• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Statiic Database _REFSHOP HAtasının Nedeni

netkiller

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
8 Tem 2010
Puanı
6
Arkadaşlar kendi uğraşım sonucu statiic database bir şey ekleynce _REFSHOP hatası veriyordu nedeni ise refscrapofpackageitem refpackageitem ve refpricepolicyofitem içindeki tabloların sayılarında oynama yapılamamsından kaynaklanmaktadır.. Eklediğiniz itemi database okumuyor ve _Refshop hatası veriyor silik olan tabloları yani sayılarla oyanayamadınızdan dolayı çözümü şudur başka bir database alın ve onun yedeğini alın tabiiki tablonun yedegini almayı biliyorsanız eger yapamazsınız ileriki günlerde bir video hazırlar koyarım
daha o tabloların hepsni silin silemezseniz hata verisen private keyden dolayıdır ki bunu az araştırsanız private keyi kaldırmayı ögrenerebilirsiniz kaldırdıktan sonra kaydeti secin tablo için sonra aldıgınız yedeği database okutun şimdi tüm tüm tablolarla oynayabilirsiniz:D Bunu kimse acıklamak istemez ama ben açıklamak istedim cünkü bir jupiter sorunu yaşadım ki kimse yardım etmedi kendim çözdüm bunuda şu andaki database 0 bug 0 hata ile çalışıyor ve tüm herşeyi yapabiliyorsunuz.. Busadace Statiic database için geçerli değil tüm databaseler için gecerli :D

Xantos bu senin için...

http://s2.dosya.tc/server11/ZetBNb/SRO_VT_SAHARD_STATiiC.rar.html

Rar sifresi : netkiller

Son düzenleme:
Arkadaşlar kendi uğraşım sonucu statiic database bir şey ekleynce _REFSHOP hatası veriyordu nedeni ise refscrapofpackageitem refpackageitem ve refpricepolicyofitem içindeki tabloların sayılarında oynama yapılamamsından kaynaklanmaktadır.. Eklediğiniz itemi database okumuyor ve _Refshop hatası veriyor silik olan tabloları yani sayılarla oyanayamadınızdan dolayı çözümü şudur başka bir database alın ve onun yedeğini alın tabiiki tablonun yedegini almayı biliyorsanız eger yapamazsınız ileriki günlerde bir video hazırlar koyarım
daha o tabloların hepsni silin silemezseniz hata verisen private keyden dolayıdır ki bunu az araştırsanız private keyi kaldırmayı ögrenerebilirsiniz kaldırdıktan sonra kaydeti secin tablo için sonra aldıgınız yedeği database okutun şimdi tüm tüm tablolarla oynayabilirsiniz:D Bunu kimse acıklamak istemez ama ben açıklamak istedim cünkü bir jupiter sorunu yaşadım ki kimse yardım etmedi kendim çözdüm bunuda şu andaki database 0 bug 0 hata ile çalışıyor ve tüm herşeyi yapabiliyorsunuz.. Busadace Statiic database için geçerli değil tüm databaseler için gecerli :D
Koyacağın videoyu sabırsızlıkla bekliyorum jupiterle ilgili sorunum var benimde.

Aynen bak bunu düşünmedim hiç ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum kardeşim video koyarsan ve kullanılacak databasei de upload edersen çok güzel olur. Bekliyorum

bu bir teori :D ben herşeyi eklıyorum ben bu olayı refshop olayını saytan avar eklerken çözdüm banada çözümü söleyen ragezone deki mr5 dir olay şunadan ibaret refobjcommon örnek 41580 de bitiyor ama sen 41581 den eklemeye devam ediyorsun ve primarykey iptal edildiği için zaten eskıden o numara kullanılmış ve aralara karışmış 2 kere aynı kod girdiğin için _refshop hatası alıyorsun şahsen primary key iptal edilmesi süper bişey hatta biyerde iptal etmemiş onun yüzüneden statiic db amalrun eklenmıyor yani biraz derin düşünün :D o hatayı aşmak için ya refobjcomon not defterıne alıp tektek arattırıp kaçta bitmiş öğreneceksın benım gibi yada 41580 bittiyse üstüne 200 ekleyip 41780 die devam ediceksın hiçbir sıkıntı olmıycak!

----------
serseri_1453
Lan neyin peşindesin :D biz bunu aşalı aylar oldu :D ajaaan :D

Son düzenleme:
Mantıksızlık 12000 misal var refobjcomman da 12000 sayılı bir item ekle bakalım ekliyecekmi senin mantığına göre eklemesi lazım ister private KEY olsun olmasın database hiç birsekilde aynı sayıda birşeyi ekliyrmezsin.

eklersın ve o tablo kilitlenir :D aynı sayı tekrar eklediğinde soluk beyaz gözükür ve tabloyu kitlersın ve tablodan bişey silemessin yeni olduğun belli :D ama sana video çekicem :D

Bak Bunlar Resımler Bunlarda Her Eklediğim Üste Geçiyor Ama bişey Fark etmıyor

view-pic-img.html

view-pic-img.html

view-pic-img.html

Buda Eklendiğinini Kanıtı :) Teorilerine son Nokta!

Videoyu iyi izleyin video 2 farklı video birisinde full item dolu Charin üstü birisinde sadece Angel Dress alıyor nede acaba video birisinde atack pet açık birisinde açık değil ama char isimleri aynı ;) Birisi 72 lvl birisi 1 lvl ama charlar aynı nicke dikkat edipte koysaydın video yu aynı isimde aynı databasede demekki birden fazla char açılabiliyor çok gelişmiş gercekten database;)

Son düzenleme:
Select * From dbo._RefObjCommon order by ID DESC
Select * From dbo._RefPackageItem order by ID DESC
Kod budur böyle bakın en yüksek kaçsa bir fazlasını ekleyin

Arkadaşlar serverda item düşmez oldu birden sorun ne acaba sizce?

Geri