• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Superonline Yardım

☺MaxiGame☻

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
8 May 2011
Puanı
13
Öncelikle iyi forumlar. Bundan 3 gün önce superonline abonesi oldum ertesi gün modemi gönderdiler ve sonraki gün internet kullanıcı adı ve şifresini uzun uğraşlar sonucu alarak internet bağlantım geldi. Fakat ben abone başvurusu yaparken bulunduğum konum fiberi desteklemediği için kesinlikle 16mb yalın internet olsun demiştim satış bölümündeki kadın adres bilgilerimi alarak 'bulunduğunuz yer 16mb'i destekliyor fakat ilk 8mb ile başlatalım sonradan geçiş yaparsınız direk 16mb ile başlatmıyoruz' dedi. Bende tamam deyip imzayı attım. İnternetim geldiğinde 8mb den gayet iyi verim alıyordum ve 16mb için aradığımda bana aynen şunu söyledi 'bulunduğunuz konum 16mb desteklemiyor hatta 8mb bile zor alıyorsunuz'. Uzun tartışmalarım sonucunda 16mb'e yükselttiler. Hız testi yaptım hemen ve hızım 10mb görmeye başladı. Bu şekilde 2-3 saat kesintisiz aynı hızda devam etti internetim ve sonra birden kopmalar oldu, hızım 5mb'e kadar düştü (Sanki bilerek yapılıyormuş gibi). Kısaca bana dün geceyi zindan ettiler. Anlamadığım nokta neden ilk başta 10mb rahat alırken birden 5'e düşüp kopmalar oluyor ? Kasten yapılmış hissi veriyor ki öyle olduğuna eminim. ttnet'ide aradım onlarda eviniz 16mb destekliyor dedi ve bizim sokaktada çoğu kişi 16mb kullanıyor. Ben neden 10mb alıyorum ? Çok sinir oldum ve bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum. Eğer forumda benim yaşadıklarımı yaşayan yada bilen birileri varsa yardım ederlese sevirim. Evim santrale 5dk yürüme mesafesi.

Ne kadar çok ttneti kötüleselerde bence en iyisi ttnet ve benim gözümde daima öyle kalıcaktır.Hız alt yapıya kablolara göre değişiklik gösteriyor evet ama 10 dan birden 5e düşmesi hiç normal değil var bi yamuk onlarda 6 gün oluyor ttnet fibernete geçeli 24mbps diye hız aldım 22 yi gördüm :)

Müşteri hizmetlerini ara veya abonelik aldığın bayiye eve gelip baksınlar alt yapıya ne bileyim modem vs bi kontrol etsinler telefonla çözülecek gibi gelmedi bana.

Eğer fiber alacaksan superonline yok normal istiyorsan ttnet almalısın.
Şunu da söyleyeyim yukarıda dediğin gibi direk 16 mbps bağlatamıyoruz 8'den başlatalım gibi birşey söz konusu bile olamaz. İstersen 1000 mbps al direk bağlamak zorundalar.

Sorununuz için kayıt oluşturuldu diyor, dünde oluşturulmuştu ama çözülmedi gine çözülmezse ne olacak diyorum bu sefer daha fazla üstünde duracaklar diyor, peki bundada çözülmezse ne olacak bana onu söyleyin diyorum, yok yok bu sefer kapsamlı araştıralacak kesin çözülecek diyor, tamam onu anladım ama çözülmezse diyorum ? Gine aynı şeyi söylüyor :D Şaka gibi ya :D Ezberlemişler aynı şeyi robot gibi tekrarlayıp duruyor :D Dün gece gine aradım, adam hızınızı 14mb'e sabitleyelim dedi tamam dedim düzelecekse yapın. Düzelmedi ve gine aradım bu sefer başka biri çıktı, dedimki hızım kaç mb'e sabitlendi ? Kadın bana siz kaç mb'e sabitlenmesini istemiştiniz dedi :D Ben biliyorum ama siz söyleyin dedim kadın bi 10sn sustu mırım kırım etti 12mb dedi :D Şakamısınız 14'e sabitlemiştik nasıl 12 olur dedim hiç cevap vermedi. İyi geceler dedim ve superonline aradığımız için teşekkür ederiz dedi :S

gidip bayiden başvuru yapman senin için hata olmuş bayi her yaptığı kayıttan 70 80 lira para aldığı için seni bi şekilde abone yapmak istemiş superonlineı savunduğum falan yok benimde 3 yıldır 1 kere sorun yaşamadım binadaki hattın kabloların eski kopuk içine su girmiş olabilir. birden fazla ihtimal var.

gidip bayiden başvuru yapman senin için hata olmuş bayi her yaptığı kayıttan 70 80 lira para aldığı için seni bi şekilde abone yapmak istemiş superonlineı savunduğum falan yok benimde 3 yıldır 1 kere sorun yaşamadım binadaki hattın kabloların eski kopuk içine su girmiş olabilir. birden fazla ihtimal var.
Telefondan başvuru yaptım, türktelekomdan hat döşemeye geldiklerinde hattımın olduğunu görünce direk geri döndüler, bu hat 5 yıllık hattı değiştirin dedim 'Bizden bile iyi döşemişler' dedi :D Harbi iyi döşüyorlar bunlar vatandaşlara.

☺MaxiGame☻;35572701' Alıntı:
Telefondan başvuru yaptım, türktelekomdan hat döşemeye geldiklerinde hattımın olduğunu görünce direk geri döndüler, bu hat 5 yıllık hattı değiştirin dedim 'Bizden bile iyi döşemişler' dedi :D Harbi iyi döşüyorlar bunlar vatandaşlara.

o zaman ttnet kullan aga ne diyim.

benim tavsiyem bi kaçkez bu olayı çözmezseniz sözleşmeyi fes edicem de baktın halletmiyorlar taahhüt verdiysen kaymakamlığında bulunan tüketici hakları kısmına başvurunu yap sözleşmedeki internet hızını veremiyorlar de o noktada ya sorunun çözülür yada kapatır ttnete geçersinki fiber kullanmayanlar için en iyi seçenek ttnet

Geri