• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

T-Flip Flop

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dentrax
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dentrax

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Şub 2011
Puanı
707
d08rl.gif

15711.png

Aslında flip flop dediğimiz şey, elektrikte bir ledin yanıp, diğer led'in sönme olayıdır. Bununla bir alakası yok.
Neden flip flop denmiş bilemiyorum.

İki adet normal piston'u aralarında 2 block fark ile karşı karşıya koyuyoruz.

gudyn.png

Daha sonra, bir bloğu herhangi bir piston'un önüne koyuyoruz, ve yukarısını kapatıyoruz. Yani yarım "T" şeklinde oluyor.

gudz3.png

En üstüne redstone kablo koyuyoruz. Yan taraflara torch koyuyoruz.

gudz5.png

Daha sonra herhangi bir piston'un önündeki bloğun bir altını kırıyoruz, torch koyuyoruz.

gudyx.png

Daha sonra bloğu önüne ters yönde repeater koyup, redstone ile uzatıyoruz. Diğer tarafın bir önüne bir block koyuyoruz.
Üstüne redstone kablo, ve bloğun hemen arkasına bir repeater. Repeater'in ters tarafına bakan yer input. Yani devreyi çalıştıracak olan yer.
Ben örnek göstermek için, block koyup, üzerine buton koydum.

gudz7.png

Devrenin son hali aşağıdaki gibi olacaktır.

gudz2.png

15711.png

Geri