• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Telif hakları korunması kanunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hogwarts
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hogwarts

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
24 May 2019
Puanı
1
Herkese iyi günler :)
Beyler çok fazla boş zamanım var, kendimi iyiden iyiye işsiz gibi hissetmeye başladım. :D Bir websitesi acip, onunla ugraşmak istiyorum. Ancak kafamı kurcalayan bir konu var. Açacağım site deki bilgilerin güvenilirliğini arttırmak adına kaynak göstererek ansiklopedik bilgi ile desteklemek istiyorum. Yani alıntı yapmaktan bahsetmiyorum örnek vermek gerekirse yazdığım makale içerisinde "arizona kertenkelesi" geçtiğini varsayalım bunun uzerine gelindiğinde tam şekilde ansiklopedik bilgi ve kaynak olsa bunun bir yaptırımı olur mu veya suç sayılır mı ?

Yazım kurallarına dikkat edemediğim için şimdiden herkesden özür dilerim mobil cihazdan yazdıgım için detayli düzenleme yapamadım :wwe:

Bir ansiklopedi veya kitabın tamamını olduğu gibi yayınlarsan evet bu telif hakkı sorunu oluşturabilir diye düşünüyorum. Ancak yalnız bir bölümünü bilgi amaçlı paylaşırsan sorun olacağını zannetmiyorum.

Yinede bu konuda çok fazla bilgi sahibi olduğumu söyleyemem, yanlış birşeyler söyleyipte yanıltmak istemem, iyice araştırmanı öneririm.

Evet bu bir suç. Hatta belli bir bölümünü bile paylaşsanız, kaynakta gösterseniz izin almadığınız sürece problem.

Bence bilgiyi kendi cümlelerinizle verip "buradan d a bakabilirsiniz" şeklinde kaynak verirsen sorun olmaz... tabi hiç bilmeden konuşuyorum :D

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaynakça gibisinden koyman sorun olmaz bence.
cache.php

Amerikada süre daha farklı galiba değişkenlikler var. Bide bence hitap ettiği çevreler için paylaşılmış eserler zaten bilinsin diye varlar neden kaynakça göstermek suç olsun ?
Tabi siyasette bi kez duydum bir kaynak olarak gösterilen kitabun yazarı ben öyle birşey yazmadım demişti :D

Son düzenleme:
Geri