• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

StarCraft 2 Options Açıklamları ve Anlamları Rehberi - StarCraft II

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

StarCraft 2 Options Açıklamları ve Anlamları Rehberi:

1- Oyunun Wol - Hots sürümleri arasında geçiş yapmaya yarar.

2- Oyun içerisinde tamamlanan binaları, üniteleri ve upgradeleri, saldırı altına olan ünitelerinizi ekranın sol kenarında uyarı halinde görüntüler.

3- Oyunda geçen süreyi minimap in üstünde gösterir.

4- Bina yapımı esnasında, bina yapılacak-yapılamayacak yerleri gösterir. (Özellikle Protosslar Zerg' e karşı oynarken duvar örmek için kullanılır.)

5- Rocks, Destructible Rocks, Xel'Naga Watch Tower gibi oyun içindeki objelere farenin imlecini götürdüğünüz zaman ne işe yaradığını gösterir.

6- Sağ alttaki yönetim kısmına fare imlecini götürdüğünüz zaman ünite hakkında ayrıntılı bilgi verir, kapatıldığı zaman "shift" tuşuna basılı tutulduğu sürece aktif hale gelir.

7- Sağ alttaki yönetim menüsündeki kısayol tuşlarını gösterir.

8- İşçi ünitelerinin çıkar çıkmaz gönderilen kaynağı toplamasını sağlar.

9- Renk körleri için özelleştirilmiş renk paletini kullanılır.

10- Ünitelerin sağlık barlarını gösterim şeklini değiştirir :

Normal : Sadece "alt" tuşuna basıldığı zaman gösterir.

Targeting: Dost ünitelerin yararlı bir özellik ile etkilendiğinde ve düşman ünitelerin zararlı bir özellik ile etkilendiğinde gösterir.

Selected : Sadece seçili üniteleri gösterir.

Damaged: Maximum sağlık barından az olan ünitelerin barlarını gösterir.

Always : Her zaman gösterir.

11- Uçma özelliği olan ünitelerin yere izdüşümünü gösterir. ( infestor, high templar , ghost gibi alana karşı etkili özellikler kullanan ünitelerin, hava ünitelerine karşı daha etkili olması için kullanılır.)

None : Hiçbir zaman göstermez.

Selected : Sadece seçili üniteleri gösterir.

Always : Her zaman gösterir.

12- Oynadığınız bütün oyunlarının kayıt dosyalarını kaydeder.

13- Replay izlerken hem minimapte hemde replay menüsünde süreyi gösterir.

14- Ana menü arka plan temasını değiştirir.

15- Sağlık barlarının rengini takım renginde gösterir.

(Tam emin olamadım kullanmadığım bir özellik)

16- Mineral hattında ve gaz binalarında max. verimle çalışacak ünitelerin sayısını yazar.

17- Üniteleri seçtiğinizde kullanılan "a" - "s" - "h" - "p" gibi komutları sağ alttaki yönetim menüsünde gizler.

18- Üniteler haritada hareket veya saldırı komutlarında sorun yaşadığı zaman gösterge çıkar (Bunu da hiç bilmiyorum anladığım kadarı ile çeviri yaptım sadece.)

19- Seçenek aktif iken lavralardan herhangi birine tek tıklandığında hepsini seçer.

20- Düşman ünitelerini seçmeye yarar. (upgradelerini görmek için veya yapım aşamasında olan binanın adını öğrenmek için)

21- Ünite ürettiğinizde veya ünite öldürdüğünüzde kazandığınız deneyim puanını oyun içinde tek tek gösterir.

22- "ctrl" tuşu ile seçtiğimiz grupların numaralarını oyun içindeki görünümünü değiştirir.

Normal : Butonlar gözükür ve tıklanabilir.

Hidden : Butonlar gözükmez.

Unclickable: Butonlar gözükür fakat tıklanamaz.

23- Replay izlerken normal oyunda kullanılan arayüz (ui) veya özelleştirilmiş arayüz ( örnek :wcs) geçişini sağlar.

r5n8x.jpg

Geri