• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sizce Ne Yapmalıyım?

Absolution

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
2 Ağu 2013
Puanı
51
Arkadaşlar çalıştığım yerde bir kızdan hoşlanıyorum.Aslında hoşlanmak demiyelim resmen seviyorum aşkın ötesinde bir kavram varsa 10x fazlası hatta..Şuanda aramız oldukça iyi arkadaşız ve kızı 2 senedir tanıyorum.Kız kapalı hem giyim olarak hemde duygusal olarak fakat derdini sıkıntısını herşeyini bir tek bana anlatıyor.Hatta bu konuda birazdan size örnek vericem.Sorun şu ki kızın 4 senedir çıktığı var dile kolay 4 sene 6 ay bile kimilerine göre çok uzun geliyor.Hatta bunların işi baya bi ciddi evlenmeyi düşünüyorlar ve bunu 2 tarafında ailesi biliyor.Çalıştığım yerde kızın anneside çalışıyor.Geçenlerde sevdiğim kız ve sevgilisi ile kavga etmişler kızda baya sinirlenmiş konu konuyu açtı muhabbet ettik birazda içini rahatlatmak istedim.İlişkilerini düzeltmek için bazı ip uçlarında bulundum yardım ettim.Kız onu sevdiğimi bilmiyor tabi.Niye ilişkilerine yardım ettim diye sorarsanız eğer kızın üzülmesini istemiyorum.Ayrıca ayrılmalarına sebepte olmak istemiyorum.Çünkü gerçekten çok seviyorum.Fakat kızda çocuğu çok seviyor.Malum bir o kadar çocuk kızı seviyor.

İşin iç yüzüne gelicek olursak en ilginç kısmı işte burası.Hatta bugün olan bir olayı anlatıyım.Yanımızda çalışan bir abi bir söz söyledi sözde şuydu: " Arabada ayı var seni seven biri var" kızda beni dürtükledi ve ayı dedi bana.Bundan 1 hafta öncede kız bana ilişkisini anlatıyordu ve neden kavga ettiklerini felan söyledi hatta daha sonra bana şöyle dedi " Eğer bunlar bir daha olursa bu iş biter beni unutursun biz diye bişey olmaz" sevgilisine böyle söylediğini söyledi.Diğer çalışan abilerden biriside ilişkin ne durumda diye sorunca bana söylediği gibi anlatmadı kestirip attı.Kız bazen bana tensel yakınlaşmalarda bulunuyor.Kısacası arada bazen bana laf çarpıtıyor.

Kız hakkında yanlış düşünmeyin kız gerçeyten çok iyi bir kız yani aklınıza gelen şeyleri yapmaz öyle birisi değil.Benim gibi doğal.Bendeki durum bildiğiniz yasak aşk fakat seviyorum.Bu tür konular açmam ve kimseden böyle öneriler yardımlar istemezdim gerek bile duymazdım.Eğer seviyorsam birisini en az 3 gün içinde çıkmaya başlardık ama bunu durum çok farklı.

Aklıma gelen ayrıntılar olursa sizlerle paylaşıcam fakat durum ve konu gerçekten ciddi.Şaka amaçlı değildir.Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.Ayrıca kusura bakmayın konu biraz uzun oldu.Bu arada mantıklı ve uzun cevaplar verip açıklamalarda bulunursanız çok minnettar olurum.Yani öyle " Seviyorsan git konuş" gibi şeyler söylemeyin.

Kız seni arkadaş olarak görüyor. ''TENSEL'' yaklaşımlarda bulunuyorsa bile hemen aklın oraya gitmesin.
Kız senden hoşlansaydı çoktan sevgilisinden ayrılırdı ve sana daha çok yakınlık gösterirdi.
Kızın sevgilisi varsa ayrılmalarını bekle, kıza belli edersen sevgilisinden de dayak yersin söylemedi deme.

