• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

SWOTF türk uzay macera oyunu

Aktiflik
K.Tarihi
28 Şub 2010
Puanı
0
[SIZE=14pt]Swotf / Space Warriors Of The Future[/SIZE]

Oyunumuz tamamen Türk yapımı Ve O game tarzı bir oyun. O game'den en büyük farkı ise para'nın 3. 4. hatta 5. planda olması,yani diğer oyunlar gibi para ile altın,toryum,özel madde almadan tamamen kendi çalışmanızla istediğiniz yere gelebilirsiniz. Oyun acemilik aşamasını bence geçti,artık oldukça profesyoneller ve herşey türkçe ve türk yapımı. Gemileriniz için hiper sürücü geliştirebilir,iyon silahları geliştirebilirsiniz. Oyun kendisine verilen emek ve zamanı fazlası ile geri veriyor. Ben 2011 in sonlarına doğru ilk defa oynadım ve normal sıralamada ve filo sıralamasında ilk 4 te iken işlerimden dolayı oyunu devrettim. Şimdi yeniden kaydoldum,1 hafta olmadı ama 5. gezegeni kurdum,bu benim tecrübemden kaynaklansa da gereken emeği gösteren en tecrübesiz arkadaş bile meyvesini rahatça alacaktır. Şu an Serverda 200 küsür kişi var ama zamanla artacaktır. Düşündüm ki birlik olarak en az 5 6 kişi bile toplansak o serverda söz sahibi olabiliriz,hatta ezebiliriz. Oyunun bu erken aşamasında siz arkadaşlarımı da oynadığım servera davet ediyorum. Oyuna katılan arkadaşlar nickim aynı,bana ulaşın ki hem bilgi olarak hemde gerekli yönlendirmelerle yardımcı olayım. Hem de hızlı gelişmeniz için hammadde yardımı da yapacağım. Kayıt olan arkadaşlar kayıt olurken referans kısmına emirhanpural@hotmail.com yazar ise bende oyunun özel elementi toryumu kazanabilirim.

Oyun Hakkında Genel Bilgi

SWOTF uzayın sır dolu derinliklerinde geçen bir strateji oyunudur. Büyük bir uzay imparatorluğu kurmak için; koloniler oluşturmalı ve bunları diğer imparatorlukların saldırılarından korumalısın.

Oyunun başlangıcında ilk yaşam alanın sana verilecek olan ana gezegendir. Ana gezegen kuracağın imparatorluğun temelidir. Ana gezegenini sağlam bir altyapı kurarak geliştirmeli ve en kısa zamanda galaksinin derinliklerinde diğer kolonilerini kurmalısın.

Ana gezegeninde ve kuracağın diğer kolonilerde; Metal, Titanyum ve Xenon olmak üzere üç ana hammadde kaynağı bulunmaktadır. Bu üç hammadde oyunda inşa edeceğin bütün binalar, araştırmalar ve savaş gemisi filolarının yapımı için gereklidir. Xenon hammaddesi aynı zamanda filoların uçması için gerekli olan yakıttır. Oyunda başarılı olmak ve kuvvetli bir altyapı kurmak için başlangıçta, binalar bölümünden Metal, Titanyum ve Xenon madenlerinin kademesini arttırman gerekir. Bu madenlerin kademesini arttırdıkça gezegenindeki saatlik maden üretimin de artar. Ayrıca bu üç maden kadar önemli bir de enerji vardır. Enerjini arttırmak için de Binalar sayfasındaki Enerji Merkezinin kademesini arttırman gereklidir. Enerjinin kırmızıya düşmesi halinde oyundaki bütün üretimlerin yavaşlar.

Oyunda ilerleteceğin her kademe ve inşa edeceğin her gemi ve savunma oyun puanını yükseltecektir. Oyundaki sıralaman kazandığın puana göre belirlenir. Sıralamanı Genel durum sayfasındaki istatistikler linkinden görebilirsin.

Oyunda binalardan başka bir de Araştırmalar menüsü bulunmaktadır. Bu menüdeki her araştırma tekniğinin oyuna değişik bir katkısı bulunmaktadır. Oyundaki tüm bina, araştıma, gemi ve savunmalar hakkındaki temel açıklamayı ilgili resimlerin üzerine tıkladığında görebilirsin.

Teknoloji Ağacı sayfası, oyundaki ilerlemenin haritasıdır. Teknoloji ağacı oyunda senin en temel rehberin olacaktır. Herhangi bir binayı, araştırma kademesini, savunma veya gemiyi yapabilmek için hangi kademeyi hangi seviyeye getirmen gerektiğini buradan takip edebilirsin.

