• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Taksiciler Birliği Başkanı: Uber'e Binenler Vatan Hainidir

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xTrip
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xTrip

OldSchool Player
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
28 Tem 2016
Puanı
175
uber-sign.jpg

Uber-taksi arasındaki gerginliğin yavaş yavaş soğuduğu şu günlerde, İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk'ten çok tartışılacak bir açıklama geldi. Uber kullanan vatandaşları vatan hainliğinliyle suçlayan Öztürk, şaşkınlık yaratan bir çıkışa imza attı.

Gazetedamga’dan Ufuk Çoban’a röportaj veren İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk, Uber-taksi gerilimini daha da tırmandıracak sözler sarfetti.
Öztürk, "Uber bitecek bu net. Bunda bir sıkıntı yok, Uber San Francisco’da doğmuş bugün benim askerime silah sıkan Afrin’de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir. Uber’e binen de kullanan da vatan hainidir"dedi.
"Uber Global Bir Hırsızdır"

Uber'in takcisilerin alanlarını gasp edip etmediği ile ilgili soruya cevap veren Öztürk, "Burada tüm sistem görevini doğru yapıyor. Yanlış olan işleyiş. Sen farklı amaçla izin almışsın ama taksi alanına giriyorsun. Diyelim ki sizin bir oteliniz var ve bir kampanya ile müşteri çekmek zorundasınız. Ne yapıyorsunuz yurt dışına reklam yapıyorsunuz. Transfer oda kahvaltı akşam yemeği tur ile benim fiyatım bu diyorsunuz. Diyelim ki İtalya’dan biri bunu kabul etti. Önce transfer ardından gelen yolcu ve hangi güzergâhtan hangi yolcuyu alacağınız belediyeye bildirilmek sureti ile fatura kesmek şartıyla onu havalimanından alıp bu transferi yapabilirsiniz. Ama bu sistemle taksicinin yolcusunu alıyor. Hatta ve hatta TÜRSAB’ta bu UBER denilen global hırsızlardan rahatsız. Çünkü vatandaşın bakışı sanki UBER ve yoluymuş gibi, global hırsızlar gibi gözüküyor" ifadelerini kullandı.
"Uber Eşittir PKK"

TAKSİ A.Ş. adındaki projeyle ilgili düşüncelerini açıklayan Öztürk, "Şimdi biz sektör olarak dörtte üçü basit usül mükellefi olan esnaf grubuyuz. Vergi statüsü olarak konuşuyorum. Şirket bazlı yaptığımız zaman vergi statüsü çok değişebilir. Esasında İstanbul’daki taksilerin kurtuluşu eğer ki yerel ve kanun koyucular tarafından korunursa sistem güzel" dedi.
"UBER eşittir PKK’dır, DEAŞ’tır resmen teröristtir. UBER hainlerin ürediği bir yer" diyerek çok tartışılacak bir çıkış yapan Öztürk, "UBER’e binen de kullananda vatan hainidir. Bu firma ABD firması etrafınıza baktığınızda en büyük hainlği yapan ABD. Vatandaş UBER’e biniyor mesela 100 TL olsun. Bu 100 TL dövize çevriliyor. Hollanda’da Deutsche Bank’a gidiyor. Oradan 20 TL’si kesilip geri geliyor. Bu hainlik değil de nedir. İnsanlar döviz artmasın diye dövizlerini bozdurdu. Bu kampanyalar bu vatan için yapıldı. Ama şimdi UBER denilen global, binen ve kullanan hırsızlar boşuna timsah gözyaşı dökmesinler" dedi.
"Sektörü Ben Kurtardım"

