• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SSL Sertifikası

Keep Calm Party On

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ağu 2013
Puanı
4
arkadaşlar ticari amacı olmayan sözlük sohbet bilgi paylaşım platformu gibi işleyen site tasarımı yaptırıyoruz herhangibir satış veya başka birşey olmıyacak tasarımı yaptırdığımız firma ile görüştük SSL sertifikası yaptırmak istediğimizi belirttik bize

Faaliyet Belgesi veya Sicil Gazetesi
Vergi Levhası
Sertifika alınan alan adının whois bilgilerinde görünen şekilde eşleşen doğalgaz,elektrik,su faturası veya banka dekontu
Bu evraklar haricinde sürecin hızlandırılabilmesi adına DUNS ID numarasıda sertifika yetkili mailinden Comodo'ya iletilebilmektedir.

diye dönüş yapıldı yukardaki isteklerden anladığım kadarıyla bu sertifikayı sadece şirketlere veriyorlar sanırım işlemlerin uzun süren bir işlem olmadığını başvurabileceğimi söylediler, bu evrakları her başvurana veriyolar mı dedim devlet senden aldığı vergiye bakar sitemizin resmi şekilde devlete bağlı vergisini verdiğim bir platform olmasını istediğini belirtirsek alabilceğimizi söylediler her site açan bu evrakları alabilir mi herşeyin resmi olarak işlemesini istiyorum ama elektirik su faturası falan kafama çok takıldı :)

Son düzenleme:
arkadaşlar ticari amacı olmayan sözlük sohbet bilgi paylaşım platformu gibi işleyen site tasarımı yaptırıyoruz herhangibir satış veya başka birşey olmıyacak tasarımı yaptırdığımız firma ile görüştük SSL sertifikası yaptırmak istediğimizi belirttik bize

Faaliyet Belgesi veya Sicil Gazetesi
Vergi Levhası
Sertifika alınan alan adının whois bilgilerinde görünen şekilde eşleşen doğalgaz,elektrik,su faturası veya banka dekontu
Bu evraklar haricinde sürecin hızlandırılabilmesi adına DUNS ID numarasıda sertifika yetkili mailinden Comodo'ya iletilebilmektedir.

diye dönüş yapıldı yukardaki isteklerden anladığım kadarıyla bu sertifikayı sadece şirketlere veriyorlar sanırım işlemlerin uzun süren bir işlem olmadığını başvurabileceğimi söylediler, bu evrakları her başvurana veriyolar mı dedim devlet senden aldığı vergiye bakar sitemizin resmi şekilde devlete bağlı vergisini verdiğim bir platform olmasını istediğini belirtirsek alabilceğimizi söylediler her site açan bu evrakları alabilir mi herşeyin resmi olarak işlemesini istiyorum ama elektirik su faturası falan kafama çok takıldı :)

hocam şöyle söyleyim bence bu istenen evraklar tamamen şaçma ve gereksiz ssl sertifikası güvenlik sertifikası anlamına gelir ve siteni özelliklede kullanıcılarını kormak için illa şirket olmana gerek yoktur. bende yaklaşık bir ay önce e-ticaret sitesi işine girişmek istedim ve sitemi falan kurduttum ssl sertifikası da sitemde mevcut hoş hiç bir zaman faliyete başlıyamadım ama olsun :D sitem şuan hala açık içi boş şekilde :D ve ssl sertifikasıda var ayriyetten herhangi bir şirketim ve ya ortaklığım yok vede ssl sertifikası için benden böyle evraklar istemediler sana tavsiyem kendin araştır google dan ssl hizmeti sağlayan bir çok firmaya ulaşa bilirsin ve hiç biride böyle evraklar istemez sadece kurumsal mı bireyselmi site de ne gibi hizmetler olacağını ona göre 32 bit mi 64 bit ssl mi onu belirlerler ama bu evrakları hiç duymadım. site açmak içinde tabi bi kar amacı güdmüyorsan vergi ödemene yada vergi kaydın olmasına gerek yok mesela maxigamerz.com gibi forum sitesi kuracaksan vergi levhasına ihtiyacın yok ama tabi kar amacı güdmüyorsan ha yok reklam alıcam diyorsan düşük bir ihtimal ama sıkıntı olma ihtimali var onuda google adsense den alarak reklamları çöze bilirsin tabi vergi ödemek istiyorsan basit usül yada küçük işletme sahış firması olarak kurarsın hem masrafın az olur hemde vergin çok çıkmaz :) hemde masraflarını işliyeyip indirilecek kdv konusu yaparak verginden düşe bilirsin ama tabi bunlar tefarruat önce nasıl bişey yapıcağına karar vermelisin :'(

[ACIKLAMA]umarım açıklayıcı olmuşumdurç biraz karışık oldu sanki ama :)[/ACIKLAMA]

Üzerinde doğrudan kredi kartı vb. işlemlerin gerçekleşmeyecek bir sitede SSL sertifikasına ihtiyaç yoktur, boşuna yormayın kendinizi.

Üzerinde doğrudan kredi kartı vb. işlemlerin gerçekleşmeyecek bir sitede SSL sertifikasına ihtiyaç yoktur, boşuna yormayın kendinizi.

evet doğrudur üzerinde kredi kartı gibi işlemler olmayacaksa SSL sertifikası pek işe yaramıyor. Ancak kullanıcılarının bilgilerini tamamen gizli tutmak isterse olabilir ve ayriyetten kullanıcılarının gözünde de güvenlik açısından bir önem kazana bilir diye düşünüyorum.

Kullanıcların ne bilgisi var Allah aşkına? Bir id, bir şifre, bir de mail adresi... Bunlar için de SSL gerekmez. Hadi TC kimlik no vesaire alsan üyelik esnasında tamam amenna. Cidden gereksiz. Bunu takan bir kullanıcı olduğunu da sanmıyorum.

Geri