• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sizce Dünya'nın En Büyük 5 Hükümdarı Kimler ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan _ßOOS_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_ßOOS_

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
220
Bence ;

1- Fatih Sultan Mehmed
2- II.Abdulhamid Han
3-Büyük İskender
4- Cengiz Han
5- Atilla

onların arasından bence 1- Fatih Sultan Mehmed fakat Kanuni Sulta Süleymanda listede olmalıydı

Bu soruyu Tarih hocama sorduğumda şu cevabı almıştım; En büyük diye bir şey olamaz çünkü her hükümdarın doğduğu zaman elindeki imkanlar aynı olmayabilir şimdi mesela X hükümdarının elinde bir devlet olmadıktan sonra ne yapabilir ki ? Yani demek istediğim her hükümdarın elindeki imkanlar farklı. En azından en büyük değilde en beğendiğiniz olabilirdi.Yanlışım varsa kusura bakmayın biraz başım ağrıyor.
Benim beğendiklerim;
1-Yavuz Sultan Selim.
2-Orhan ve Osman Bey.
3-Fatih Sultan Mehmet.
4-Kanuni Sultan Süleyman
5-Aslında hepsinin ayrı ayrı yeri var hepsi çok iyiler :)

Son düzenleme:
Öyle büyük kağanlarımız öyle büyük padişahlarımız beylerimiz olduki bunları 5 sıra içine sığdırmak saygısızlık olur ama bir gerçek var dünyanın en büyük lideri Türktür Türklerdir aksini iddia eden tarih sayfalarını biraz karıştırsın.

Hükümdarmı oluyor ille yani yakın geçmişe ait komutan,lider felan olmazmı? :D Biraz daha genişlet

----------

Öyle büyük kağanlarımız öyle büyük padişahlarımız beylerimiz olduki bunları 5 sıra içine sığdırmak saygısızlık olur ama bir gerçek var dünyanın en büyük lideri Türktür Türklerdir aksini iddia eden tarih sayfalarını biraz karıştırsın.

Neye göre büyük ama? Savaşlarına,kazandığı başarılara göremi? Yönetimine göremi?Kişiliğine göremi?

Hükümdarmı oluyor ille yani yakın geçmişe ait komutan,lider felan olmazmı? :D Biraz daha genişlet

----------

Neye göre büyük ama? Savaşlarına,kazandığı başarılara göremi? Yönetimine göremi?Kişiliğine göremi?
Hepsini saymışsın zaten.Biz Türkler askeri bir milletiz hükümdarlarımızın hepsi (son zamanlardakiler hariç) askerdir savaşçıdır ırkımız adına büyük işler yapmışlardır ancak dediğim gibi çok fazla var.Herkeze milletinin liderleri büyüktür benim içinde geçerlidir bu sadece ırkıma mensup kişiler beni ilgilendiriyor gerisinin bize hayrı dokunmadı.

Hepsini saymışsın zaten.Biz Türkler askeri bir milletiz hükümdarlarımızın hepsi (son zamanlardakiler hariç) askerdir savaşçıdır ırkımız adına büyük işler yapmışlardır ancak dediğim gibi çok fazla var.Herkeze milletinin liderleri büyüktür benim içinde geçerlidir bu sadece ırkıma mensup kişiler beni ilgilendiriyor gerisinin bize hayrı dokunmadı.

Hiç bir lider 4/4 lük olamaz.Bir yönden eksiği vardır ;)

ben kendimce sıraladım tabikide hepsi çok büyüktür ama dönemin şartlarına göre en iyilerini kendimce söyledim.

Dünyanın en büyük hükümdarımı ? :)

1-Fatih sultan mehmet han hazretleri
2-kanuni sultan süleyman
3-Cengizhan
4-Sezar
5-Zekasıyla II. Abdulhamid han hazretleri.

1-Hitler
2-Mustafa Kemal Atatürk
3-George W Bush
4-Willam Jefferson Clinton
5-Vladimir Lenin

Hükümdar sayılmazlar ama devlet liderleri sonuçta
1-)Lenin
2-)Stalin
3-)Ernesto Che Guevera
4-)Mao Zedung
5-)Abraham Lincoln

Son düzenleme:

Hiç bir lider 4/4 lük olamaz.Bir yönden eksiği vardır ;)
Kusursuz bir insan yoktur.Benim için ırkıma faydası dokunmuş insanlarımızı sükunet içinde yaşatmışsa o benim için büyük bir liderdir.

Benim Sıralamam,

1-) Bumin Kağan - Göktürk Kağanlının kurucusu.

2-) Oğuz Kağan - Oğuz Türklerinin Atasıdır aynı zamanda Selçukluların ve Osmanlılarında.

3-) Mustafa Kemal Atatürk - Türk halkının düşman esaretinden kurtulmasındaki üstün gayreti bizler için unutulmaz bir başarıdır.Ülkemize getirdiği yenilikler ve modernleşme konusundaki adımları ülkemizin standartını üst seviyelere çıkartmıştır.

4-) Fatih Sultan Mehmet - İstanbul'un fethindeki başarısının yanında ilime modernleşmeye olan eğilimi dünyanın ilk büyük savaş topunun icadına sebep olmuştur.Yaşına göre zekası ve başarıları takdire şayandır.

5-) Cengiz Han - Asyanın avrupanın ve arap yarımadasının bir kısmına hükmetmiş bir savaş kahramanı bozkır halkları için unutulmaz bir liderdir.Çocukları,torunlar ve damatlarıda pek çok imparatorluğun kuruculuğuna önderlik etmiştir.Altın Orda buna güzel bir örnek olabilir.

Geri