Kız seni arkadaş olarak görüyor. ''TENSEL'' yaklaşımlarda bulunuyorsa bile hemen aklın oraya gitmesin.
Kız senden hoşlansaydı çoktan sevgilisinden ayrılırdı ve sana daha çok yakınlık gösterirdi.
Kızın sevgilisi varsa ayrılmalarını bekle, kıza belli edersen sevgilisinden de dayak yersin söylemedi deme.

Tensel kastımı yanlış anlamasın kimse tokalaşmanın dışında bazen yumruk atıyor bazen tokat atıyor bazen yanıma yanaşıyor yani vücut yakınlaşıyor.
Kız tanıdığı birisi ile 4 senedir çıkıyor yani bir birlerine olan sevgisini siz düşünün.Belki de benden hoşlandı belkide beni seviyor hatta belkide benimle ciddi düşünüyordur fakat benim gözümde şöyle bir izlenim olmasın diye ayrılmıyor olabilir. " Eğer şimdi 4 senedir evlenmeyi düşündüğüm birisinden ayrılırsam beni yanlış değerlendirir.Birgün onuda bırakıcağımı düşünür." gibi bana karşı bir düşüncesi olduğu içinde ayrılmıyor olabilir.

Kızın sevgilisi gelse beni öldürse dahi umramda olmaz çünkü kızı seviyorum ve benimde elim armut toplamıyor.Ama dediğim gibi eğer yanımda sevdiğim kız varsa çocuğa elimi bile kaldırmam.

Ayrıca kızla geçenlerde baş başa dışarı çıktık fazla dışarı çıkan birisi olmadığı için konuşma imkanımız olmuyor iş içinde de zaten yoğunluktan ötürü fazla sohbette edemiyoruz.Her neyse kızın evine gitip evinden aldım ve biraz dolaşmaya çıktık.Konu konuyu açtı yine kızla sevgilisi arasında ki ilişkiye geldi konu.Bana şöyle bişey dedi : " Ayrılmasına ayrılırım ailelerde önemli değil.Fakat onun üzülmesini istemiyorum çünkü bana aşırı düşkün.Benim yüzümden kendisine zarar verir" dedi.Bunu da kavga ettikleri için ayrılız konusuna geldi.

benden sana tavsiye beraber olmanız için gereken ilk adımı sen atma ondan bekle :) benim başıma geldiğinden böyle yazıyorum neredeyse senikiyle aynı durumdaydık olay başıma geldiğinde :) banada sana olduğu gibi her sıkıntısını sevgilisiyle neden tartıştığını vs falan anlatıyordu daha sonra teklifi sunduğumda çekip gitti araya sağlam bir aracı koydurdum acaba neden terk etti diye ona verdiği cevapta ben onu kardeşim abim gibi görüyodum vs vs demiş :) kısacası çok ters bi yerdesin :D ilk adımı ondan bekle senin atıcağın her adım herkese uygun olmayabilir :)

Son düzenleme:
benden sana tavsiye beraber olmanız için gereken ilk adımı sen atma ondan bekle :) benim başıma geldiğinden böyle yazıyorum neredeyse senikiyle aynı durumdaydık olay başıma geldiğinde :) banada sana olduğu gibi her sıkıntısını sevgilisiyle neden tartıştığını vs falan anlatıyordu daha sonra teklifi sunduğumda çekip gitti araya sağlam bir aracı koydurdum acaba neden terk etti diye ona verdiği cevapta ben onu kardeşim abim gibi görüyodum vs vs demiş :) kısacası benden sana tavsiye çok ters bi yerdesin :D ilk adımı ondan bekle senin atıcağın her adım herkese uygun olmayabilir :)

