• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sunucu Özellikleri

doncarlone41

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
8 Şub 2011
Puanı
237
Intel Xeon E5-1650V2 İşlemci Hyper-Threading İle 12 Çekirdek
128 GB DDR3 RAM
2 TB X 2 4 TB SATA 3 Gb/s HDD
Limitsiz Aylik Trafik
1 GBit Hat
1 Adet IP
Almanya Lokasyon
Özel Yönetim Paneli : reboot, restart , rescue, RDNS, ip bazlı trafik kullanım takibi
100 GB yedekleme alanı

bu sunucuyu alsam vsro server kurulabilirmi ? ping çokmu fazla olur ? ve kaç kişi kaldırır maximum

qPpVLB.png

Server özelikleri güzel fakat dediklerine gelecek olursak neye göre ping fazla olur ? Neden kurulamasın ?

VSRO dosyaları ya da o yıllarda yapılan herhangi bir GameServer, 2000'li yılların sunucularına göre tasarlanmıştır. Yani tek çekirdek 1GHz CPU da bile stabil çalışabilecek sistemler. Ayrıca o yıllarında modemlerini göz önüne alırsak dosyalar 512K veya 1M lik bağlantıda bile çalışabilecek kapasitede ki sen burada 1GB lik hat gösteriyorsun...

Server özelikleri güzel fakat dediklerine gelecek olursak neye göre ping fazla olur ? Neden kurulamasın ?

VSRO dosyaları ya da o yıllarda yapılan herhangi bir GameServer, 2000'li yılların sunucularına göre tasarlanmıştır. Yani tek çekirdek 1GHz CPU da bile stabil çalışabilecek sistemler. Ayrıca o yıllarında modemlerini göz önüne alırsak dosyalar 512K veya 1M lik bağlantıda bile çalışabilecek kapasitede ki sen burada 1GB lik hat gösteriyorsun...
sistemi epey ucuz buldum birde 128 gb o yüzden dedim bir halt mı var acaba bunda diye firmalar 8 gb ram' için bile 100 tl isterken bu 128 gb 500 tl gibi bir fiyat burdaki sunucu

Dağınık yapıda çalışmak her zaman daha avantajlı normalde. Fakat bu kadar RAM 'i vsro için harcamak bence paradan başka bir şey değil. Daha değişik, RAM 'i bol kullanan işler için kullanmanı tavsiye ederim. :)

Dağınık yapıda çalışmak her zaman daha avantajlı normalde. Fakat bu kadar RAM 'i vsro için harcamak bence paradan başka bir şey değil. Daha değişik, RAM 'i bol kullanan işler için kullanmanı tavsiye ederim. :)
almanya lokasyon olması serverde lag'a problem yaparmı bu hat hızıyla ? teşekkürler yanıtların için ilgilendiğin için

Hiç Bir Sorun Teşkil Edeceğini Düşünmüyorum Ben,
Evde Bilgisayarım Benim 24 GB Ram i7 8 Cekirdek 100 Mb/s Hız Hamachi İle Kurdum İnan 50 Arkadaş Girdik Lag Delay Yoktu Bu sistemde Birşey Olacağını Sanmıyorum,
Özel Değilse Nereden Bulduğunu Sorabilirmiyim ?

Lag sorunu olmaz, fakat pvpde az birşey delay olabilir.
Sunucu özellikleri yeter işinizi fazlasıyla görür. Fakat disk seçimi yanlış. SSD'li paketlerden alın. Bu diskte çok sorun yaşarsınız.

Hemen hemen aynı özellikte bir makinayı müşterime 400 TL verdim yanlız verirken söyledim bu makinalardan bir çacık olmaz diye fakat işi bilmeyen herkes RAM 128 görünce makinalar şahane sanıyor bu gördüğünüz uygun fiyatta ki lokasyon farketmez hepsi eski defolu sunucular her an elinizde patlayabilir.

Ping sorunu yaşamazsın. db belirli bir şişkinliğe gelene kadar hiçbir sorun yaşamazsın. Bir yerden sonra ecsro lag yaşayabilirsin. SSD olmadığı için.

Hiç Bir Sorun Teşkil Edeceğini Düşünmüyorum Ben,
Evde Bilgisayarım Benim 24 GB Ram i7 8 Cekirdek 100 Mb/s Hız Hamachi İle Kurdum İnan 50 Arkadaş Girdik Lag Delay Yoktu Bu sistemde Birşey Olacağını Sanmıyorum,
Özel Değilse Nereden Bulduğunu Sorabilirmiyim ?
Verdim özelden yanıt

Geri