• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SONY XPERIA Z1 Detaylı İnceleme-Tanıtım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan _ßOOS_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_ßOOS_

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
220
Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Sony Xperia serisinin en yeni ve en iyi telefonu olan Sony XPERİA Z1 modelini tanıtacağım..

n8cq0.png

Kamera

sgjwl.jpg

Daha net. Daha temiz. Daha parlak. Sony’nin kompakt dijital kameraları size bunları sunar. Ayrıca Xperia Z1 ile, aynı bileşenlerle üretilen ve 8,5 mm kalınlığındaki akıllı telefona sığdırılmış en iyi telefon kamerasını oluşturuldu. Büyük 1/2,3” 20,7 MP cep telefonu için Exmor RS™ sensörünü, Sony’nin ödül sahibi G lensini ve akıllı cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motorunu bir araya getirir. Bu benzersiz bileşim her zaman size üstün netlik, temizlik ve parlaklıkla sunulan görüntüleri verir.

n8crg.jpg

Ekran

sgk6c.jpg

Cep telefonları için en iyi hale getirilmiş en yeni Sony BRAVIA® teknolojileri ile üretilen Xperia Z1 en şaşırtıcı görüntüleme deneyimi ile birlikte gelir. Cep telefonu için X-Reality resim motoru özellikli, büyük ve yüksek çözünürlüklü 5” Full HD TRILUMINOS™ Display inanılmaz netlikte kenarları keskin uçlar içermeyen resimler için 1920 x 1080 aşamalı tarama ile birlikte gelir. Piksel yoğunluğu inç başına 441 piksel ile eşlenmiştir, böylece telefon kameranızda son derece net ve üstün parlaklığa sahip bir resim kalitesi elde edersiniz. Ayrıca, bu kompakt dijital kamera Full HD ekran ile birlikte geldiği için her kareyi yeniden yaşarken size en iyi görüntüleme deneyimini sunmak üzere en uygun hale getirilmiştir.

n8cqy.png

Tasarım

sgkg2.jpg

Sony işçiliğinin zengin geçmişi üzerine inşa edilen Xperia Z1, yalnızca en özel malzemeler kullanılarak dikkatle işlenmiştir. Ön ve arka kısım dayanıklı temperli camdan yapılmıştır ve etrafınızdaki dünyayı yansıtır. Yenilikçi tek parça alüminyum çerçeve ek yerleri olmadan tasarlanmıştır ve tamamen pürüzsüz bir ifadeye sahiptir. Sony’nin benzersiz tasarım ilkelerine ek olarak, bu akıllı telefon her yönde denge ve simetri sunar; bu nedenle nasıl tutarsanız tutun his her zaman aynıdır.

sgkk6.jpg

Xperia Z1 akıllı Manyetik Şarj Ünitesi DK31′i birleştirin ve gerçek anlamda sorunsuz bağlantının keyfini çıkarın. Xperia Z1 cihazınızı üniteye yerleştirin ve mıknatıs telefonun zekice tasarlanmış şarj portunu ünitenin konnektörüne yönlendirsin. Manyetik iğneler sayesinde, şarj etmek için portlarla zaman kaybetmeniz gerekmez. Telefonunuz şarj olurken rahat bir görüntüleme açısından mesajları kontrol edebilir veya yazabilirsiniz ya da bir filmin keyfin çıkarabilirsiniz.

sgkpf.jpg

Hepsini telefonunuza depolamak zorunda kalmadan her resmi yanınızda taşıyabilirsiniz. PlayMemories Online* kameralı telefonunuzdaki fotoğraflarınız ve videolarınızın tümünü tek bir yerde toplamanızı sağlar; böylece nerede olursanız olun favori anlarınızı yeniden yaşayabilirsiniz. Resimleri telefonunuzdan PlayMemories Online’a otomatik olarak Wi-Fi üzerinden yükleyin. Depolama sınırı olmadığı için istediğiniz kadar resim yükleyebilirsiniz.

