• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Son Sefarad │Beyazıt AKMAN

Aktiflik
K.Tarihi
30 Tem 2009
Puanı
0
Kitabın Kapağı

Kitabın konusu

Endülüs medeniyeti katlediliyor.
Tüm dünya seyirci kalıyor.
Bir Osmanlı sultanı hariç.
Granada İslam İmparatorluğu'nun çökmesiyle birlikte Katolik Avrupa'nın önündeki tek engel artık Sefaradlar, yani Endülüs Yahudileri'dir. Engizisyon her gün binlerce kitap yakmakta ve tarihin en büyük barbarlık suçunu işlemek üzeredir. İspanya kralı Ferdinand ve kraliçesi İzabella tarafından iki şart sunulmuştur. Ya mezhep değiştirip Hristiyan olacaklar yada tüm mal varlıklarına el konulup sınır dışı edileceklerdi.Soykırıma uğrayan Yahudi toplumunun Yıldırım Bayezid'in emri ile Kaptan-ı Derya Kemal Reis’in liderliğinde kurtarılmasını okuyoruz. ������

Yorumm
Yine bir tarihi roman ve ben ������ İmparatorluk serisinin ilk kitabı olan Dünyanın İlk Günü’nü okuduktan sonra hiç vakit kaybetmeden 2.kitabını da alıp okumaya başladım.Dikkatimi çeken ilk olay, şehzadelerin yetiştirilmesinde alimlerin çok önemli bir yere sahip olduklarıydı.Piri Reis’in astronomi ve yıldızlarla ilgili yazılarını okurken sıkılmadım desem yalan söylemiş olurum açıkcası. Yazar yine anlatım tarzıyla sayfalar arasında kaybolmamızı ve o anı gözümüzde canlandırmamızı sağlamış. Beni en çok etkileyen karakter Sultan Bayezid’in ajanı “Davud”.Yazar Davud’un Elif’e olan aşkını o kadar güzel işlemiş ki hayran kaldım o büyük aşka.Benim gözümde okunması gereken tarihi romanlardan birisi; özellikle tarihi romandan sıkılan arkadaşlara ������ ������

4/5
Kendinizi üzmeyin, kitabınızı okuyun
Bir kusurumuz olduysa affola
������

Geri