• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Superonline

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan -FastLane
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

-FastLane

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2009
Puanı
39
Beyler TTNet 8mbit kullanıyordum fakat gelen hız en fazla 4mbitti 16mbit geçtim bu sefer de 6-7mbit gelmeye başladı geçen aylarda akk sıfırlandığı 2 hafta boyunca 3-4mbit düşmüştü her gün ttneti arayıp yarım saat sorunu çözmelerini istediğim halde modemi kapatıp açından başka birşey yapmadılar hatta daha da batırdılar.Birde telefondan her ay 20-25tl geçiriyorlar

Şuan ki hızım;
1036incit2787579.png

Geçen ay ödediğim ücret (evet kazıklandığımın farkındayım,daha taahhüt yaptırmadım)
4945incie7320656.png
tabi bunun telefonu içinde değil

Superonline email atmış sizce geçsem mi ? internetlerinde sorun oluyor mu ? teknik destek yardımcı olur mu ? gönderdikleri hız 16mbit'e yakın mı yoksa yine mi aynıdır
birde gece akk olayı olmuyormuş doğru mu ?

gerçi desteklese 20 veya 50mbit geçmek isterdim,bana 2-3mbit upload hızı lazım
1205incid393838.png

Edit: Numaramı verdim bugün saat 16:00'da aradılar anlaşma formunu kargo ile yollucaklar

Son düzenleme:

forumun yaş ortalaması biraz düşük olduğundan konuyu açtığın saatlerde yorum yazılmamış olabilir neyse sıkıntı yok.

Bende superonline kullanıcısyım 24 aylık sürem bitti tekrardan aynı şekilde süperonline kullanmaya devam etmek için sözleşmeyi geçen ay yeniledim tabiki istisnalar muhakkak olacaktır fakat akk konusunda hiçbir sıkıntım yok 8 megabit kullanıyorum sabit 7 alıyorum pingim sabit 20 8 yaptırmak için uğraşmadım istesem yaptırırım fakat hattımın en stabil kullanabilceğim limit budur. bu ve bunun gibi şeyleri göz önüne alırsak hizmet çok iyi ayrıca fiberi daha da tadından yenmez durumda fakat bulunduğum bölgede fiber dersteği şu an için yok.

hattının değerlerini ölçtürüp en stabil hizmeti hangi durumda alcağın çok önemli kablonun elektrik kablosuyla aynı borunun içinde gelmesi bile internette kesilmelere hatta saniyelik kopmalara yol açabilir.

telefon için söylemem gereken benim kullandığım sözleşme telefon için sabit 100 dakika ilk 12 ay içindi sonrasında 10 dakikalık şehirler arası konuşmaya 3-4 lira yazıyor bilgin olsun ama onun içinde alternatif dakika paketleri mevcut.

akk için.
5149incig9714887.jpg

Teşekkürler bugün ups kargo ile sözleşmeyi yolladılar imzalayıp geri gönderdim bana da 15mbit civarı birşey gelse tadından yenmez.İnternette de biraz baktım superonline geç ttnetin adını bile hatırlamazsın diyorlar herkes memnun :)

Teşekkürler bugün ups kargo ile sözleşmeyi yolladılar imzalayıp geri gönderdim bana da 15mbit civarı birşey gelse tadından yenmez.İnternette de biraz baktım superonline geç ttnetin adını bile hatırlamazsın diyorlar herkes memnun :)

hacı dh de memnun olmayan belli bi kesim mevcut trollüyolarmı ttnetin adamları mı bilinmez. ama ttnette yaşadığın sorun senden kaynaklıda olabilir hat değerlerin vs.
herneyse olumsuz düşünmeyelim hayırlı olsun :D

hacı dh de memnun olmayan belli bi kesim mevcut trollüyolarmı ttnetin adamları mı bilinmez. ama ttnette yaşadığın sorun senden kaynaklıda olabilir hat değerlerin vs.
herneyse olumsuz düşünmeyelim hayırlı olsun :D