*PlayMemories Online her pazarda mevcut değildir.

n8crg.jpg

Dayanıklılık

sgln0.jpg

Xperia Z1, hayatın karşısına çıkardığı her şeyle baş edebilir. Onu suya** ve toza dayanıklı yapan sağlam temperli cam ve IP55/IP58 derecelendirmesi ile birlikte gelir. Bunlar sağlamlığı kadar nefes kesici olan en iyi akıllı telefonu size sunmak için hazırlanmıştır.

sglsr.jpg

Suya dayanıklı akıllı telefonda dünyanın ilk ultra yüksek çözünürlüğe* sahip akıllı telefonu

Su altı saç şekilleri. Düşük bir açıdan gösterişli atlayışlar. Suya dayanıklı** Xperia Z1 ile, 30 dakika boyunca tatlı suda yüzerken fotoğraf çekebilirsiniz. Hatta 1,5 metreye kadar dalış yapabilirsiniz. Micro USB bağlantı noktası, micro SIM yuvası ve bellek kartı yuvası kapaklarının sıkıca kapatılması gerektiğini unutmayın. :)

Ayrıca Xperia Z1 cihazınızı şunlardan uzak tutmanız da önemlidir:
- Tuzlu su
- Sıvı kimyasallar
- Kum/çamur

n8crq.png

İşlemci

sgm4s.jpg

Dünyanın en hızlı akıllı telefon işlemcisi

En son Sony yazılımını tamamen yeni ve çok güçlü Qualcomm® Snapdragon™ 800 işlemci ile birleştirildi. Bu gelişmiş Dört çekirdekli işlemci S4 Pro’dan %75 daha hızlıdır ve olağanüstü pil ömrüyle size en yüksek gücü ve hızı sağlar. Böylece, birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilir, web’de kısa yükleme süresiyle gezinebilir ve videoları kesintisiz aktarabilirsiniz. Snapdragon 800 işlemci asenkrondur; bu, her çekirdeğe bağımsız olarak güç verildiği anlamına gelir. Böylece gereken miktarda gücü ihtiyaç duyduğunuz anda elde eder, gücü gereksiz harcamazsınız..

sgm95.jpg

Nefes kesen grafikler

%50′ye kadar artırılmış grafik performansı* sunan güncellenmiş Adreno 330 GPU (grafik işlem birimi), en düşük güç tüketimini kullanırken size en gelişmiş ve müthiş görsellikte 3D oyunlarını sunar ve web’e ışık hızıyla göz atmanızı sağlar.

n8cs2.png

Batarya Pil

3000 mAh çıkarılamaz Li-Ion batarya

Batarya STAMINA Modu ile pil ömrünü önemli ölçüde uzatın,
Akıllı telefonlar, yoğun biçimde kullanılmadıklarında bile çok güç tüketir. Telefonunuzda sahip olduğunuz tüm uygulamalar arka planda çalışmaya devam ediyor ve pilinizi tüketiyor olabilir. Batarya STAMINA Modu, pil gücünüzün gereksiz yere azalmasını engeller. Ekranı kullanmadığınızda bunu algılar ve istediğiniz bildirimler dışında, ihtiyacınız olmayan işlevleri otomatik olarak kapatır. Ekranınızı uyandırmak için güç düğmesine bastığınızda, her şey kaldığı yerden devam eder.

Yalnızca önemli bildirimleri alın,

Batarya STAMINA Modu ile, bekleme modu süresince Wi-Fi ve veri trafiği devre dışı bırakılır ancak gelen çağrıları, metinleri ve uyarıları almaya devam edersiniz. Ayrıca herkesin ihtiyacı farklı olduğundan, bekleme modunda bile hangi uygulamalardan bildirim almak istediğinizi kolaylıkla özelleştirebilirsiniz. Facebook bildirimleri açık mı kapalı mı? Size kalmış.

n8cqr.png

Genel Özellikler:

2G, 3G, 4G bağlantı
Micro-SIM yapısındaki SIM kart desteği
Wi-Fi, Bluetooth 4.0, DLNA, NFC
Gövde:

Boyutlar: 144 x 74 x 8.5 mm

Ağırlık: 170 g

IP55 ve IP58 sertifikalı toza ve suya dayanıklı (Bütün kapaklar kapalı halde 1.5 metre derinlikteki suya 30 dakika kadar dayanabilme) gövde

Ekran:
TFT kapasitif ekran tipi
Full HD 1920x1080 çözünürlük ve 441 piksel yoğunluğu, 5.0" ekran boyutu
10 nokta destekli dokunmatik algılama
Kırılmaya ve çizilmeye dayanıklı cam

Ses:
Titreşim ve MP3 zil sesleri
Dışa ses verebilen hoparlörler
3.5 mm kulaklık girişi
Stereo FM radyo

Hafıza:
64 GB'a kadar Micro SD kart desteği
16 GB dahili depolama alanı
2 GB RAM

Kamera:
20.7 megapiksek çözünürlüğe, otomatik odaklama ve LED flaşa sahip arka kamera
1/2.3" Exmor RS sensör, yüz tanımlama, dokunarak odaklama, görüntü sabitleme, HDR, panorama
Hem arka hem de ön kamera için Full HD çözünürlükte 30 FPS video kaydı, video sabitleme, HDR
2 Megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamera

Yazılım:
Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi

Kamera ve NFC özellikleri için geliştirilmiş özel uygulamlar

Donanım:
4 çekirdekli 2.2 GHZ çalışan hızında Qualcomm Snapdragon 800 işlemci
Adreno 330 grafik işlemci

Batarya:
3000 mAh çıkarılamaz Li-Ion batarya

n8cq0.png

Telefon Hakkında Bazı Videolar..