Tüccar sayfasından tüccar çağırarak Eksik olan bir madenini diğer madenle takas edebilirsin.

Subaylıklar menüsünden subaylık alarak oyunda daha hızlı bir gelişme sağlayabilirsin.

İttifak sayfasından, kendine yeni bir ittifak kurabilir, mevcut bir ittifaka katılabilirsin. İttifaktaki diğer arkadaşların ile birlikte dayanışma içerisinde daha çabuk gelişebilir ve eğlenceli bir arkadaş ortamında oyundan daha çok keyif alabilirsin.

Oyunda ihtiyacın olan her türlü bilgiyi almak ve diğer oyuncularla irtibat kurmak için [spoiler2]http://forum.swotf.com[/spoiler2] linkinden oyun forumuna üye olabilirsin.

Hemen oyuna kayıt ol ve uzayın derinliklerinde geçen bu büyük macera ve yarışa sen de katıl

Swotf Nasıl Oynanır

Oyun savaş, yağma, ticaret ve diplomasi üzerine kuruludur. Oyuna bir gezegende başlarsınız.

Amacınız hammadde üretmek yahut yağma yoluyla diğer gezegenlerden ele geçirmek ve bu hammaddelerle yeni filolar ve binalar inşa ederek medeniyetinizi geliştirmektir. Diğer oyuncuların sahip oldukları gezegenleri ele geçiremezsiniz, ancak henüz kimse tarafından sahiplenilmemiş gezegenleri sömürgeleştirerek burada yeni medeniyetler kurup hammadde üretebilir ve bunları kullanabilirsiniz. Diğer oyuncularla güçlerinizi birleştirip ittifaklar kurarak galaksi üstünde söz sahibi olabilir, ittifaklar arası dev savaşlar yapabilirsiniz.

Bir yıldız imparatorluğu kurmak için ana gezegeninizin yanısıra koloniler de kurmalısınız. Kolonilerle birlikte toplam en fazla 9 gezegen sahibi olabilirsiniz

Koloni nasıl kurulur?

Koloni için bir Koloni Gemisi'ne ihtiyacınız var. Gemiyi boş bir gezegene yolladıktan sonra gemi gezegene ulaşınca orada bir koloni oluşur ve gemi yok olur. Daha önce sömürgeleştirilmemiş gezegenleri seçmelisiniz, yoksa geminiz hedefi kabul etmeyip sizi uyaracaktır.

Koloniyi sadece kuran oyuncu silebilir ve koloniler saldırılarla ele geçirilemezler.

Kolonide, tıpkı ana gezegende olduğu gibi her şeyi inşa edebilirsiniz.

Koloniyi ne için kullanacaksanız ona göre binalar inşa etmelisiniz. Hammadde üretimi içinse madenleri ve enerji üretimini, filonuza yağma için limanlık etsin diyeyse XENON üretimini sağlamalısınız.

Oyunda ilerleteceğin her kademe ve inşa edeceğin her gemi ve savunma oyun puanını yükseltecektir. Oyundaki sıralaman kazandığın puana göre belirlenir. Sıralamanı Genel durum sayfasındaki istatistikler linkinden görebilirsin.

Oyunda binalardan başka bir de Araştırmalar menüsü bulunmaktadır. Bu menüdeki her araştırma tekniğinin oyuna değişik bir katkısı bulunmaktadır. Oyundaki tüm bina, araştıma, gemi ve savunmalar hakkındaki temel açıklamayı ilgili resimlerin üzerine tıkladığında görebilirsin.

Teknoloji Ağacı sayfası, oyundaki ilerlemenin haritasıdır. Teknoloji ağacı oyunda senin en temel rehberin olacaktır. Herhangi bir binayı, araştırma kademesini, savunma veya gemiyi yapabilmek için hangi kademeyi hangi seviyeye getirmen gerektiğini buradan takip edebilirsin.

Tüccar sayfasından tüccar çağırarak eksik olan bir madenini diğer madenle takas edebilirsin.

Subaylıklar menüsünden subaylık alarak oyunda daha hızlı bir gelişme sağlayabilirsin.

İttifak sayfasından, kendine yeni bir ittifak kurabilir, mevcut bir ittifaka katılabilirsin. İttifaktaki diğer arkadaşların ile birlikte dayanışma içerisinde daha çabuk gelişebilir ve eğlenceli bir arkadaş ortamında oyundan daha çok keyif alabilirsin

Diğer ayrıntılar için

http://www.swotfhelp.com/

Üye ol

Son düzenleme:
Geri