• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Tarihteki En İlginç 9 Hastalık !

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan _ßOOS_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_ßOOS_

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
220
İŞTE EN İLGİNÇ 9 HASTALIK:

Progeria

Erken yaşlanma hastalığı olarak da biliniyor. Genetik olan hastalığa yakalananlar genelde 12-13 yaşına geldiklerinde hayatlarını kaybediyorlar.

Su alerjisi

Bugüne kadar sadece 30 kişide görülen hastalığa yakalananlar, damıtılmamış suda bulunan iyonlara karşı aşırı hassaslar. Hastalar ne rahatça su içebiliyor, ne de duş alabiliyorlar.

Yabancı aksan sendromu

Beyindeki konuşma bölgesinin hasar görmesi sonucu kişinin normal aksanını kaybedip farklı aksanla konuşması sendromu.duş alabiliyorlar.

Ölümüne gülmek

Yeni Gine’deki bir kabilede görülen hastalıkta kişi kontrolsüzce gülmekten dolayı önce vücut hâkimiyetini ardından da hayatını yitiriyor. Kahkahanın süresi 3 aya kadar çıkabiliyor.

FOP

Hastanın kasları kemiğe dönüşüyor ve kişi heykel gibi hareketsiz kalıyor.

Alice sendromu

Kişi, çevreyi olduğundan farklı algılıyor. Görme, dokunma, duyma duyularını etkileyebilen hastalık yüzünden örneğin nesnelerin boyutları gerçekte olduklarından çok farklı algılanabiliyor.

Porfiria

Mor renkte idrar ve dışkıyla kendini belli ediyor. Deride güneşe karşı aşırı hassasiyete, kaşınmaya, alın bölgesinde aşırı tüylenmeye yol açıyor.

Pica

Tebeşir, boya gibi maddelerin yenmesi alışkanlığı.

Moebius sendromu

Kalıtsal olan bu bozukluk yüz felcine yol açar. Kişi mimik yapamaz.

Halimize Şükür etmek lazım...

Ölümüne gülmek

Yeni Gine’deki bir kabilede görülen hastalıkta kişi kontrolsüzce gülmekten dolayı önce vücut hâkimiyetini ardından da hayatını yitiriyor. Kahkahanın süresi 3 aya kadar çıkabiliyor.

Rekorum 15 dakika :D

Böyle bilgiler hep ilgimi çeker.Yabancı aksan sendromundaki "duş alabiliyorlar" olayınada gülmedim değil :D

FOP

Hastanın kasları kemiğe dönüşüyor ve kişi heykel gibi hareketsiz kalıyor.

En çok ilgimi çeken bu :)

Yabancı aksan sendromu

Beyindeki konuşma bölgesinin hasar görmesi sonucu kişinin normal aksanını kaybedip farklı aksanla konuşması sendromu.duş alabiliyorlar.

Ben arada aksan değiştirip saçmalıyorum acaba bundan olabilir mi bende ? Berlin,Diyarbakır,Eski İngiliz vb. aksanları yapabiliyorum :D

Garip hastalıklar ama mor idrar... güzel olurdu heralde !? Allah korusun ama isterdim desemmi düşünüyorum şuan !? Yani sonuçta asaletin rengi...

Geri