• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sizce hangi üniversiteyi tercih etmeliyim ?

Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

• Kullanılan toplam oy
    7
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arcanteus

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
9 Kas 2009
Puanı
85
Arkadaşlar direk konuya giricem MF-4 Yerleştirme sıralamam 65464 şu an tutan üniversiteler ve bölümler şunlar 1. Meslek isteğim Elektrik Elektronik 2. Bilgisayar Mühendisliği 3. Makine mühendisliği 3'ünüde yapabileceğime inanıyorum, İstanbul'da Üsküdar da oturuyorum Nerde olursam olayım yine yurtta kalıcam fakat eve yakınlığı yine iyi olur malum İstanbul Kutlu Şehir. Tercihe yaptıgım da gelecek yerler;

1- İstanbul Medeniyet Üniversitesi , Elektrik-elektronik Mühendisliği
(Yeni bir üniversite bu bölüme ilk öğrencisini gecen sene aldı Akademik kadrosunda hiç profesör yok 1 doçent 3 yardımcı doçent var ve kampüsü daha tam bitmemiş )

2- Kocaeli Üniversitesi, Bilgisayar mühendisi (İkinci Ögretim )
ikinci ögretim olduğu icin şüphelerim var harç mevzusu hariç

3- Sakarya Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği
Yıllardan beri güzel çalışmalar yapmış Toyota ile anlaşması olan aktif Teknokent'i olsun siber ağ da yaptığı calışmalar ile ilgi çekiyor.
(Lütfi Kırdar daki fuarda çoğu üniversite ile görüştüm farklı bir üniversitenin mühendislik bölümünde çok kaliteli bir akademisyenle görüştüm bilgisayar mühendisliği adına İstanbul da bir kaç üniversite tam burslu, Kocaeli ve Sakarya tutuyor sizce hangisine gitmeliyim diyince adamın Sakarya'ya git evladım demesi beni çok etkiledi)

4- İstanbul Beykent Üniversitesi, Makine Mühendisliği (Tam Burslu)

Siz hangisini tercih ederdiniz nedenlerini açıklayarak yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Düşünüyorum fakat o civarda düşündüğüm 3 şehirde (İstanbul Kocaeli Sakarya) o civarda bir üniversite göremedim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rehber öğretmenleri ile konuşsan , görüşsen daha iyi yardımcı olurlar diye düşünüyorum kardeşim.Ha makina mühendisliği istiyorsan kocaeli seç , kocaeli sanayi şehri.Kocaeli - Sakarya üniversiteside hemen hemen aynı sıralama - puan

Rehber öğretmenleri ile konuşsan , görüşsen daha iyi yardımcı olurlar diye düşünüyorum kardeşim.

Doğru düşünüyorsun Tercih dönemi daha tam başlamadığı icin rehber hocamız gelmedi o yüzden, Farklı perspektiften görüşlerinizi ve bilgilerinizi almak için konuyu açma gereği duydum

Öncelikle Vakıf Üniversitelerinden uzak durmanı tavsiye ederim, her ne kadar %100 Tam Burslu olsa da alttan ders kaldığında bursla ilgili sıkıntı yaşayabilirsin ve okul hayatını tamamiyle etkiler.

Sıralıycak olursam;
1. Sakarya Üniv.
2. Kocaeli Üniv.
3. Medeniyet Üniv.

Bu şekilde yazabilirsin, Sakarya Üniv. iyidir Kocaeli'de aynı şekilde. Vakıflardan uzak dur. Bilgisayar Mühendisliği iyi bir bölüm ama Elektrik-Elektronik (Otomasyon) işinde çok para var kendi abimden biliyorum. Sen bilirsin senin hayatın güzelce araştır düşün karar ver.

Öncelikle Vakıf Üniversitelerinden uzak durmanı tavsiye ederim, her ne kadar %100 Tam Burslu olsa da alttan ders kaldığında bursla ilgili sıkıntı yaşayabilirsin ve okul hayatını tamamiyle etkiler.

Sıralıycak olursam;
1. Sakarya Üniv.
2. Kocaeli Üniv.
3. Medeniyet Üniv.

Bu şekilde yazabilirsin, Sakarya Üniv. iyidir Kocaeli'de aynı şekilde. Vakıflardan uzak dur. Bilgisayar Mühendisliği iyi bir bölüm ama Elektrik-Elektronik (Otomasyon) işinde çok para var kendi abimden biliyorum. Sen bilirsin senin hayatın güzelce araştır düşün karar ver.

Teşekkürler haklısın fakat Beykent üniversitesi ile görüştüm Lütfi kırdar da "burs asla kesilmiyor gelirsen beraber okuruz bende tam burslu endüstri mühendisliği okuyorum" dedi hanımkızımız fakat yinede haklısın illaki bir risk var dediğin gibi siralama iyi yattı kafama sağolasın.

Teşekkürler haklısın fakat Beykent üniversitesi ile görüştüm Lütfi kırdar da "burs asla kesilmiyor gelirsen beraber okuruz bende tam burslu endüstri mühendisliği okuyorum" dedi hanımkızımız fakat yinede haklısın illaki bir risk var dediğin gibi siralama iyi yattı kafama sağolasın.