Yok yok ben 4 kere taşındım her bölge de ayrı ayrı sorun hatta bir apartmanda parasını bastırıp apartmanın hat sistemini değiştirtmiştim sonuç yine aynı
LoL'de akla hayale gelmeyen hatalar aldım

adamlar işlerinde uzman oldular senelerdir var. ttnetden öncesinden beri yani.
ben superonline ı telcom adsl zamanından beri kullanıyorum.
superonline a geçtiğin için pişman kesinlikle olmıcaksın. bundan emin ol.
ttnet kesinlikle pişmanlıktır.

superonline 100 megabit fiber kullanıyorum . 11mb/s ile indirdiğim oluyor torrentten . superonline ın üstüne tanımam kalitede . fiber destekleyen bir yerde oturuyorsan geçmeni tavsiye ederim

Geç benim taahhütlü olduğu halde fatura 73 lira geliyor ttnetin .... :) taahhüt bitmesine 3 ay kadar kaldı superonline adsl bile olsa geçmeyi düşünüyorum hız problemim yok ama bu kadar da pahalı internet olmaz ki

----------

Ve 16 mbit de değil 8 mbit 50 GB AKN

Öncelikle TTNET hakkındaki yazdıklarına cevap vereyim. Aldığın paketlerin sonunda "...kadar" ibaresi varsa gördüğün hızlar son derece normaldir. Örneğin 8 Mbps'ye kadar, 16 Mbps'ye kadar gibi. Bu paketlerde kelime oyunu var ve genelde herkes buna kanıyor sonra hüsrana uğruyor. Kadar kelimesinin anlamı eğer 8 lik paketi kullanıyorsan 1 ile 8 arasında herhangi bir hızın olabilir anlamına gelir. 8 veya 7 göreceğinin kesinlikle garantisi yoktur. 1 ile 8 arasında herhangi bir hız olabilir, arayıp şikayet edersen sana aynen bunları söyleyeceklerdir.

Yani şiddetle sonunda Mbps'ye kadar yazan paketlerden uzak durmalısınız, hepsi kelime oyunu ve sömürü.

Superonline'ın ADSL'ine gelince. Superonline ADSL hizmetini TTNET'in altyapısı üzerinden verir. ADSL için alacağınız hizmet aşağı yukarı aynı olacaktır, tek fark belki Superonline müşteri hizmetleri sorunlarınızla daha fazla ilgilenir ama yaşayacağınız sorunlar daha az olmaz bundan emin olabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde Superonline fiber varsa hiç düşünmeden ona geçin sorunları unutun.

Öncelikle TTNET hakkındaki yazdıklarına cevap vereyim. Aldığın paketlerin sonunda "...kadar" ibaresi varsa gördüğün hızlar son derece normaldir. Örneğin 8 Mbps'ye kadar, 16 Mbps'ye kadar gibi. Bu paketlerde kelime oyunu var ve genelde herkes buna kanıyor sonra hüsrana uğruyor. Kadar kelimesinin anlamı eğer 8 lik paketi kullanıyorsan 1 ile 8 arasında herhangi bir hızın olabilir anlamına gelir. 8 veya 7 göreceğinin kesinlikle garantisi yoktur. 1 ile 8 arasında herhangi bir hız olabilir, arayıp şikayet edersen sana aynen bunları söyleyeceklerdir.

Yani şiddetle sonunda Mbps'ye kadar yazan paketlerden uzak durmalısınız, hepsi kelime oyunu ve sömürü.

Superonline'ın ADSL'ine gelince. Superonline ADSL hizmetini TTNET'in altyapısı üzerinden verir. ADSL için alacağınız hizmet aşağı yukarı aynı olacaktır, tek fark belki Superonline müşteri hizmetleri sorunlarınızla daha fazla ilgilenir ama yaşayacağınız sorunlar daha az olmaz bundan emin olabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde Superonline fiber varsa hiç düşünmeden ona geçin sorunları unutun.

