• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Stronghold Kingdoms Genel Binalar Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Binalar:Genel

[TABLE="class: grid, width: 1024"]
[TR]
[TH="class: wikitable, bgcolor: #F2F2F2, align: center"]Bina[/TH]
[TH="class: wikitable, bgcolor: #F2F2F2, align: center"]Resim[/TH]
[TH="class: wikitable, bgcolor: #F2F2F2, align: center"]Açıklama[/TH]
[TH="class: wikitable, bgcolor: #F2F2F2, align: center"]Üretim[/TH]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Köy Merkezi[/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD]Yeri değiştirilemeyen tek binadır. Köy merkezi, her köyün ortasında bulunur ve oyuncu tarafından inşa edilmesi
gerekmez. Burada ziyafet malzemeleri saklanır. Barındırma, dekoratif, eğlence ve adalet binaları köy merkezine ne
kadar yakın olursa o kadar etkin olurlar.[/TD]
[TD="align: center"]YOK[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Barakalar[/TD]
[TD]Barakalar, bir köyde barındırılabilen köylü sayısını arttırmak için kullanılır. Baraka köy merkezine ne kadar yakın olursa
içerisinde o kadar fazla köylü barınabilir. Barakaların kapasitesi araştırma ağacının Eğitim sekmesinde
bulunanBarındırma Kapasitesi araştırılarak yükseltilebilir. İlk inşa maliyeti 200 ağaç ve 400 taştır.[/TD]
[TD="align: center"]barındırma alanı[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Dekoratif Binalar[/TD]
[TD]Beş (5) tür dekoratif bina bulunur: Çiçek Tarhları, Güvercinlikler, Taş Heykeller, Resmi Bahçeler ve Altın Kaplama
Heykeller
. Her biri bulundukları köyün onur çarpanını yükseltir. Köy Merkezine ne kadar yakın olurlarsa verecekleri onur
bonusu o kadar büyük olur. Bu binalar inşa edilmeden önce araştırma ağacının Eğitim sekmesinden Dekorasyon
öğesinin araştırılması gereklidir. Her bir bina için en fazla onur çarpanı: Büyük Çiçek Tarhları - +2, güvercinlikler - +4,
Taş Heykeller - +6, Resmi Bahçeler - +6, Altın Kaplama Heykeller - +8. Tüm dekoratif binaların inşası için altın, taş ve
ağaç gereklidir. İnşa maliyetleri 50 ağaç, 50 taş ve 100 altın ile 500 ağaç, 500 taş ve 1.000 altın arasında değişir.[/TD]
[TD="align: center"]onur[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Eğlence Binaları[/TD]
[TD]Beş (5) tür eğlence binası bulunur: Tiyatro, Soytarı Sahnesi, Dans Eden Ayı, Ozan Çardağı ve Bayram Direği. Bu
binaların her birinden yalnızca bir adet inşa edilebilir ve her biri köyün popülaritesini yükseltir. Köy merkezine ne kadar
yakın olurlarsa verecekleri popülarite bonusu o kadar büyük olur. Bu binalar inşa edilmeden önce araştırma ağacının
Eğitim sekmesinden Edebiyat öğesinin araştırılması gereklidir. Her bir bina için en fazla popülarite bonusu +6'dır. Tüm
Eğlence Binalarının inşa edilmesi için ağaç ve taş gereklidir. İnşa maliyeti 1.000 ağaç ve 3.000 taş ile 10.000 ağaç ve
15.000 taş arasında değişir.[/TD]
[TD="align: center"]popülarite[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Dini Binalar[/TD]
[TD]Beş (5) tür dini bina bulunur: Küçük Mabetler, Büyük Mabetler, İbadethaneler, Kutsal Evler ve Büyük Kutsal Evler. Dini
binalar, keşişlerin çeşitli faaliyetler yapabilmesi için gerekli inanç puanlarını üretmek için kullanılır. Bazı dini binalar
ayrıca onur çarpanı bonusu da verir. Bu binalar inşa edilmeden önce araştırma ağacının Eğitim sekmesinden Teoloji
öğesinin araştırılması gereklidir. İnanç ve onur çarpanı bonusları şu şekildedir: küçük mabet - +1 inanç puanı, büyük
mabet - +4 inanç puanı, İbadethane - +8 inanç puanı ve +3 onur, kutsal ev - +15 inanç puanı ve +8 onur, büyük
kutsal ev - +100 inanç puanı ve +26 onur. Tüm Dini Binaların inşası 500 ile 30.000 ağaç ve taş arasında değişen
miktarlarda taş ve ağaç gereklidir. İbadethane, Kutsal Ev ve Büyük Kutsal Ev inşası ayrıca 1.000 ile 20.000 arası altın
gerektirir.[/TD]
[TD="align: center"]inanç puanları, onur bonusu[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]Adalet Binaları[/TD]
[TD]Dört tür adalet binası bulunur: Boyunduruk, Yakma Direği, İşkence Askısı ve Darağacı. Her biri bulundukları köyün onur
çarpanını yükseltir ancak ayrıca popülariteyi olumsuz etkiler. Bu binalar inşa edilmeden önce araştırma ağacınınEğitim
sekmesinden Adalet öğesinin araştırılması gereklidir. Maksimum onur bonusları şöyledir: boyunduruk - +16 ve -5
popülarite, yakma direği - +20 onur ve -5 popülarite, işkence askısı - +24 onur ve -5 popülarite, darağacı - +28 onur
ve -5 popülarite. Köy Merkezine ne kadar yakın olurlarsa onur çarpanları o kadar büyük olur. Tüm Adalet Binalarının inşa edilmesi için altın, ağaç ve taş gereklidir. İnşa maliyeti 2.000 altın, 1.000 ağaç ve 1.000 taş ile
20.000 altın,
10.000 ağaç ve 10.000 taş arasında değişir.[/TD]
[TD="align: center"]onur bonusu, negatif popülarite[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Son düzenleme:
Geri