• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Team Fortress 2 (TF2) RocketJump Nasıl Yapılır

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Wayward
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Wayward

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Nis 2009
Puanı
17
2q0tzbq.png

Öncelikle rocketjump nedir bunu belirtelim:
Oyundaki karakterin, roketatarının patlama gücünden yararlanarak normal zıplamasından daha yükseğe zıplamasına Rocket Jump denir. Oyuncu Rocket Jump yapmak için; önce roketatarıyla yere, ayaklarına nişan alır. Sonra zıplayıp roketatarını ateşler. Roketatarın patlamasıyla oyuncu daha yükseğe zıplar. Eh, kendine birazcık zarar verir hâliyle. Ayrıca Rocket Jump yaparken roketatarı ateşlemeden önce zıplayıp, eğilme tuşuna basıp ondan sonra roketatarı eteşlemek zıplama yüksekliğini artırır.

Oyunda en sevdiğim karakterlerden biri olan Soldier bu özelliğinden dolayı rocketjump serverlarında oynayarak kendinizi daha da geliştirebilmeniz mümkün. Rocketjump hasar almanızı sağlar ancak özel olarak parayla alınabilen rocketjump silahı sayesinde hasar almadan rahatça maplerde gezinebilmeniz de mümkündür.

Engineer karakteri ile de özel bir item aracılığı ile taretin kontrolü ele alınıp rocketjump yapmak mümkündür ancak tecrübem olmadığı için bu konuda sizleri pek yönlendiremeyeceğim.​

Son düzenleme:
Her ne kadar fps lerde tecrübem olsa da bir bu oyunu beceremedim oyunun en sonunda en berbat puan bende oluyor. Kimsenin sen berbatsın dediği filan yok ama ben biliyorum berbat oynadığımı ve ben bir oyunu berbat oynarken eğlenemiyorum eğlenmekten çok eziyet oluyor benim için tf 2 de bana ne gibi tavsiyeler veirirsin? Bu arada roket jump yapmak için özel bir ayakkabı da vardı galiba.

Ayakkabı var mı bilmiyorum ama rocketjmup için silah olduğunu biliyorum ve bu oyunda direk öyle girdiğin gibi iyi kasmayı bekleyemezsin elinin alışması lazım baya bir zaman harcaman lazım iyi bir yere gelebilmek için oyunda ve karakterleri ve özelliklerini de çok iyi bilmen lazım

----------

Rocket Jumper

Craft item'ıdır.
Bir şarjörde 4 roket olmak üzere toplam 60 roket taşır.
Yakın mesafeden 0, orta mesafeden 0, uzak mesafeden 0 hasar verir.
0 kritik hasar verir.
+ ve - özellikleri
+%200 daha fazla roket
-%100 daha az damage
Rastgele kritik vuruşlar yok
Intelligence harita türlerinde üstümüzde bu varken çantayı taşıyamayız.

Crafting:
Class Token - Soldier + Slot Token - Primary + Scrap Metal = Original/Direct Hit/Black Box/Rocket Jumper/Liberty Launcher/Cow Mangler 5000

Diğer bir konudan buldum bahsettiğim silah işte bu

Geri