• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SüperOnline Kampanya

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan dash23
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dash23

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 May 2009
Puanı
10
merhaba arkadaşlar masaüstü bilgisayarım iyice dağıldı bu bilgisayar toplama ve parça işlerinden zerre anlamıyorum bu süper online nın kampanyasını buldum net fiyatı + cüzi bi fiyata bilgisayar veriyor ama bu bilgisayarların ozellıklerını fazla bılmıyorum olay işlemcideymiş sanırım anlayan arkadaşlar beni bi aydınlatırmı lütfen
[h=2]1.Fujitsu AH 532 – Core i5 Notebook
İşlemci: Intel® Core i5 3230M İşlemci
İşletim Sitemi: Windows 8 (64-bit)
Bellek Kartı (RAM): 4 GB (DDR3) 1600MHz Bellek
Ekran Boyutu: 15.6" 1366 x 768 16.9WXGA
Grafik Kartı: nVidia GeForce GT620M 1GB VRAM
Dahili Bellek: 500GB 5400rpm SATA
Web Kamerası: HD kamera
Kablosuz: 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.0
Ethernet: 10/100/1000
Diğer: 1 USB 2.0, 3 USB 3.0, SD/MS/MSPro/MMC Kart Okuyucu,
VGA out, HDMI
Pil Türü: 6 Hücreli 4400mAh Lityum-İyon Pil, Spill-free klavye
Garanti: 2 yıl

2.
Fujitsu AH 502 – Dual Core Notebook
İşlemci: Intel® 2020M Dual Core İşlemci (2.30GHz, 2MB Cache)
İşletim Sitemi: Windows 8(64-bit)
Bellek Kartı (RAM): 2 GB (DDR3) 1333MHz Bellek
Ekran Boyutu: 15.6" 1366 x 768 16.9WXGA
Grafik Kartı: Paylaşımlı Intel HD Graphics
Dahili Bellek: 320GB 5400rpm SaTA
Web Kamerası: 1.3 Mpix
Kablosuz: 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.0
Diğer: 3 USB 2.0, SD/MS/MSPro/MMC Kart Okuyucu, VGA out, HDMI
Pil Türü: 6 Hücreli 4400mAh Lityum-İyon Pil, Spill-free klavye
[/h][h=2]3.Samsung NP300E5A - B950 Dual Core Notebook
İşlemci: Intel® B950 Dual Core İşlemci 2.10GHz, 2MB L3 Cache)
İşletim Sitemi: Windows 7® Home Basic (64-bit)
Bellek Kartı (RAM): 2 GB (DDR3) Bellek
Ekran Boyutu: 15.6" yansımasız 1366 x 768 LED Ekran
Grafik Kartı: Paylaşımlı Intel HD Graphics
Dahili Bellek: 320GB HDD (5400rmp)
Web Kamerası: Web Kamerası
Kablosuz: 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0
Diğer: 3USB, SD/MMC Kart Okuyucu, VGA out, HDMI,
Microsoft Office Starter 2010
Pil Türü: 6 Hücreli 4400mAh Lityum-İyon Pil,
5,6 saate kadar kullanım süresi
Ağırlık: 2.30 kg Ağırlık
Ürün Rengi: Siyah-Gümüş

konuyu yanlış yere açtıysam eğer yönetici arkadaştan özür dilerim şimdiden
[/h]

ilk bilgisayarın ekran kartı berbat yalnız o ekran kartlarını biliyorum bi işe yaradığı yok

Hepsi işini görecek bilgisayarlar , benim değinmek istediğim bilgisayarların ömürleri. Fujitsu öldürmez süründürür , samsung daha iyi gibi. Uzun süreli kullanmak istiyorsan bunun dışındaki alternatiflere bak derim.

Edit : Sistemlere bakmadım sadece genel ömür ve kaliteden bahsediyorum.

Son düzenleme:
samsung'un diğerinden eksik yönlerini sayayım sana : RAM , dahili bellek , ekran kartı , işletim sistemi bence bunlar bile almamak için sebeptir.

birinci digerlerine göre mi iyi yoksa normal mi ? :D

----------

sadece ekran kartındamı sorun var ?
hepsini kıyaslarsan birinci pc bişeye benziyor ama o ekran kartıyla hiçbir oyunu mediumda bile oynayamazsın şu son 1 yılda çıkan oyunları baz alırsak. O ekran kartının modelini yaz youtubeye crysis 3 teki low performansına bak o halde bile kasıyor :D

samsung'un diğerinden eksik yönlerini sayayım sana : RAM , dahili bellek , ekran kartı , işletim sistemi bence bunlar bile almamak için sebeptir.

Başka birşey kalmamışki:)

----------

hepsini kıyaslarsan birinci pc bişeye benziyor ama o ekran kartıyla hiçbir oyunu mediumda bile oynayamazsın şu son 1 yılda çıkan oyunları baz alırsak. O ekran kartının modelini yaz youtubeye crysis 3 teki low performansına bak o halde bile kasıyor :D

Crysis ve o tarz oyunları oynamıyorum silkroad/knıght/lol/dota2 şu 4 oyun var sadece sanırım bu oyunlarda sorun çıkartmaz

o dediğin oyunları açar 1. si ama arkadaşlarında dediği gibi bende markadan korkuyorum aslında japon markası ama emin değilim, sanırım hala en iyi çözüm kasa toplamak :(

arkadaşlar benim bu fujitsu işi yattı bana vermiyo süper online faturayı geciktirdigim için şimdi bütçem 1700-1800 :D kardeşinize bi laptop modeli önerirmisiniz yarın media markt a gidicem bakıcam kullandıgınız memnun oldunuz modeller varsa yazın lutfen

Geri