Bende böyle düşünüyorum ama sinirlerimde bozulmuyor değil.Bana yeşil ışıkmı yakıyor yoksa sellektör mü çakıyor anlamadım.Bana yakınlaşması hoşuma gitmiyor değil fakat ben bu durumda iken sinir bozucu olabiliyor bazen ve kafayı sıyırtmaya kadar geliyorum :D Abi kardeş mevzusuna gelirsek eğer kız benden 2 yaş küçük.Fakat şu bir gerçektir ki bu laflar kızların klişeleşmiş bahaneleri.Sebebine gelicek olursak eğer dışarda örneği çok.20 yaşındaki kızlar 30-40 yaşında ki erkeklerle sarmaş dolaş geziyor.Niye?Ya parası vardır ya da olgundur diye.Üstelik bu kadar az yaş farkından öyle bir durum olamaz yani abi kardeş mevzusu.

----------

Ne oldu bu foruma böyle

akıl vermekten ziyade 1-2 soru sormak istiyorum. Ve lafım kesinlikle kapalılara veyahut açıklarla kıyaslama değil. Daha önce hiç muhafazakar biri ile çıktın mı ? veyahut ailende muhafazakar biri var mı ? Eğer yoksa şunu bil ki kültür farkı olacaktır. İlk başlarda sıkıntı değil diyeceksin fakat biraz zaman sonra bu kültür farkını hissedeceksin.

dipnot: eğer kız neden kapandığını bilmiyor ve siyasi simge olarak kapalıysa benden sana bir tavsiye vazgeç..

not 2: sakın konuyu siyasete çekmeyin.

akıl vermekten ziyade 1-2 soru sormak istiyorum. Ve lafım kesinlikle kapalılara veyahut açıklarla kıyaslama değil. Daha önce hiç muhafazakar biri ile çıktın mı ? veyahut ailende muhafazakar biri var mı ? Eğer yoksa şunu bil ki kültür farkı olacaktır. İlk başlarda sıkıntı değil diyeceksin fakat biraz zaman sonra bu kültür farkını hissedeceksin.

dipnot: eğer kız neden kapandığını bilmiyor ve siyasi simge olarak kapalıysa benden sana bir tavsiye vazgeç..

not 2: sakın konuyu siyasete çekmeyin.

Evet daha önce muhafazakar bir kaç kişi ile çıktım.Kızla ilişkin söylemek gerekirse aramızda pek kültür farkı olucağını sanmıyorum.Çünkü çoğu düşüncemiz hareketlerimiz aynı hatta kız benden daha kültürlü diyebilirim :D

2.soruyu nasıl anlaşılır bir dille anlatsam bilemedim.Annesi kapalı ve kendiside hem dini açıdan hemde toplumsal açıdan böyle düşündüğü için kapanmış.Yani ne aile baskısı ne de siyaset ile alakası yok.Kendi isteği.

Evet daha önce muhafazakar bir kaç kişi ile çıktım.Kızla ilişkin söylemek gerekirse aramızda pek kültür farkı olucağını sanmıyorum.Çünkü çoğu düşüncemiz hareketlerimiz aynı hatta kız benden daha kültürlü diyebilirim :D

2.soruyu nasıl anlaşılır bir dille anlatsam bilemedim.Annesi kapalı ve kendiside hem dini açıdan hemde toplumsal açıdan böyle düşündüğü için kapanmış.Yani ne aile baskısı ne de siyaset ile alakası yok.Kendi isteği.
düşünceleriniz fikriniz uyuşuyorsa diyebilecegim bir şey yok. Ben sadece kültür farkı varsa diye konuşmuştum ve verdiğin cevaplar beni kilitledi :D diğer sorunlarına cevap vermem doğru olmaz. Çünkü senin hayatın senin kişiliğin ve kızı etkileyeceksen bunu tek başına özgün davranışla yapman senin için daha iyi olur :)

düşünceleriniz fikriniz uyuşuyorsa diyebilecegim bir şey yok. Ben sadece kültür farkı varsa diye konuşmuştum ve verdiğin cevaplar beni kilitledi :D diğer sorunlarına cevap vermem doğru olmaz. Çünkü senin hayatın senin kişiliğin ve kızı etkileyeceksen bunu tek başına özgün davranışla yapman senin için daha iyi olur :)

