• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Smart Tv'lerdeki Türkçe Altyazı Karakter Sorununu Giderme (LG Webos)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Smart TV ler hızlı bir şekilde bikaç sene önce kullandığımız Tüplü TV lerin yerini yerini almaya başladılar. Hatta neredeyse bir evde 1 den fazla smart tv kullananlar bile var. Smart TV'lerde hiç kuşkusuz en büyük keyiflerimizden biri internetten edindiğimiz FULL HD filmleri orjinal dilinde Türkçe Altyazı ile izlemek. Ancak burada bir sorunla karşılaşıyoruz. Türkçe Karakter Sorunu...

2104 öncesi üretilen Smart TV'lerde Türkçe karakter sorununun nasıl çözüleceğine dair internette bir çok bilgi ve kaynağa ulaşmak mümkünken, özellikle LG'nin 2014'te üretimine başladığı Webos işletim sistemli yeni nesil Smart TV'lerde bu sorununun çözümüne dair hiç bir bilgi yok.

Geçenlerde yeni aldığım Webos işletim sistemli Smart TV'imde aynı sorunu yaşamam ile birlikte TV'yi biraz karıştırdıktan sonra sorunun çözümünü buldum ve benimle aynı sorunu yaşayıp herhangi bir bilgiye ulaşamayan kullanıcılara faydası olur umudu ile çözüme yönelik bir video hazırladım.
maxayrac3.jpg

Geri