• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Su Soğutma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
arkadaşlar bilgisayarımda ilk açıldığında sorun yok fakat bir süre oyun oynadıktan sonra kasmalar takılmalar oluyo bilgisayarcıya götürdüm bana işlemcinin tam anlamda soğutulmadığını söyledi işlemci fanı değiştir dediler sormadan yapmayım dedim azıcık araştırdım su soğutma sistemi fan soğutmaya göre çok üst düzey bir soğutma sunuyomuş fan fiyatlarına baktım düzgün bişey 100 tlden başlıyo su soğutma 200 250 300 tlye kadar var bana fiyat arası fazla olmadığından olmuşken iyisi olsun diyorum bu su soğutma olayı nedir aldıktan sonra durmadan su takviyesi falan mı yapmam lazım içindeki su buharlaşmıyomu nasıl kullanılıyo alırken nelere dikkat etmem gerekli bu bide sistemimi intelden amdye çevireyim diyorum araştırdım oyun için ideal sistem amd deniyo fakat soğutmada sorun varmış yanma riski fazlaymış gibi gibi daha bir çok kötüleme gördüm amd sisteminide bana biraz anlatırmısınız kullanılabilir bişeymi günde 15 saaten fazla pc başındayım çok oyun oynuyorum oyun boyutları 10 15 20 gb+ sistemi yoran oyunlar yani buna göre yorum yaparsanız iyi olur su soğutma linkinide aşşağıda verdim

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=bd303781&categoryId=1125

Ö.m yoluyla ilgili açıklamaları gönderdim. Soğutucu olduğu zaman bilgisayarın açık olma zamanının önemi olmadığını düşünüyorum kullanmaya başladığında için rahat bir şekilde hareket edebilirsin.

Su soğutma hala yüksek fiyatlarda satılıyor.İyi bir hava soğutma ile su soğutma performansı alabiliyoruz.
Su soğutma genellikle yüksek hız aşırtmalarda kullanılıyor.
FX6100 işlemci ve Cooler Master Hyper T4 kullanıyorum.İşlemci 4.5Ghz hızında boşta 35C , yükte 58C civarında çalışıyor.Benchmarklarda ise 68C gördüm.Fiyatı 90-100tl arasında.Fanı da sessiz.

İşlemciniz nedir ? Ona göre birşeyler önereyim.

Su soğutma hala yüksek fiyatlarda satılıyor.İyi bir hava soğutma ile su soğutma performansı alabiliyoruz.
Su soğutma genellikle yüksek hız aşırtmalarda kullanılıyor.
FX6100 işlemci ve Cooler Master Hyper T4 kullanıyorum.İşlemci 4.5Ghz hızında boşta 35C , yükte 58C civarında çalışıyor.Benchmarklarda ise 68C gördüm.Fiyatı 90-100tl arasında.Fanı da sessiz.

İşlemciniz nedir ? Ona göre birşeyler önereyim.
diyelim ki bu işlemciyi kullanıyorum nasıl bir fan önerirsiniz ? Amd A10-6800K 4.1GHz Soket FM2 İşlemci

212S ,Hyper T4 olabilir.
6800K kullanıyormusunuz yoksa alacakmısınız ?

6800K eskidi ayrıca dahili gpu pek verimli değil.
G3258+R7 265 ile 2 kata yakın performans alırsınız.G3258 çarpan kilidi yok güzelde o.c. oluyor.

Dahili gpu modellerine bakıyorsanız 7700K veya 7850K modellerine bakın.FullHD Medium ayarlarda birçok oyunu EKRAN KARTSIZ oynatabiliyor.

Geri