Ümit abi çok acil yardımına ihtiyacım var,bana gönderilen email superonline'a ait sanıyordum fakat Turknet adında bir şirketmiş ben belgeleri imzalayıp yolladım fakat daha hiç birşey aktif olmadı aramadılar.Geçen gün ben onları aramıştım bir işlem yapamıyoruz pazartesi aktif olur demişlerdi,İnternette herkes Turknetten şikayetçiymiş hemen iptal ettirmek istiyorum acil yardımın lazım

Edit: Ya yok böyle birşey ben turknet superonline'ın sitesi sanıyordum taahhüt vs. imzaladım yolladım aktif olmadan iptal ettirmem lazım

https://www.facebook.com/turknet burada herkes şikayetçi

Son düzenleme:

Ümit abi çok acil yardımına ihtiyacım var,bana gönderilen email superonline'a ait sanıyordum fakat Turknet adında bir şirketmiş ben belgeleri imzalayıp yolladım fakat daha hiç birşey aktif olmadı aramadılar.Geçen gün ben onları aramıştım bir işlem yapamıyoruz pazartesi aktif olur demişlerdi,İnternette herkes Turknetten şikayetçiymiş hemen iptal ettirmek istiyorum acil yardımın lazım

Edit: Ya yok böyle birşey ben turknet superonline'ın sitesi sanıyordum taahhüt vs. imzaladım yolladım aktif olmadan iptal ettirmem lazım

https://www.facebook.com/turknet burada herkes şikayetçi

Benim yapabileceğim birşey yok ki, müşteri hizmetlerini ara görüş, varsa iptal seçeneği iptal ederler yoksa yapacak birşey yok. Ya vazgeçip cezayı ödersin, veya bir süre kullanıp taahütün bitmesini beklersin.

Tamam hallettim 1 hafta içinde cayma hakkımız varmış müşteri hizmetlerine başvuru iptali için faks çektim iptal edicekler

Bu arada arkadaşım Türknette çalışıyormuş bana birkaç öneride bulundu mahallemi verdim kablo hattına baktı 15yıllık bakır kablo döşeliymiş çok kopma yaşarsın dedi
fiber santrali bana yakın olduğu için birde bizim mahallede binalar falan yeni imza toplayıp fiber hat döşetebilirmişim

birde ttneti ara demiştim aradım taahhütsüz bana uygun başka uygun tarifenin olup olmadığını söyledim 2005ten beri aboneyiz dedim taahhütsüz başka tarifemiz yok dedi,peki iptal ettirmek istiyorum dedim iptal birimine yönlendirdiler ve iptal birimi de çıkmamam için tarifeleri vs. söyledi pahalı geldiği için çıkmak istediğimi söyledim şuan 16mbit ultranet kullanıyorum bana hiperneti önerdiler fibere gerek yokmuş hattım maximum 43mbit kaldırıyormuş 24mbitlik hiper paketi taahhütle 49tlye açabilirlermiş fakat vdsl modem gerekliymiş bende adsl2+ var,ttnette 12ay aylık 8tlden veriyormuş 24ay 4tl şuan kararsızım karar verince geçmeyi düşünüyorum
birde ttnette iptal biriminde çok yardım ediyormuşlar bundan sonra iptal birimine bağlanın,arkadaş 96liralik paketini 64liraya indirtmiş

internet şirketini değiştirecek varsa okusun yararlı olabilir :)

Öyle kafaya göre imza toplayıp da fibet hat döşemezler. Sadece belirli illerde var malesef bu bence tüm Türkiye'de fiber olmalı yani hani diyorlar ya teknolojide geliştik yeni şeyler üretiyoruz diye ama hala 2000'li yılların başından kalma internet hızlarıyla ugrasiyoruz

Öyle kafaya göre imza toplayıp da fibet hat döşemezler. Sadece belirli illerde var malesef bu bence tüm Türkiye'de fiber olmalı yani hani diyorlar ya teknolojide geliştik yeni şeyler üretiyoruz diye ama hala 2000'li yılların başından kalma internet hızlarıyla ugrasiyoruz

2-3 seneye tüm Türkiye'de olacak diyorlar ama yine belirli kısımlarda olur...

Geri