Kendi kuzenim ve arkadaşımdan dolayı samimice söyledim. Yorum katmayarak olanı, hayat senin hayatın 1 seçeneğin olucak sadece doğru seçmelisin.

Bu seçenekler arasında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini seçmeni önerim ilk tercih olarak

Sana yalvarıyorum mekatrok yazma sakın. Bak makina elektrik inşaat bunlar temeldir her zaman heryerde iş bulabilirsin. Mekatronikçilere soruyorm ne yapıcaksınız diye? En başta bunları yemişler yok makina elektirk bilgisayar hepsi bir arada diye. Meyve suyu mu lan bu. Bizim hocalarımız dalga geçer hep. Madem böyle kolayı vardı kaldırın inşaatı elektiriği bunlar mekatronikçi olsun der. Ne istediğini iyi düşün mekatronikti endüstriydi böyle mühendislikler tırt. Bir makinacının aldığı dersin yarısını almazlar. Hepte kızlar olur zaten. Kolay mühendislik. Aman diyim böyle şeylere kanma.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca üniversitelerindeki hocaların kalitesini öğrenmek istiyorsan bakıcağın site urapcenter. Bu site uluslar arası çalışır. Kocaeli ilk 10 da değil bir izmitli olarak söyliym. Sitenin neyi baz alıp sıralama yaptığınada bakabilirsin. Hocaların makaleleri başarıları falan. Aman diyim deniz kenarı diye kendini harcama.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca üniversitelerindeki hocaların kalitesini öğrenmek istiyorsan bakıcağın site urapcenter. Bu site uluslar arası çalışır. Kocaeli ilk 10 da değil bir izmitli olarak söyliym. Sitenin neyi baz alıp sıralama yaptığınada bakabilirsin. Hocaların makaleleri başarıları falan. Aman diyim deniz kenarı diye kendini harcama.

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

Hocam tam olarak ne is yapıyor Deniz ulaştırma mühendisi açıklayabilirmisin? Ömrü denizlerde geçiyor mu ?

Kaptan oluyorsun, işe girememe gibi bir problem kesinlikle yok askerlik yapsanda yapmasanda. Maaşlar daha ilk iş deneyiminde 10bin liraya yakın. Yaklaşık 5-6 ay gemide kalıyorsun, gemiden indiğinde tekrar gemiye çıkmak senin insiyatifinde. İstersen 1 yıl çıkma. Tabi birde mühendis olduğun için karada da çalışabiliyorsun ilerleyen yıllarda.

Sana yalvarıyorum mekatrok yazma sakın. Bak makina elektrik inşaat bunlar temeldir her zaman heryerde iş bulabilirsin. Mekatronikçilere soruyorm ne yapıcaksınız diye? En başta bunları yemişler yok makina elektirk bilgisayar hepsi bir arada diye. Meyve suyu mu lan bu. Bizim hocalarımız dalga geçer hep. Madem böyle kolayı vardı kaldırın inşaatı elektiriği bunlar mekatronikçi olsun der. Ne istediğini iyi düşün mekatronikti endüstriydi böyle mühendislikler tırt. Bir makinacının aldığı dersin yarısını almazlar. Hepte kızlar olur zaten. Kolay mühendislik. Aman diyim böyle şeylere kanma.

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

Sağolasın mekatronik düşünüyordum biraz muallakta idi fakat şu an komple silindi Bu gün tanıdık bir abimiz geldi rehberlikçi özel üniversitelerden bahsetti hiç merakım kalmadı aynı zamanda senin dediğin gibi söyle söyledi 3 ana mühendislik vardır dedi Makine mühendisliği İnşaat mühendisliği Elektrik elektronik mühendisliği digerleri bunlardan türemiştir dedi bunlar isini iyi yaparsa kolay kolay aç kalmaz dedi (Bir firma 10 makine mühendisi çalıştırıyorsa 1 mekatronikçi ya çalıştırıyordur yada hiç çalıştırmıyordur diyede eklemişti )

Kaptan oluyorsun, işe girememe gibi bir problem kesinlikle yok askerlik yapsanda yapmasanda. Maaşlar daha ilk iş deneyiminde 10bin liraya yakın. Yaklaşık 5-6 ay gemide kalıyorsun, gemiden indiğinde tekrar gemiye çıkmak senin insiyatifinde. İstersen 1 yıl çıkma. Tabi birde mühendis olduğun için karada da çalışabiliyorsun ilerleyen yıllarda.

Teşekkürler biraz araştırdım çok hoş geliyor fakat tercih etmeyi nedense düşünmüyorum mühendis olup sürünmeyi tercih edicem herhalde [emoji3]

Bilgisayar mühendisliği ilk sene dersleri ne konuda ne yapmamı önerirsiniz ilk sene notları baya yüksek tutup yatay geçiş düşünüyorum neler yapmalıyım ?

Teşekkürler biraz araştırdım çok hoş geliyor fakat tercih etmeyi nedense düşünmüyorum mühendis olup sürünmeyi tercih edicem herhalde [emoji3]

Bilgisayar mühendisliği ilk sene dersleri ne konuda ne yapmamı önerirsiniz ilk sene notları baya yüksek tutup yatay geçiş düşünüyorum neler yapmalıyım ?

E bu da mühendislik sayılır :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri