• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SSD Hard disk

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
arkadaşlar 200 tl bütcem var SSD disk almak istiyorum çok fazla övgüsünü duydum hız konusunda oyun hastasıyım 1 saniyelik hız yavaşlaması bile canımı sıkıyo fakat bu disklerin hakkında pek bir bilgiye sahip değilim sadece çok üst düzey bir hız sunduğu önerebilceğiniz bir SSD disk var mı ben bunu buldum ama iyimidir sorayım bi dedim inceliyorum 60 gb 200 tlyede var 120 gb 200 tlyede var 250 gb 200 tlyede var okuma ve yazma hızları 450 veya 500 mb ne özelliği varda değişiyo bunların fiyatı arkadaşlar herkezin yorumu benim için önemli +1 bilgi +1 bilgidir önerilerinizi bekliyorum +ları ve eksileriyle

https://www.vatanbilgisayar.com/120...-ssd-okuma-hizi-450mb-_-yazma-hizi-450mb.html

Son düzenleme:
hocam
ilk tavsiyem:
ikinci tavsiyem:
bu disklerin ömürleri 2,3 yıl diye biliyorum. Fakat eskileri içindi şimdikileri bilmiyorum tabiki. Hazır almışken okuma hızı yükseği alda hiç takılmasın hızında daha da artsın :)

ssd ve hhd farkını bir rehber yayınladım 5. maddede biraz açıkladım. Buyun link:

hocam
ilk tavsiyem:
ikinci tavsiyem:
bu disklerin ömürleri 2,3 yıl diye biliyorum. Fakat eskileri içindi şimdikileri bilmiyorum tabiki. Hazır almışken okuma hızı yükseği alda hiç takılmasın hızında daha da artsın :)

ssd ve hhd farkını bir rehber yayınladım 5. maddede biraz açıkladım. Buyun link:
teşekkürler aslında videoyuda izleyince fark ettim öyle çok büyük fark yok gibi ama sırf denemek için alıcam :D

----------

peki şu 2.5 ne oluyo dostum bilgin var mı 3 olan sata bağlantı tipi 240 gb boyut 2.5 e anlam veremedim ?

Kingston SSDNow V300 240GB 2,5” Sata 3 SSD - SV300S37A/240G

teşekkürler aslında videoyuda izleyince fark ettim öyle çok büyük fark yok gibi ama sırf denemek için alıcam :D

----------

peki şu 2.5 ne oluyo dostum bilgin var mı 3 olan sata bağlantı tipi 240 gb boyut 2.5 e anlam veremedim ?

Kingston SSDNow V300 240GB 2,5” Sata 3 SSD - SV300S37A/240G
Sata 3 ile sata 2 arasında pek bir fark yoktur. Bazıları veriyolu daha hızlı diyor fakat, testlere bakılırsa gözle görülebilecek fazla bir farkta yok. Bir kaç rehbere dayanarak söylemeliyim. Sata 3'ün veriyolu daha büyük olduğu için, 1den fazla okuma işini sata 2 ye göre daha hızlı yapabilir. Daha hızlı taşır, kopyalar vs.

Son düzenleme:
Geri