• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sizlere Dargın Değilim...

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan _ßOOS_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_ßOOS_

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
220
Sizin ve diğer zevatın iplerinin hangi efendiler tarafından idare edildiğini biliyorum. Onlara da dargın değilim.
Kellemi onlara götürdüğünüzde deyiniz ki, Adnan Menderes hürriyet uğruna koyduğu başını 17 sene evvel almadığınız için
sizlere müteşekkirdir.

İdam edilmek için ortada hiçbir sebep yok.

...Ölüme kadar metanetle gittiğimi, silahların gölgesinde yaşayan kahraman efendilerinize acaba söyleyebilecek misiniz?

Şunu da söyleyeyim ki, milletçe kazanılacak hürriyet mücadelesinde sizi ve efendinizi yine de 1950’de olduğu gibi kurtarabilirdim.

Dirimden korkmayacaktınız. Ama şimdi milletle el ele vererek Adnan Menderes’in ölüsü ebediyete kadar sizi takip edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir.

Ama buna rağmen duam sizlerle beraberdir.

Adnan Menderes

10312039_662372047168248_7782496022517946879_n.jpg
tumblr_lluzt8wGPj1qi3wcjo1_400.jpg

27 Mayıs darbesinin 54. Yıl dönümünde Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz...

Son düzenleme:
Şahsi fikrim ve görüşüm,Türkiye 3 dönem iyiydi;

1.M.K. ATATÜRK
2.Adnan MENDERES
3.Turgut ÖZAL

ve bu dönemde Türkiye'ye böyle büyük devlet adamları bir daha gelmez.Tabi bunu yaptıranları suçlamak gerek asıl.İsmet İnönü gibi ama daha derine inmek istemiyorum siyasete giriyor!

Açık ve net görüşüm : Adnan Menderes'i yargılayan idam eden yöneticiler Katildir (Adnan Menderes'i yargıladıkları için değil zaten yargılanması lazımdı)

Adnan Menderes'e gelelim o ise Kore Savaşında ölen Türk askerlerinin katili ve daha uzatılabilecek onlarca şeyden sorumlu bir başbakan.

Senin düşüncen de İsmet İnönü'nün neden suçlanması gerektiğini merak ettim panpa. :D

Benim açımdan hiçbir sorun yok. Saygı çerçevesi içinde nedenlerini sıralarsak ağır tartışma olacağını ve başkalarının da karışacağını sanmıyorum.
Siyaset yapmak istemiyorum ya da kendimi çok bilmiş gibi ifade de etmek istemiyorum.Siyasete girdiğimde ister istemez bir tartışma yaratılıyor ve haklı olsan bile karşındaki neye inanmış ise o anlamıyor.Sen en iyisimi Şerif Demir'in "Düello" kitabını oku. ;) Ve İsmet İnönü, Atatürk'ün ikazlarına rağmen derin devleti kuran kişidir.Menderes'in ölüm sebebi de budur.Neyse daha fazla saymayayım.Uçu kötü yerlere gidiyor.
:'(

Siyaset yapmak istemiyorum ya da kendimi çok bilmiş gibi ifade de etmek istemiyorum.Siyasete girdiğimde ister istemez bir tartışma yaratılıyor ve haklı olsan bile karşındaki neye inanmış ise o anlamıyor.Sen en iyisimi Şerif Demir'in "Düello" kitabını oku. ;) Ve İsmet İnönü, Atatürk'ün ikazlarına rağmen derin devleti kuran kişidir.Menderes'in ölüm sebebi de budur.Neyse daha fazla saymayayım.Uçu kötü yerlere gidiyor.
:'(

Panpa kavga falan benim umurumda değil. En başından kendi sebeplerini masaya koyarsın ve bizde buna bakarız. Benim veya senin düşüncen yanlışsa düzeltilmiş olur. Tartışma her zaman olan birşeydir. Tartışmak kötü ve yanlış diye birşey olmaz. Bireylere gerekli olan tartışma da soğukkanlılığı korumaktır.

Kitap önerisi için de sağol. :)

Benim İsmet İnönü hakkında yazdığın şeye gülmemin sebebi senin yazını yanlış anlamış olmam olabilir. Sonuçta sanalda mimiklerin önemi yok oluyor ve karşımızda ki kişiyi tanımayınca da kısa bir cevabından onu yanlış yargılayabiliyoruz. Bundan dolayı İsmet İnönü hakkında ki fikirlerini öğrenmek istemiştim. Malum bizim halkımız okumaktan çok arkasında ki karpuzların arasını kaşıyor ve kulaktan dolma bilgilerle tartışıyor. :D

Nasıl siyasi bir konu olsun ki bu konuda yazdığım cümleler Merhum Menderesin Son Sözleriydi.1950'de iktidara geldiğinde Ülke şantiye alanına dönüşmüştü.Her yerde köprüler Yollar,Anadolu'ya yol su elektrik geldi.Malesef ülkeyi daha da kalkındıracak iken 1960'da gelen darbe hayatına maal oldu.Yine ülke geriye gitti malesef.Merhum Başbakan Adnan Menderes'in tekrardan ruhu şaad olsun.

O zaman olan olaylar bana günümüzde bazı şeyleri hatırlatıyo ama :/

O zaman olan olaylar bana günümüzde bazı şeyleri hatırlatıyo ama :/

O zaman ki olayla bunu bir tutmak yanlış.O zaman ki olay askeri faşist cunta kendi çıkar ve hırsları doğrultusunda önündeki engeli temizledi.Günümüzde cuntanın böyle birşey yapabilme olanağı yok.Olsa bile sokak eylemleri bu kezde cuntaya karşı devam eder

Geri