Herşey tamam benim yani etkileme konuşma kendimi kanıtlama öz güven vs hepsi tamam.Benim sorunum ne yapmalıyım.Sevgimi içime mi gömmeli yoksa biran önce bu durumdan kurtulmak için gidip durumu anlatmalımıyım.Aslında 2 seçenek çok zor büyük ihtimalle yapmam çünkü yaparsam arkadaşlığımızında yok olmasını istemiyorum.En sağlıklısı doğru zamanı beklemek bunu biliyorum fakat bir çıkış yolu olmalı.

Bir 3'üncü seçenek daha var ama bu daha çok tuzak gibi yani bile bile kendimi ateşe atmış olurum.Eğer sevdiğim kızın çocuktan ayrılmasını beklersem ve ayrılırsa geliceği ilk kişi ben olurum.Çünkü ne çalıştığımız yerde ne de oturduğu yerde yaşıtı ve tanıdığı kimse yok.Diyceğim şu ki ilişkiden ayrılıp yeni bir ilişkiye başlamak hem onun hemde benim için uzun vadede hiç iyi olmaz.Çünkü ayrıldıktan sonra psikolojik bir çöküş ve eksiklik yaşıycak bunu da onarabilmek için o eksikliği benimle doldurmak için gelirse bu işleri daha da zorlaştırır.Gereken cevabı veririm fakat hem üzülmesinden hemde beni unutmasından korkuyorum.Diyceğim şeyde sadece şu olur. "İlişkinden dolayı eksiklik yaşıyor olabilirsin.Bu eksikliği benimle doldurmaya çalışırsan ilerde ikimiz içinde kötü olur.Sen istediğini bende bulamazsan üzülürsün bense beni bırakıcağın için üzülürüm" gibisinden az ve öz bir kaç şey söyliycem.Tabi bu seçeneğin düşündüğüm gibi gitme ve gitmeme olasılığıda var.

Ayrıca düşünmeye kalksam daha ortaya bir sürü olasılıklar seçenekler çıkar ama bu 3 seçenek dışında sağlıklı düşünebiliceğim başka seçeneğim yok gibi.

---------------------------------------

Son düzenleme:
Bendede ayni durum var bence sen söyleme unut o kizi. Seni arkadasi olarak göruyor öyle görsun yoksa senden yavas yavas uzaklasir

Bu kadar çok düşünürsen çıldırırsın adamım bazen düşünmeden bir şeyler yapman gerekir ben yapmadım pişmanım sende istediğini yap ama pişman olma yeter.

Dostum emin ol bunu da düşündüm ki şuanda öyle bir durumdayım ki bunu her düşündüğümde yani söylediğini düşündüğüm an bile cinnet geçiresim geliyor.

Fakat diğer çocuk eskiden sinir hastasıymış.Şöyle düşünüyorum.İleride eğer evlenirlerse kızın durumu kötü olabilir.Çocuğun abartılı derecede kıskançlığı var.Yeri gelince başkalarına sinirlenip hıncını kızdan alıyormuş.Tabi bunu yazılı olarak yapıyor.Bunu anlatınca bile o çocuğun başını vücudundan ayırıp derisini yüzüp etinide kemiğinide köpeklere yem olarak veresim geliyor o kızı üzmesine dayanamıyorum.Kimse beni yanlış anlamasın o çocuk gibi sinir hastası değilim ama sevdiğim insanların üzülmesine göz yummam.Çünkü çocuk üniversite okuyor ve boluda kız ise istanbulda.Ayrıca bazen kızın bana anlattığına göre nadir olarak alkol kullanıyormuş kızınca sinirlenince.Eğer gerçekten böyleyse bu işin evlendikten sonra ki hali hiç iyi değil.Bunları kıza anlatabilirim fakat ayrılma derecesine gelirler mi bilmem.Yanlız yuva yıkanın yuvası olmaz demişler.

