor. İntel fiyat kırmak zorunda kalacak ve bu tüketiciye yarayacak. Fiyat kırmadan pazar payını kaybederse intelin kendi ayağına sıkması demek. İntel mimari olarak core mimarisini bozmadan geliştirerek ilerlettiği için ucuza üretip pahalıya satıyor. Dolarda düşerse iyi makinelere kavuşucaz :D Benim gibi çalışmayanlar sadece baka kalcaklar. 3000-3500 lira ya kadar toplamayı düşünüyorum. Fakat insanlar ihtiyaçlarına yönelik alacaklar. x370 anakartı sli vs desteklerken diğer anakart chipleri desteklemeyecek. Anakart seçimleride işlemci ile oratılı olacak. Hepsiburada kampanyalarını vs beklersek alınabilir bir sistem toplanır.

- - - Güncellendi - - -

#Fiyat ve özellikleri
3584b24c5bcf397e2d9dc2c3ba54d41dfdd470a5.png

F/P açısından şuanlık çoklu çekirdek performansı eğer ki fiyatlar doğru ise 499 dolar olan 1800X modeli intelin tepe modeline denk bir işlemci ki yarı yarıya bir fiyat. Komut ünitesini vs yeni bir mimari yeni bir teknoloji çok iyi bir yere getiriyor. Tekli çekirdek performansı şuan için bilinmezlik. Fakat çok ucuz olmayıp çokta pahalı olmadan satışa çıkartıyorlar. İntel şuan tekelci konumda o yüzden istediği fiyata alıcı buluyor. İntel fiyat kırmak zorunda kalacak ve bu tüketiciye yarayacak. Fiyat kırmadan pazar payını kaybederse intelin kendi ayağına sıkması demek. İntel mimari olarak core mimarisini bozmadan geliştirerek ilerlettiği için ucuza üretip pahalıya satıyor. Dolarda düşerse iyi makinelere kavuşucaz :D Benim gibi çalışmayanlar sadece baka kalcaklar. 3000-3500 lira ya kadar toplamayı düşünüyorum. Fakat insanlar ihtiyaçlarına yönelik alacaklar. x370 anakartı sli vs desteklerken diğer anakart chipleri desteklemeyecek. Anakart seçimleride işlemci ile oratılı olacak. Hepsiburada kampanyalarını vs beklersek alınabilir bir sistem toplanır.

- - - Güncellendi - - -

#Fiyat ve özellikleri
3584b24c5bcf397e2d9dc2c3ba54d41dfdd470a5.png

TDP, fiyat ve performans bakımından en makulu Ryzen 7 1700 gibi duruyor.

TDP, fiyat ve performans bakımından en makulu Ryzen 7 1700 gibi duruyor.
Eğer ki CPU'ya ihtiyaç olan bir işlemci arıyorsanız ve paranız varsa güzel bir sıvı soğutma ile 1700x 1800x i almak lazım :D hee sadece oyun ve sadece kod yazmak vs için arada video editlerim fln ise 1700 alınır kutudan çıkan soğutucular değişti eğer ki sessiz ve iyi ise o şekil devam eder. Bu AMD Ailesi i3 leri piyasadan temizler i5 i7 ve i7 extereme ailesi ile intel devam edecektir. Seneye i3ler 4 çekirdekli çıkar muhtemel. :D xBox ile iş yapmasın diye intel bedava soc satmıştı microsofta fiyatları çok merak ediyorum eğer ki dişe dokunur bir performans olursa İntel geleceği için 7nm yatırımını yaptıysa fiyatlar %30 ucuzlar.

İsimlendirmeler şimdi dikkatimi çekti Ryzen 3, 5, 7 :))

Intel i3, i5, i7

İsimlendirmeler şimdi dikkatimi çekti Ryzen 3, 5, 7 :))

Intel i3, i5, i7
Daha özgün olabilirdi fakat pazarlama mantığı olarak insanların alıştığı yada pek kişinin bilmediği intel almak için gidip AMD alıp dönen çok olacaktır. Tekli çekirdek performansları nasıl ve TR fiyat :D ÖTV,KDV,Gümrük Vergisi,Kar payı derken fiyat :D ne olacak acaba

Geri