Kişisel Yorumum : Sony en yeni telefonu ve şuana kadar en iyi telefonunu gayet başarılı bir şekilde çıkartmayı başarmış gerek tasarımı gerek özellikleri ile harika bir telefon yapmışlar gerçekten Sony bundan sonra böyle akıllı telefon yapmaya devam ederse akıllı telefon pazarında artık Xperia serileri daha fazla duymaya başlarız bence :) bu tanıtım konusunu okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim.. :)

Son düzenleme:
Ellerine sağlık gerçekten güzel bir konu hazırlamışsın..

Kişisel yorumuma gelince, Sony'den bu kadarını beklemiyordum desem yeridir. Yakın zamanda piyasada GALAXY serisini duyduğumuz gibi XPERİA serisini duymaya başlayacağız bunu hissediyorum.
Önceden S4 almayı planlıyordum ama, bu telefonu görüdükten sonra tek hedefim şu telefonu almak..

Ellerine sağlık gerçekten güzel bir konu hazırlamışsın..

Kişisel yorumuma gelince, Sony'den bu kadarını beklemiyordum desem yeridir. Yakın zamanda piyasada GALAXY serisini duyduğumuz gibi XPERİA serisini duymaya başlayacağız bunu hissediyorum.
Önceden S4 almayı planlıyordum ama, bu telefonu görüdükten sonra tek hedefim şu telefonu almak..
Bende senin gibi düşünüyorum gerçekten mükemmel bir telefon :)

----------

Eline sağlık berat sağlam olmuş ^^
Eyvallah Erdeniz çok thank you :D

Telefonmu dedi biri?
İşte telefonun hammaddesi..

Telefona donanım olarak söyleyebileceğim birşey yok. Malzeme kalitesi olarak da söyleyebileceğim birşey yok. Ama tasarım genel olarak hoş gözüksede bir yerlerde batırmış Sony.

Cihazın Boyutu 5 inç ama cihazın altında üstünde ve kanarlarında bırakılan boşluklar nedeni ile neredeyse 5.7 inç olan Note 3 ile aynı boyutlarda. Cihazın ekranın alt ve üst kısımları o kadar gereksiz yere uzatılıp boş bırakılmışki oradan rahatlıkla uçak kalkar ve uçak iner. Yine çerçevelerin kenar kalınlıklarıda hiç hoş gözükmüyor. Açıkçası sırf bu saydıklarımdan ötürü bu cihazdan soğudum.

Aşağıdaki videoda 3 cihaz yana yana... Galaxy Note 3 (5.7") , LG G2 (5.2") , Sony Xperia Z1 (5") ... İçlerinde Sony En küçük ekrana sahip ama boyut olarak Note 3 e çok yakın ve LG G2 ile neredeyse aynı.

Telefona donanım olarak söyleyebileceğim birşey yok. Malzeme kalitesi olarak da söyleyebileceğim birşey yok. Ama tasarım genel olarak hoş gözüksede bir yerlerde batırmış Sony.

Cihazın Boyutu 5 inç ama cihazın altında üstünde ve kanarlarında bırakılan boşluklar nedeni ile neredeyse 5.7 inç olan Note 3 ile aynı boyutlarda. Cihazın ekranın alt ve üst kısımları o kadar gereksiz yere uzatılıp boş bırakılmışki oradan rahatlıkla uçak kalkar ve uçak iner. Yine çerçevelerin kenar kalınlıklarıda hiç hoş gözükmüyor. Açıkçası sırf bu saydıklarımdna ötürü bu cihazdan soğudum.

Aşağıdaki videoda 3 cihaz yana yana... Galaxy Note 3 (5.7") , LG G2 (5.2") , Sony Xperia Z1 (5") ... İçlerinde Sony En küçük ekrana sahip ama boyut olarak Note 3 e çok yakın ve LG G2 ile neredeyse aynı.

Vay be hiç bu açıdan düşünmemiştim.

Sony nin en büyük başarı sı su geçirmez telefon yapması diğerleri de yapabilir ama nedense yapmıyorlar patentmi engelliyor acaba böyle yenilikler lazım bence telefon lara artık her gün yeni telefonlar çıkıyor 1-2gün içindede iphone 5s ve 5c tanıtılacak

Geri