----------

Bendede ayni durum var bence sen söyleme unut o kizi. Seni arkadasi olarak göruyor öyle görsun yoksa senden yavas yavas uzaklasir

Unut diye bişey yok.Bu o kadar basit bişey değil.Bu bisikleti sürmek veya koşmak gibi bişey yani unutamazsın alışkanlıktan öte bişey olmuştur o senin için.Yani bu atomun parçalama formülü değil ezber değil çalışıp ezberleyip sonra yine unutabiliceğin şeyler formüllerdir terimlerdir.Sen kızın adını dahi unutsan bi yerde kazınmış olan yamalıyamıycağın silemiyceğin bir çok şey vardır.Beyninde yoksa kalbinde kalbinde yoksa beyninde.Kızı unutsan bile sevmeyi unutamazsın.Yaşadığın olayın aynısı tekrar başına geldiğinde o unuttuğun kişi ile alakalı herşeyi hatırlıycaksın.

Kısacası ben unutamam unutmuş gibi de yapamam.Benim için unutmak bir seçenek değildir kaçıştır pes etmektir.

Söyleyeceklerimi sakın yanlış anlama ama kendini o çocuğun yerine koy ? 4 yıldır beraber olduğun ve evlenmeyi düşündüğün kıza bir başkası aşık oluyor ve arkadaşcada olsa beraber gezip dertleşiyorlar vs. böyle birşeyin başına gelmesini istermisin ? Ben şahsi olarak o çocuğu tanınmayacak hale getiririm. Ama sevmek suç değil tabikide sevebilirsin fakat bu ikisinin geleceğine mani olmamalı. Nerden bilebilirsinki ilerde evlendiklerinde kızın seninle değilde onunla daha mutlu olmayacağını ? Belkide kızın geleceğine engel olacaksın ? Belkide bir kaç yıl sonra sıkılacaksın sevmeyeceksin ? Bu işler gerçekten nasip kısmet işi. Tekrar söylüyorum yanlış anlama kesinikle ama bence sen kıza bunu hiç belli etme uzaktan sevmeye devam et yada unutmaya çalışırsın bu senin kararın ama en azından çocuktan kendi isteğiyle yani senin bi etkin olmadan ayrılmasını bekle. Kız zaten sana karşı birşeyler hissediyorsa çocuktan eninde sonunda ayrılır ve ilişkiniz daha sağlıklı olur ;)

Son düzenleme:

Dostum emin ol bunu da düşündüm ki şuanda öyle bir durumdayım ki bunu her düşündüğümde yani söylediğini düşündüğüm an bile cinnet geçiresim geliyor.

Fakat diğer çocuk eskiden sinir hastasıymış.Şöyle düşünüyorum.İleride eğer evlenirlerse kızın durumu kötü olabilir.Çocuğun abartılı derecede kıskançlığı var.Yeri gelince başkalarına sinirlenip hıncını kızdan alıyormuş.Tabi bunu yazılı olarak yapıyor.Bunu anlatınca bile o çocuğun başını vücudundan ayırıp derisini yüzüp etinide kemiğinide köpeklere yem olarak veresim geliyor o kızı üzmesine dayanamıyorum.Kimse beni yanlış anlamasın o çocuk gibi sinir hastası değilim ama sevdiğim insanların üzülmesine göz yummam.Çünkü çocuk üniversite okuyor ve boluda kız ise istanbulda.Ayrıca bazen kızın bana anlattığına göre nadir olarak alkol kullanıyormuş kızınca sinirlenince.Eğer gerçekten böyleyse bu işin evlendikten sonra ki hali hiç iyi değil.Bunları kıza anlatabilirim fakat ayrılma derecesine gelirler mi bilmem.Yanlız yuva yıkanın yuvası olmaz demişler.

