• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Spor Salonuna Başlıyorum.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Alliance
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alliance

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Nis 2010
Puanı
138
Arkadaşlar, 2 saat sonra yeni yazıldığım spor salonuna başlıyorum.. Cıvık yağ denilen yağ tabakaları var bende en başta onları erittikten sonra asıl hedefe geçmeyi planlıyorum.

Boy:1.87
Kilo: 87-88 küsür.

Ayağa kalkınca fazlalıklar pek belli olmasada, oturunca göbek çok baariz bir şekilde ortaya çıkıyor..

Önerebileceğiniz birşey varmı ? Gerçi oradan program alacağım ama buradaki yorumları göz ardı etmek istemiyorum.

Eğer yağ'yı erittikden sonra kas yapıcam diyorsan protein tozu kullan onu hocanla görüşürsün tabi.Onun haricinde şimdilik bişi diyemicem programını zaten sana göre ayarlarlar.

Ben yerinde olsam toz felan kullanmaz doğal yolla kas yapardım illa kas yapıcam diyorsan fazla kilolari attiktan erittikten sonra o kilolari kas kilosu olarak alman tabii bana göre

Ben yerinde olsam toz felan kullanmaz doğal yolla kas yapardım illa kas yapıcam diyorsan fazla kilolari attiktan erittikten sonra o kilolari kas kilosu olarak alman tabii bana göre
Bende doğal yoldan kas yapma taraftarıyım, protein felan kullanmam gibime geliyor.

En iyisini yaparsiniz google dan vücut tipinizi araştırın ektemorf endemorf vs. Ektemorf iseniz (ki tahmin etmiyorum) alacağınız kilolar direkt kasa dönüşür iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim ve bir foruma üye olup forumu takip ederek bilgi edinirsiniz

En iyisini yaparsiniz google dan vücut tipinizi araştırın ektemorf endemorf vs. Ektemorf iseniz (ki tahmin etmiyorum) alacağınız kilolar direkt kasa dönüşür iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim ve bir foruma üye olup forumu takip ederek bilgi edinirsiniz
Vücut tipin mezomorftur. Yani? :D

Yani yiyeceginiz yemekler sizde direkt olarak kiloya sebep olacaktir.Dogru beslenme ve dogru bir programla gelen kilolari gec olmadan kasa cevirmenizi oneririm yani büyük ihtimalle program olarak size göğüs , omuz ve kol vereceklerdir bacagi ve kanatlar yan etki olarak gelisecektirm

Yani yiyeceginiz yemekler sizde direkt olarak kiloya sebep olacaktir.Dogru beslenme ve dogru bir programla gelen kilolari gec olmadan kasa cevirmenizi oneririm yani büyük ihtimalle program olarak size göğüs , omuz ve kol vereceklerdir bacagi ve kanatlar yan etki olarak gelisecektirm
Anladım, gidelim bakalım neler söyleyecekler bende merak ediyorum.

Hanging knee rise vardı sanırım, birde aynı hareketi barfikste yaptırıyorlardı. Bunu sadece düz diz çekme olarak da değil direk bacaklarını kaldırma veya çapraz şekilde yapma gibi türevlerinide verirler. Eklemezlerse orda sor bi bence.

Olacakları söyleyim. Giderim 5 saat çalışırım bana mısın demem diye gidersin. İlk 2 gün pertin çıkar. :D Programa uymaya çalış. Orada bacak yazar sen ben bacak yapmak istemiyorum karın, boyun, göğüs ve kol çalışacam dersin o iş olmaz. İlk 1 - 2 hafta çok zorlanırsın ama sonuna kadar yapmaya çalış programı. Bir de programda 15x3 kol yazar ilk 2 hafta kendini dene yani önce 1. sette 2,5 al baktın çok rahat 2. sette 5 al, baktın bu tam 5 ile ilerle 3. seti de 5 yap. 2 hafta ise 2,5 başla, 5 yap sonuncu kol setini 7,5 dene baktın zorlanmıyorsun bundan sonra 1. seti 5 ile başlarsın 2 ve 3'ü 7,5 ile devam edersin bu işler böyle ilerler. :D Bir de yandaki kişiyi görüpte gaza gelme adam 15'likleri alır sete başlar sende altta kalmıyayım diye 10'luğu alır 3 seti de öyle götürürsün sonrası Allah'a emanet kasları zedelersin. Çok ağırlık çok kas değildir müdür. :D Hadi hayırlısı. Ben olsam P90x seti alıp evde çalışırdım ama sen bilirsin spor salonuna gidip görmek lazım bu işleri.

