• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Tera Online Kristal Sistemi Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

QWoXfmbW.png

Tera dünyasında sizin hayatta kalma şansınızı artırmak, sizi daha güçlü kılmak amacıyla zırhımız - silahımız ve iyi kalite takılarda bulunan kristal yuvalarına takabildiğimiz materyallerdir. Kristalleri istediğiniz şekilde karakterinizin güçlü olan kısımlarını daha güçlendirmek veya zayıf yönlerininin etkisini azaltmak amacıyla kullanabilirsiniz. Ve öldüğünüz zaman bu kristallerin kırılma şansları mevcuttur. Şimdi kristalleri daha yakından tanıyalım.
Genel olarak 3 çeşit kristal bulunmaktadır, ve bu 3 çeşit kristalin de 2 değişik kalitede olanları mevcuttur. normal(beyaz renkte) ve iyi kalite(yeşil puntolu)

1.ZIRH KRİSTALLERİ(mavi renklidir): Bu kristallerin normallerini her türlü mobdan düşürebildiğimiz gibi, her şehirde bulunan kristal mağazalarından alabilirsiniz.İyi kalite olanlar ise genelde BAM dediğimiz monsterlardan düşmektedir. Ayrıca trade broker aracılığıyla satın alabilirsiniz.

2-SİLAH KRİSTALLERİ(kırmızı renklidir): Bu kristallerin normallerini her türlü mobdan düşürebildiğimiz gibi, her şehirde bulunan kristal mağazalarından alabilirsiniz.İyi kalite olanlar ise genelde BAM dediğimiz monsterlardan düşmektedir. Ayrıca trade broker aracılığıyla satın alabilirsiniz.

3-TAKI KRİSTALLERİ(yeşil renklidir): Takı kristalleri ise genelde 60 level olduktan sonra kullanılmaktadır. Çünkü düşük level takılarda kristal yuvası yoktur. Normal kalite takı kristalleri 59+ level bamlardan düşerken, iyi kalite kristalleri günlük görevlerde kazandığımız kredilerle itibar(reputation) merchantlarından alabiliriz. Ayrıca trade broker aracılığıyla satın alabilirsiniz.

ukAUJufU.png

KRİSTALLERİ NASIL KULLANIRIZ?

Her karakterin hangi kristali kullanacağı kullanan kişiye göre değişmektedir. Ancak ben size genel olarak bir kaç ipucu vereceğim.

TAKI KRİSTALLERİ : resimde gördüğünüz gibi 4 adet Pristine Powerful Zyrktakıyorum. Bu kristallerin bir tanesi karakterinize 2 power puanı ekler. Ben damage dealer olduğum için benim için saldırı puanı yanş power önemli o yüzden bunları kullanıyorum. Damage dealer(dps) lerin %90 ı aynı kristalleri kullanır.

SİLAH KRİSTALLERİ : 2 adet Mutinous Crux, 1 adet Carving Crux ve 1 adetAcrimonious Crux takıyorum. Mutinous crux boss mosterlara karşı 7.7 daha fazla damage vurmamızı sağlar. Carving crux kritik şansımızı %3 artırır. Acrimonious crux ise boss monsterlara karşı arkadan saldırı yaptığımızda %1.38 kritik vurma şansımızı artırır.

ZIRH KRİSTALLERİ : 3 adet Anarchic Crux ve 1 adet Vigorous Crux kullanıyorum. Anarchic crux boss monsterlardan %7.7 daha az damage almamızı sağlar. Vigorous Crux ise 5sn de bir 321 hp heal yapar.

UhFWkkTM.png

Bu resimde gördükleriniz sadece bir örnek, siz kendiniz değişik varyasyonlar deneyerek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Ancak bazı kristaller bellidir ve başkalarını kullanmanın mantığı yoktur. Silahımız için boss monster avlayacaksanız Mutinous Crux, normal monster avlayacaksanız Hunter Crux, zırhımız için boss monster avlayacaksanız anarchic crux, normal monster avlayacaksanız Stalwart Crux kullanmanız gerekir. Ayrıca tek başınıza, tam party ile veya 2-3 kişiyle oynamanıza göre de kullandığınız kristaller değişebilir. Mesela party de healer var ise Vigorous Crux kullanmanın gereği yoktur. Onun yerine Relentless veya başka bir crux kullanabilirsiniz. Oyunda çok sayıda kristal olduğu için hepsinin tek tek ne işe yaradığını anlatmayacağım bunları oyun içi test ederek öğrenmeniz daha iyi olur.

Sağda gördüğünüz benim inventory nin bir resmi gördüğünüz gibi çok sayıda kristal var ve ben bunları ortama göre sürekli değiştirip kullanıyorum. Ayrıca kristaller kırılabildiği için inventorynizde yedeklerini bulundurmanız mantıklı olacaktır.

Geri