İstanbul'da belli plakaların olduğunu ve şikayetlerini bildirmeye devam ettiklerini belirten İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı, şu ifadeleri kullandı:
"Akil insanları çağır heyet oluştur. Bir sistem belirleyin sonra taksi sektörünü büyük bir alana davet edin. Sektörüme girmeye çalışan hırsızlara karşı ve ayrıyetten idarecilere karşı taksici birlik içerisinde dedirtebilirsen ve oradan da bir deklerasyonla çıkarsan. Bir gün sonra da her binen yolcumuza bir tane gül hediye ettiğimiz zaman İstanbul halkının bize karşı olan bakışı değişir. Bu da olmazsa bir yolcunun kapısını çalıp gül dağıtalım. Oda başkanı dediğimiz zaman sanki sektörün tek yetkilisi olarak gözüküyor 23 tane daha oda var. Bir araya gelinmeli. Ben o gün oraya çıkmakla sektörü kurtardım"

Hamburger yiyen de vatan hainidir o halde . Bu sığırı başkan yaparsan uber ortada gezer durur tabikide.

Sizde barbarsınız,ne yolda kalana yardım edersiniz,ne yol tarif edersiniz,ne düzeniniz var,ne kılık ne kıyafet,ne kendinize baktığınız var,gül gibi klimali arabalarda oturursunuz leş gibi ter tokarsınız,bir traş olmazsınız,arabanıza binen kadına/kıza yan gözle bakarsınız,sizden ala vatan haini mi var ?

Esnafın velinimet dediği müşteriyi,siz hayvan yerine koyarsiniz,musteriye sayginiz olsa,yaptıginiz bile çağ dışı,uber yolu kesmez adam dövmez,insan taciz etmezsiniz,yapanı değil tercih edeni de,binen müşteriye de cezalandirmak amac,simdi ben senin arabana nasıl bineyim,işine/ekmeğine saygı duymayan insanla konusulucak tek kelime dahi yoktur.

Taksi durakları kapansın,sadece uber olsun,o adamın aldığı para hak,müşterisinin elini ayağını öpmediği kalıyor,birinde kendini lord gibi hissediyorsun,diğerinde kelle koltuktasın,son model arabalarda bu işi yarı fiyatına yapıyor,gittiğin her yerde bekliyor,klima her an çalışıyor,surat asmıyor,aynı işi layığınla yarı fiyatına yapıyor ama yine kar ediyor ?

Şimdi söyle taksici kendi vatandaşını dolandıran adama ne denir ?

(işini layığınla yapana,değil sözümüz)

Son düzenleme:
Sizde barbarsınız,ne yolda kalana yardım edersiniz,ne yol tarif edersiniz,ne düzeniniz var,ne kılık ne kıyafet,ne kendinize baktığınız var,gül gibi klimali arabalarda oturursunuz leş gibi ter tokarsınız,bir traş olmazsınız,arabanıza binen kadına/kıza yan gözle bakarsınız,sizden ala vatan haini mi var ?

Esnafın velinimet dediği müşteriyi,siz hayvan yerine koyarsiniz,musteriye sayginiz olsa,yaptıginiz bile çağ dışı,uber yolu kesmez adam dövmez,insan taciz etmezsiniz,yapanı değil tercih edeni de,binen müşteriye de cezalandirmak amac,simdi ben senin arabana nasıl bineyim,işine/ekmeğine saygı duymayan insanla konusulucak tek kelime dahi yoktur.

Taksi durakları kapansın,sadece uber olsun,o adamın aldığı para hak,müşterisinin elini ayağını öpmediği kalıyor,birinde kendini lord gibi hissediyorsun,diğerinde kelle koltuktasın,son model arabalarda bu işi yarı fiyatına yapıyor,gittiğin her yerde bekliyor,klima her an çalışıyor,surat asmıyor,aynı işi layığınla yarı fiyatına yapıyor ama yine kar ediyor ?

Şimdi söyle taksici kendi vatandaşını dolandıran adama ne denir ?

(işini layığınla yapana,değil sözümüz)

Keşke şu yazdıklarını haberlerde geçseler de işini hakkıyla yapmayan, amacı müşteriyi yolmak olan taksicilere bunu biri çıkıp yüzlerine söylese keşke, çok isterdim. Yorumun çok hoş olmuş ellerine sağlık.:'(

Geri