Evet diğer arkadaşlara saygısızlık yapmak istemem ama bu işin kitabını yazdım yağ yakımı konusunun ilk olarak endomorf yapılı isen her yaptığın hareketin tekrarı 15 olmalı ve benim programım şuan şöyle hemen yazayım 1 gün cardio= 15dk bisiklet 20dk=koşu eğer 20 yaşın üstündeysen kalp atışın 130'u geçince yağ yakmaya başlıyosun elini kalbine koy ve say 1 dk da kaç kere çarpıyo diye benimki genelde 135-140 oluyo ve bunları yaptıktan sonra koşudan hemen sonra karın egzersizlerimi yapıyorum ve o günü tamamlıyorum yaklaşık 1 saat falan sürüyor ertesi gün ağırlık çalışıyorum+ cardio yapıyorum ama bu sefer karın antremanı yok sadece bisiklet ve koşu işim bitince soyunma odasında proteinimi mideye indiriyorum her antremandan sonra 1 ölçek alıyorum kaslar yıkıma uğramasın diye.Ayın 10u gibi L-Carnitin alcam bu yazdığım şey enerjini direk yağlardan almanı sağlıyor ve antremanlarda enerji artışı sağlıyo + yağ yakımını hızlandırıyor benden bu kadar özelden sorun varsa yaz reis :D

NOT=Beslenme kısmına çok dikkat etmelisin yoksa bu spordan birşey kazanamazsın.

Aaa bu arada şunu da söylemek lazım, daha önce söylediler mi bilmiyorum yorumları okumadım ama ilk kayıt yaptırdığında sana genel bir program vericekler 1 aylığına alışman için ve aletlere hakimiyet sağlaman için. İçinde herşey olucak, cardio, biceps, göğüs, omuz vs. Eğerki adama dersen ben karın fazla çalışmak istiyorum, bunları silmez, karın hareketine fazladan bir set ekler. Tavsiyem dediğine uy adam gibi ilk programı yap.

Ve spor yaptıktan sonra sauna veya buhar odası falan varsa girmeni tavsiye ediyorum. Ağrıların olursa gene tavsiyem ovma, bengay sür.

ilk işin bir body ile alakalı foruma üye olmak olsun dostum aradığın herşeyin cevabını bulabilirsin body forumlarında.Benim söyleyeceklerim yağı şekeri tuzu beyaz ekmeği kes akşam 5den sonra karbonhidrat alımını durdur (1 aya farkı görürsün)

Evet dün gittiğimde kayıt yaptırdık, adam dedi ilk gün fazla birşey yapmaya gerek yok bir kaç alette birer set antrenman yaptık.

Oranın sahibi olmadığı için henüz ölçüler alınmadı, bugün alınacak tüm ölçüler, onun dışında spordan çıktıktan sonra ölü gibiydim kolumu kaldıramıyordum artık. :D

Hemen duş alıp yattım, dayanamadım pek :D

Bu arada, beyaz ekmeği ve tuzu tamamen kestim. Sabah kahvaltısında bir kaç dilim buğday ekmeği yiyorum. Şekeride azalttım baya.

1 ay gidip de sakın bırakma, 1 ay ağırısından başka etkisini göremezsin zaten 1. ay'ı atlattıktan sonra kendin de bırakmak istemeyeceksin.

Bende doğal yoldan kas yapma taraftarıyım, protein felan kullanmam gibime geliyor.
protein kullanmam derken ? :D

----------

sende zaten pek yağ yok kardiyoya çok gerek yok diye düşünüyorum antrenmandan önce karbonhidrat alıcaksın ya makarna ye yada pilav ama çok yağlı yeme sakın antrenmandan sonra protein almak zorundasın toz ile al demiyorum mesela ben yarım kilo tavuk göğsünü götürürüm :D

Bende yağ eksiği çıkmıştı ilk gittiğimde 1kg civarında. Ama cardio aksatmıyorum hatta fazla fazla yapıyorum, sana da az cardio tavsiye etmem. Yani en azından ben kendimi şişirmek kas yapmak için salona gitmiyorum, belki sende öylesindir diye söyledim. Ağırlık verdiğim 2 şey var cardio ve karın/bel çevresini çalıştıran hareketler ki bir üstte yazdım sana. Vücudumda ki az yağ karında toplandığı için benim böyle yapıyorum. Gerisine ağırlık vermiyorum.

Ayrıca her antrenman sonrası taze sıkılmış meyve suyu çook iyi gidiyor haberin olsun.

Ve ciddiyim, eğer sauna veya buhar odası var mutlaka kullan antrenman sorası eksik etme

Geri