• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Skype Kullanımı Resimli Anlatım -Takım Oyunlarında Büyük Rahatlık-

DiSappeaR

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Nis 2009
Puanı
10
Evet arkadaşlar bugün size benim ve arkadaşlarıma LOL oynarken büyük rahatlık sağlayan Skype adlı programı anlatacağım. Peki nedir skpye ? bilgisayarlar üzerinden ücretsiz görüşme yapabileceğimiz, bilgisayar-telefon görüşmeleri yapabileceğimiz çok şükela bir program.

arkadaşlarınızla birlikte oynarken hem sohbet edebileceğiniz hemde taktikleriniz de size yardım sağlayacaktır. Chat kutusuyla uğraşmanıza gerek kalmayacak zamandan tasarruf edecek ve istediklerinizi daha rahat ve daha ayrıntılı anlatabileceksiniz. bizim ihtiyacımız olan iki adet malzeme var bunlar mikrofon ve kulaklık(veyahut hoparlör).

-Öncelikle Ücretsiz internet çağrıları ve ucuz telefon çağrıları - Skype adresine giriş yapıp üyeliğimizi alıyoruz(önerim bilgilerinizi uydurmamanız çünkü bunlar skype kullanımında size gerekecek.
-Sonrasında yine aynı adresten kendimize uygun olarak skype indiriyoruz

Programa giriş yaptığımızda karşımıza şu ekran gelecek.
3r52l.png

Bilgilerimizi girerek programa giriş yapıyoruz ve bir profil resmi belirliyoruz.

dilerseniz aşağıdaki panelden bilgilerimizi düzenleyebiliriz.

3r55c.png

3r53n.png

Diğer görüşme programlarında olduğu gibi durum seçeneklerimiz var

3r51b.png

Dilerseniz çağrı yönlendirme yapabiliyorsunuz.

3r553.png

gelelim programı nasıl kullanacağımıza.
Gördüğünüz gibi Şuan in cin top oynuyor. Aşağıda gösterdiğim kırmızı kutunun içine tıklıyoruz.

3r56g.png

Karşımıza aşağıdaki ekran gelicek.

3r57k.png

ekleyeceğimiz kişi bize skype adını vericek ve skype bir eşleşme arayacak.eşleşme bulamaz ise veya birden fazla bulursa diğer bilgileri de girmeliyiz.

Nasıl çağrı yapacağız?

Arkadaşımızın profilinin üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve önümüze aşağıdaki panel çıkacak "Çağrı yap" butonuna tıklıyoruz.
3r595.png

Birden fazla kişiye aynı anda nasıl çağrı yapabiliriz?

Kişinin profiline tıkladığımızda ekranın ortasındaki "Çağrı yap" butonu görülebilir.Buradan da çağrı yapabiliyoruz ancak arkadaşımız kendini çevrimdışı gösterdiğinde bu buton aktif olmayacaktır ve biraz önce anlattığı şekilde çağrı yapabilirsiniz. Gelelim Soruya. "Çağrı yap" butonunun yanında "+" olucak. tıklıyoruz ve kişi ekle diyoruz.

3r5dt.png

İşlemleri tamamladığımızda ekranda "Gruba Çağrı Yap butonunu görüceksiniz.

Aynı kişilere sürekli çağrı yapmam gerekiyor. kısa bir yolu yokmu?
Elbetteki var.

3r5f6.png

Sol altta bulunan Grup butonuna tıklıyoruz ve kişileri bu gruba sürüklüyoruz veyahut tekrar "+" butonuna tıklayıp kişileri bu guruba ekleyebiliyoruz.Kırmızı kutu içine aldığım sağ üstteki butona tıkladığımızda "Grubu Kaydet sayfası gelicektir. Buradan grubu kişilere kaydederek sürekli kişiler seçmek yerine rahatça bütün arkadaşlarınıza Konferans çağrısı yapabilirsiniz.

