• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sizce Bu Evrende Yalnız Mıyız?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Lisra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Lisra

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
5 May 2012
Puanı
45
Sadece 146 milyar ışık çapını gözlemleyebildiğimiz koca evrende yalnızca bir tane gezegende mi yaşam var? Uzaylı olarak tanımladığımız canlılar sizce hayal ürünü mü? Bu konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yanlız değilizdir herhalde,Misal;Piramitlerin nasıl yapıldığına dair sır hala çözülemedi,Uzaylıların yaptığını iddaa edenler bile var.Koskoca evrende yanlız değiliz bence.

Aslında evren o kadar büyük olmayabilir ışığın bükülmesi yüzünden çok büyükmüş gibi görebiliyor olabiliriz.Dünyaya suyu getiren metoor taşları olduğuna göre onların geldiği yerde de hayat vardır

Bende olduğu kanaatindeyim fakat böyle iyiyiz biz varsada uzak dursunlar bizden :) ülkenin sorunları yetmezmiş gibi birde uzaylılarla uğraşmayalım :D

Bence yok olsa bile binlerce yıldır elbet iletişime geçerdik :D

---------------------------------------

Son düzenleme:
Bence yok olsa bile binlerce yıldır elbet iletişime geçerdik :D

Uzaylıların var olduğuna dair en büyük kanıt insanlarla iletişime geçmiyor olmamalarıdır

Diye bir söz vardı

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her türlü yanlızım ağaa :)

Belki bizden daha ilkel durumdalar bilinmez ama dibimizdeki gezegenlerde yaşam var mı bilmiyoruz bırakın samanyolunu

eğer insanlık varsa sınırsız büyüklükte evrende kesinlikle canlı var fakat zeki canlılarmı onu bilemem

Allah (c.c) koskoca evrende sadece biz ona ibadet olalım diye yaratmamıştır. Galakside hatta evrende bence bir çok canlı vardır ve biz bunu bilmiyoruz ve bunu öğrenecek düzeyde teknolojimiz yok. Ben böyle düşünüyorum sizi bilemem. 8)

Sahiden konuyu kurallar dışına çekecem fakat michael sikkofield'ın blogundan yola çıkarak benzer konularda zihninizi genişletebilirsiniz yazar olarakta Hakan Yılmaz Çebi'yi şiddetle tavsiye ederim tabi uykularınızın kaçması psikolojinizin bozulması çok muhtemel dikkatli olun.

1913 The Great Marsian Wars (Büyük Marslı Savaşı)

1913 yılında , kayıtlara çeşitli şekilde geçilmiş olunup çeşitli tanıkları bulunan bu savaş , 1913 yılının başlarında patlak veren Marslı savaşı , Almanya'ya düştüğü sanılan uzay gemilerinin sınır kasabalara saldırmasıyla başlamıştır .

Savaşın başlarında büyük kayıplar veren Almanya daha fazla dayanamamış ve düzenli birliklerini kaybetmiştir . Almanya'nın düşmesinin ardından İngiltere ve civar ülkelere saldırılar düzenleyen uzaylılar , ülkelere çok büyük kayıplar verdirmişlerdir .

En sonunda 'Büyük İttifak' denen olayda , Rusya , Almanya , İngiltere , Amerika , Portekiz ve Balkan devletleri İngiltere'ye asker gönderip uzaylı donanmasını geri püskürtmüşlerdir .

Her ne kadar çoğu kişi "Hadi Canım ! " dese de , 1965-70'li dönemlere kadar yaşayıp bu savaşta bulunduklarını iddia eden bir çok kişi olayın gerçek olduğunu söylüyorlar . Her ne kadar savaş ile ilgili kanıtlar bulunsada , hemen sonrasında 1.Dünya Savaşı'nın bu kadar büyük kayıplar verilmesine rağmen başlaması olayların daha da şüpheye düşmesine yol açıyor. .

Sahiden konuyu kurallar dışına çekecem fakat michael sikkofield'ın blogundan yola çıkarak benzer konularda zihninizi genişletebilirsiniz yazar olarakta Hakan Yılmaz Çebi'yi şiddetle tavsiye ederim tabi uykularınızın kaçması psikolojinizin bozulması çok muhtemel dikkatli olun.
michael scofieldin nerde yazısı vardı? bir link vs bir şey varmı :D

Uzay konusunda bir çok belgesel izledim bilim adamlarını dinledim,gidebildiğimiz en uç nokta gezegenlikten çıkarılmış plüton, oda yüzeyine inmeden.Dünyanın dışında olan hubble teleskobundan gelen resimlerle bir çok yorum yapılmakta.Diğer galaksilerde yaşam var mı sorusuna gelince kimse yaşam olduğunu kanıtlayamaz,yaşam olmadığınıda kanıtlayamaz şuanda

Geri