• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Teamfortress 2 (TF2) TF2Outpost Kullanım Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar.

Bugün ki konumda TF2Outpost da trade nasıl açılır, item araması nasıl yapılır vs. gibi şeyler öğreticeğim sizlere.

İlk olarak üye girişinden başlıyalım.
20RoQ.png

Giriş yaptıkdan sonra kendi profil yerinizi acabilirsiniz.
Y90Kx.png

Tıklatıkdan sonra karşınıza böyle bir yer gelicek.Göstermiş olduğum resimde ne kadar Trade konusu açmışsınız ve başkaların konusuna ne kadar mesaj yazdığını görünmüş oluyor.
q8z9p.png

Trade nasıl açılır şimdi onu gösterelim.Yukarda görmüş olduğunuz + simgesi var ona tıklıyarak trade açabilirsiniz.Resimde göstermiş olduğum Team Fortress 2 , Dota2 , Steam İnventory var.Steam İnventory de istediğiniz oyunu satabilirsiniz.
Rjy27.png

Örnek olarak ben bi trade konusu açim.Resimde örnek olarak itemlerimi yerleştirdim.Sağ tarafdaki kutucuklar boş, onlar istediğiniz itemleri koyabilirsiniz.
7OdAn.png

Ben 1 scrap koydum.
69gpJ.png

Koydukdan sonra aşağıya doğru inerek boş bi kutucuk var.O kutucuğa istediğiniz itemleri yazabilirsiniz.
Örnek:
gE1eA.png

Sonra biraz daha aşağıya inerek ADD TRADE var ona tıklayınız.
rUYPF.png

Evet tıklatıkdan sonra tradeniz açılmışdır diye bir yazı çıkar karşınıza.
35YF6.png

Açtıkdan sonra yukarda My Trades var ona tıklayınız.
vpI7Q.png

Tıkladıkdan sonra karşınıza böyle bir görüntü çıkıcak.
ldCvE.png

Açmış olduğunuz tradeyi isminiz yazdığı yere tıklayın.Tradeniz açılmışdır.
jKnG9.png

Peki konuyu açtınız nasıl güncelliyceksiniz konunusu.Konuyu örnek olarak açtığım için güncelliyemiyorum o yüzden başka bi trademde gösteriyim.Bump Trade yazar ona tıklayınca konunuz güncellenmiş olucakdır.Her 30 dakika da bir güncellenebilir.
qBdq8.png

Şimdi item arama bölümüne geçelim.Search'a tıklıyalım.
PXErT.png

İstediğiniz itemi arıyabilirsiniz.Örnek olarak ben Bill's Hat diyorum.
b4sXe.png

İtemin üstüne tıklıyarak SEARCH diyiniz.
VkxGQ.png

Karşınıza satan kişiler hemen çıkar.Ne istedikleri çıkar.
jp4CR.png

Eğer aradığınız item bu ise kişinin ismine 1 kere tıklayın.
MYl8s.png

Kişinin trade konusundayız şuan isterseniz teklif verebilirsiniz.Yok ben teklif vermeyip direk almak istiyorsanız, resimde gösterdiğim şekilde ekliyebilirsiniz kişiyi.İlk olarak...
lCyx0.png

Tıkladıkdan sonra kişinin profilinde olucaksınız.
lZhUT.png

Şimdi göstermiş olucağım resimdeki gibi ekliyebilirsiniz.
11ekM.png

Tıkladıkdan sonra karşınıza böyle bir pençere gelicekdir. Uygulamayı başlat diyerek, kişiyi arkadaş listenize eklemiş bulunmakdasınız.
7sq9l.png

Teklif nasıl verilir şimdi onu öğreticeğim.Teklif vermek için yine item arayınız.Ben aradıkdan sonra başka kişinin trade konusuna girmişdim o yüzden sadece teklif yazıyorum şuan.
JHEpt.png

Post message diyerek kişiye teklif vermiş bulunmakdasınız.
UWYcH.png

Diyelim ki önceden teklifi vermişdiniz ve vermiş olduğunuz teklifi kaybettiniz, yukarda My Offer vardır ona tıklayınız.
wh1e6.png

Evet tıkladıkdan sonra vermiş olduğunuz teklif yerinde duruyor.
vwErs.png

Alıntıdır.

Geri