Konferans çağrısında ne?

Konferans çağrısı sürekli adı geçen grup konuşması. Muhteşem bir asosyal etkinliği olarak arkadaşlarınızı konferansa toplayıp muhabbet edebilirsiniz ve takım maçlarınızda kullanabilrsiniz. Şunu unutmayın ne kadar çok kişi olursa ping seviyenizde o kadar artacaktır. 5 kişi pek fazla etki etmez korkmayın ancak abartmamak gerek çünkü skype çokta az bellek yiyen bir program değil.Arkadaşımızın profiline sağ tıkladığımızda orada "Konferansa ekle" butonunu göreceksiniz.

Arkadaşınızla konuşmaktasınız konuşmayı nasıl sonlandırabilirim? Sesim karşı tarafa iletilmiyor,birini nereden ekleyeceğim? nasıl yazılı görüşme yapabilirim?

3r5n8.png

-soldaki beyaz kutunun içindeki elemanla yazılı görüşmeye geçebilir,
-sarı kutunun içindeki arkadaşla mikrofonunuzu kapayabilir,
-Mavi kutunun içindeki elemanla konuşmayı sonlandırabilir(eğer konuşmayı siz kurmuşsanız konferans dağılacaktır),
-sağ taraftaki beyaz kutudan ise mikrofon,ses çıkış ayarlarını yapabilir,
-ortadaki "+" butonuna tıklayarakta arkadaşlarınızı üzerinde bulunan "Bu çağrıya kişi ekle" ile arkadaşlarını onferansa davet edebilirsiniz.

Siz maça girdiğinizde skype arka planda çalışmaya devam edecektir.konferanstayken skypeyi arka plana aldığımızda ekranın sağ üstünde ufak bir panel çıkacaktır bunu kapattığınızda konuşmanız yarıda kesilmez(ben sinir oluyorum :D).

Gerçekten süper bir iletişim aracı.Msn yerine skype kullanıyorum,çok memnunum.

biz 1 yıl kadardır arkadaşlarla kullanıyoruz,iyi muhabbet dönüyor :D LOL da ise çok alıştk. mikrofonum yokken girdim bi kere çok afalladım :D

hocam beni ünlü etmişsin^^ ellerine sağlık,gzl rehber olmuş:) yaz gelsin de şöyle takım maçları atalım, yine fark yiyelim:P:D

sağ olun :)

alternatif olarak skype de sorun yaşayanlar veya sistem özellikleri yüzünden şikayetçi olanlar team speak kullanabilirler(ben çözemedim karışık :D ama bellekten skype kadar yemez.). bunun harici kullanılan ventrillo var. bunların ikisini de kullanmadım ama işinize yarayabilir alternatifte.

Hocam toplanalım bi skype ile oyun çevirelim en azından organize oluruz

biz zaten killerkhan ile zaman oldukça maç atıyoruz ve bi takımlık maç atıcak adam elbet oluyor ama ygs zamanı maç atamam pek. tabi arada giriyorum beni ekleyebilirsin

ben de genelde haftasonları sadece bir akşam atabiliyorum, dersler yoğun bu aralar:(

her oyunda ts3 diyorlar , bu oyunda niye skype?

ama gerçekten dayımla falan konuşurken msnden daha kaliteli kamera görüntüsü sağlıyor skype :)

her oyunda ts3 diyorlar , bu oyunda niye skype?

ama gerçekten dayımla falan konuşurken msnden daha kaliteli kamera görüntüsü sağlıyor skype :)

neden skype. şöyle ki arayüzü daha iyi geliyor bana ts yi çözemedim pekte kullanmadım. ama karıştırmaya meğilli. birde bizim konuşmalar biraz sohbet eşliğinde olduğundan daha iyi geliyor :D bi çağrı yapıyoruz 2-3 saat sürüyor min :D

hocam resimler görünmüyor ki.. yenilerseniz iyi olur..

Geri