• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Tanıtım] GeekTool ile masaüstünüzü canlandırın

Pyrotoxin

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
20 Nis 2009
Puanı
27
Geektool programını indiriniz Tynsoe projects *not lion için bir sürüm çıkmamış henüz
programı kurduktan sonra istediginiz scripti buradan indirebilirsiniz Mega Roundup of Geektool scripts + inspiration gallery. » Blog of Francesco Mugnai
nasıl geektoollanır videosu ise burda How to GeekTool your Mac to Awesomeness

1- programı yükleyip açtıktan sonra karşımıza 3 seçenek çıkacaktır bunlardan biri olan SHELL' tıklayıp masaüstümüze süreükleyip bırakıyoruz

screenshot20110814at352.png

2- 1nci işlem sonunda karşımıza boş bir pencere ve ayarlar çıkıyor ve command bölümünü açıyoruz (command seçeneğinin yanında bulunan 3 noktaya tıklıyoruz)
3- Açılan pencereye masaüstümüzda göstermek istediğimiz özelliğin kodlarını yazıyoruz ben tarih kodu yazdım

NOT : date yazısının önündeki tırnak işaretini siliniz

4- sonra kaydetip pencereyi kapatınız ardından "click here to set font and color"'a basınız gerekli font ayarlamalarını yapınız ve font büyüklüğünü ayarlayınız

screenshot20110814at402.png

Sonuç:

screenshot20110814at406.png

Aklınıza gelebilecek tüm geektool scriptleri bu adreste Geeklets - The best place to get GeekTool scripts

Geri