----------

Unut diye bişey yok.Bu o kadar basit bişey değil.Bu bisikleti sürmek veya koşmak gibi bişey yani unutamazsın alışkanlıktan öte bişey olmuştur o senin için.Yani bu atomun parçalama formülü değil ezber değil çalışıp ezberleyip sonra yine unutabiliceğin şeyler formüllerdir terimlerdir.Sen kızın adını dahi unutsan bi yerde kazınmış olan yamalıyamıycağın silemiyceğin bir çok şey vardır.Beyninde yoksa kalbinde kalbinde yoksa beyninde.Kızı unutsan bile sevmeyi unutamazsın.Yaşadığın olayın aynısı tekrar başına geldiğinde o unuttuğun kişi ile alakalı herşeyi hatırlıycaksın.

Kısacası ben unutamam unutmuş gibi de yapamam.Benim için unutmak bir seçenek değildir kaçıştır pes etmektir.
Zaten unutamazsin. zaten o kiz sana herseyini anlatiyorsa ve baska sevdigi varsa seninlen birlikte olmaz. Bende ayni durumdayim 8 yillik arkadasim olmadi ama belki senin durumun farklidir :)

☺MaxiGame☻;35567764' Alıntı:
Söyleyeceklerimi sakın yanlış anlama ama kendini o çocuğun yerine koy ? 4 yıldır beraber olduğun ve evlenmeyi düşündüğün kıza bir başkası aşık oluyor ve arkadaşcada olsa beraber gezip dertleşiyorlar vs. böyle birşeyin başına gelmesini istermisin ? Ben şahsi olarak o çocuğu tanınmayacak hale getiririm. Ama sevmek suç değil tabikide sevebilirsin fakat bu ikisinin geleceğine mani olmamalı. Nerden bilebilirsinki ilerde evlendiklerinde kızın seninle değilde onunla daha mutlu olmayacağını ? Belkide kızın geleceğine engel olacaksın ? Belkide bir kaç yıl sonra sıkılacaksın sevmeyeceksin ? Bu işler gerçekten nasip kısmet işi. Tekrar söylüyorum yanlış anlama kesinikle ama bence sen kıza bunu hiç belli etme uzaktan sevmeye devam et yada unutmaya çalışırsın bu senin kararın ama en azından çocuktan kendi isteğiyle yani senin bi etkin olmadan ayrılmasını bekle. Kız zaten sana karşı birşeyler hissediyorsa çocuktan eninde sonunda ayrılır ve ilişkiniz daha sağlıklı olur ;)

Eyvallah çok teşekkür ederim kardeşim eline koluna sağlık. Bana gereken cevaplardan birisi de buydu. Bazen öyle çok şey düşünüyorum ki can alıcı noktaları göremiyorum. Tekrardan eline koluna klavyene sağlık çok teşekkür ederim :)

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ilişkisine geldidiğinde yine hayırlısı olsun pzaman bırak olmuyorsa boşwer gibisinden git ayrıl deme ama gibisinden git üstü kapalı söyle ve ayrılmadıklaır sürece sen adım atma atıcaksa o atsın ayrıldıklarındada sana daha çok ilgi göstermeye başlarsa bu iş olmuştur :)

ve Şunuda bilki bir kadın bir sevgilisinden yakınıyorsa seviyordur . Sevmese konusunu bile açmaz eğlencesine bakar

Arkadaşlar sana tavsiyelerini yapmış birde Müslüm babanın tavsiyelerini dinle. :)

☺MaxiGame☻;35567764' Alıntı:
Aynı düşüncedeyiz. Sen bir ilişkiye 4 yılını ada. Sonra biri gelsin sevdiğin kıza aşık olsun.. Ya onu geçtim, kızın yaptığı yanlış. Tokat falan, el şakaları umut veriyor. "Bu kız benden hoşlanıyor mu?" düşüncesine sevk ediyor. Bilmiyorum ya. Çok karışık bir durum..

Geri