• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Socket Açma Stone Yapımı

soulskeleton

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
11 Şub 2011
Puanı
4
Legend 7 İle Artık Socket Açmak ve Stone Yapmak Çok Kolay.
Socket Oluşturma:

İlk Olarak Hotan'daki "Jewel Lapidary Mamoje" ye Tıklıyoruz ve 3 adet "Magic Stone Of Socket" Alıyoruz.

Daha Sonra "Y" basıyoruz ve gelen ekranda soldan alt 2. Socket Alchemy'e basıyoruz, Silahımızı yada sadece nova üstlüğümüzü Yerleştiyoruz ve "Make Socket" e basıyoruz.. Böylelikle Chest'imize 3 adet Socketlik yer açmış oluyoruz..
Stone Yapımı ve Kullanımı:

İlk Olarak Hotan'daki "Jewel Lapidary Mamoje" ye Tıklıyoruz, Açılan Menüden "Learn Recipe" 'ye tıklıyoruz.. Karşımıza Gelen Ekranda Alchemy Yazan Yazının Solundaki "+" yı Tıklıyoruz ve Aşağıdaki Gibi Ekranlar Karşılaşıyoruz..

Yukardaki Ekranda Yapmak İstediğiniz Stone'yi LvL'inize Göre Seçiyorsunuz, 101 Üstü İçin Stone'lerden "High Quality" Olanları Secip Yapmanız Gerekiyor..Üstüne Geldiğinde Neler Gerektiğini Gösteriyor.. Bana Lazım Olan 10 dg Herhangi Bir 200 Element ve 20 Adet Artians Magic Stone.. "Learn Recipe" Tıklayarak Receteyimizi Yapmaya Başlıyoruz..

Gerekli olan 20 Tane "Artians Magic Stone" yi yüzükcüden alıyorum, 200 Element üzerimde vardı zaten.

Daha sonra "A" ya basıyorum ve gelen menüde "Craft" a sağ tıklıyorum ve karşıma Craft sayfası acılıyor

Craft Menüsünden Alchemy'nin yanındaki "+" işaretine basıyoruz ve yapmak istediğinimiz stoneyi seciyoruz.. Ben stamina yapacağım icin "Vitality Recipe" yi seciyorum ve Craft'a basıyorum..

Craft'a bastıktan gelen ekranda stone için gerekli olanları yerlerine yerleştiriyoruz..Yerleştirdikten sonra "Craft all" a basıyoruz ve stonemiz oluşup inventoryimize geliyor..

Üzerimizdeki oluşan Stone'yi Silahımıza basmak içinse "Y" ye basıyoruz gelen ekranda soldan alt 2. Socket Alchemy'e basıyoruz ve Silahımızı Yerleştiyoruz ve Oluştuğumuz Stoneyi boş yere bırakıyoruz ve stoneyi basmış oluyoruz..

Burdan dikkat edilecek husus bu stonelerin lvl'li olması yani, Lvl 1 tutarsa 13 sn Lvl 2 tutarsa 15 Lvl 3 tutarsa 18 sn skillin kullanım süresi uzuyor.. Tamamen şansa kalmış birşey, 1 tane basınca aynısından 1 daha basamassınız.. Tekrar basmak için İtem Mall'dan "Destruction Rondo" alıp stoneyi silip tekrar basabilirsiniz..

Basılan Stone skilini kullanmak için silahımızı elimize alıyoruz ve karakter penceresi açıkken üstüne sağ tıklıyoruz ve çıkan stone simgesini tutup skillere yada boş spot'lara koyuyoruz.. Skille sağ tıkladığımızda 13 Sn boyunca canımızı yarısını var olana ekliyor buda 30K canımız varsa 45K yapıyor..Bu kadar basit..

Videolu Anlatım:

Stone Skilleri 6 Adet:
%50 HP
%50 MP
Recovery
%18 Attack
%18 Parry
%5 MP hızlandırıcı

Moderatörün son düzenlenenleri:
ewt beyler yeni gelen sistemde işinize yarayacaktır umarım

----------

kimseye lazım deil galba??

----------

16 kişi bkaış yorum yazan falan yok?

herhangi bir yanma ihtimali varmi acaba

----------

o 200 element dedigini nerden bulabiliriz.cok güzel bir rehber olmus cok begendim tesekkürler

of ya bende bunun ne yaradığını arıyodum çok güzel bir şey miş yararlı bir paylaşım teşekkürler.

Geri