• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Tercih Yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan SteinHard
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SteinHard

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
13 Ara 2009
Puanı
147
Merhaba,

Üniversite tercih için bilgisi olan arkadaşlar ve üni okuyan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Ben aslında bu sene pek istediğim puanları alamadım,seneye tekrar hazırlanmayı düşünüodum.Fakat aklımın bir kenarında 2senelikten DGS ile 4seneliğe gidilebilme olasılığıda vardı ama bunu tamamen kafamdan sildim.Biraz araştırdım 4 senelik gidebileceğim bazı yerler var.Örneğin Akdeniz Üni. Pazarlama bölümü(bunu araştırdım fena durmuyor),İskenderun Seyahat İşletmeciliği,yine iskenderun turizm işletmeciliği,Mersin İşletme Bilgi Yönetimi vs vs. Bide benim kendi bölümüm olan var onda da 4 senelik olan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri ama buna pek sıcak bakmıyorum atamalar vs. den dolayı.

Ek olarak şöyle bir durum var mesela Balıkesirde yeni bölüm açılmış Uluslarası Ticaret,Akdenizde Uluslararası Ticaret ve Lojistik gibi,bunlarında puanı yeni açıldığı için belli değil ama tercih yapılırsa tutma ihtimali var.

Bu yeni bölümleri tercihin ilk sırasına yazıp ardından pazarlama bölümünü felan yazsam diye düşünüyorum. veya ikinci seçenek olan seneye tekrar hazırlanmak.

Siz ne diosunuz bi tavsiye verin.. hmmm

Son düzenleme:
geçen sene yurtta kalırken 4 tane arkadaşım Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümündeydi. hepsi de araştırarak yazmışlar ve onlar sayesinde biraz araştırma fırsatı buldum ve bu bölüm iş konusunda oldukça geniş ve rahat iş bulabilme ihtimalin var :) bana kalırsa 2. tercih olarak bunu yaz derim :)

geçen sene yurtta kalırken 4 tane arkadaşım Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümündeydi. hepsi de araştırarak yazmışlar ve onlar sayesinde biraz araştırma fırsatı buldum ve bu bölüm iş konusunda oldukça geniş ve rahat iş bulabilme ihtimalin var :) bana kalırsa 2. tercih olarak bunu yaz derim :)
İlk sıraya bunu yazıcam zaten farklı ünilerini ardından bankacılık ve finans daha sondara pazarlamayı yazmayı düşünüyorum.Bu yeni açılan bölümlerin taban puanı belli olmadığı için ilk sene kontenjan dahilinde başvuru yapanların puanına göre belirleniomuş.Bakalım yazıcam çıkarsa giderim çıkmadı seneye :D Yorumun için teşekkürler :)
Diğer bölümler ile ilgili bilgisi ve fikri olan varsa yorum bekliyorum..

Akdeniz bölgesinde turizm bölümünü okursan daha geniş iş imkanı bulabilirsin. Ayrıca Uluslararası ticaret ve lojistik geleceğin mesleği :)

Pazarlama yazmamanı şiddetle tavsiye ederim bak güzel kardeşim senin pazarlama gözüyle baktığın olguyu daha önce biriylede konuştum pazarlamanın okulunu okumana gerek yok bu işi birçok insan sertifika ile yürütüyor 2 yıl boş yere üniversiteye gitme bana kalırsa 2 yıllık bilgisayar yaz topluyabildiğin kadar sertifika topla ve dil kas pazarlama işini yine eğitimle yapabilirsin.Pazarlamacı olarak özel sektörde çalışcaksın zaten onun için 6 ay kurs verir birçok firma 2 yıl onu okuman gereksiz hem bilgisayar okumanın sana çok faydası olur pazarlama hakkında kariyer düşünürsende.

Akdeniz bölgesinde turizm bölümünü okursan daha geniş iş imkanı bulabilirsin. Ayrıca Uluslararası ticaret ve lojistik geleceğin mesleği :)
Aynen Turizm gidersem Akdenize gidicem zaten de kararsızım pek matah bi bölüm gibi gelmedi bana... Uluslararası ticaretin tutması garanti değil,ilk sıraya yazıcam zaten onu...

Pazarlama yazmamanı şiddetle tavsiye ederim bak güzel kardeşim senin pazarlama gözüyle baktığın olguyu daha önce biriylede konuştum pazarlamanın okulunu okumana gerek yok bu işi birçok insan sertifika ile yürütüyor 2 yıl boş yere üniversiteye gitme bana kalırsa 2 yıllık bilgisayar yaz topluyabildiğin kadar sertifika topla ve dil kas pazarlama işini yine eğitimle yapabilirsin.Pazarlamacı olarak özel sektörde çalışcaksın zaten onun için 6 ay kurs verir birçok firma 2 yıl onu okuman gereksiz hem bilgisayar okumanın sana çok faydası olur pazarlama hakkında kariyer düşünürsende.
Kardeş burda yazdıklarım 4 senelik hepsi,zaten 2 yıllık olsa bu tarz bölümlere ve istanbul dışına gitmezdim.Birde pazarlama diyince akıllara kapı kapı dolaşan modern bohçacılar gelmesin :)

Aynen Turizm gidersem Akdenize gidicem zaten de kararsızım pek matah bi bölüm gibi gelmedi bana... Uluslararası ticaretin tutması garanti değil,ilk sıraya yazıcam zaten onu...

Kardeş burda yazdıklarım 4 senelik hepsi,zaten 2 yıllık olsa bu tarz bölümlere ve istanbul dışına gitmezdim.Birde pazarlama diyince akıllara kapı kapı dolaşan modern bohçacılar gelmesin :)

Kafam biraz dalgın kusura bakma 2 yıllık sanmıştım ama şöyle birşey var çoğu büyük pazarlama şirketindeki insan 4 yıllık herhangi bir bölüm mezunu ve bu işi sertifika ile yapıyor çevremde böyle tanıdığım bir insan var ve birkaç örnek.

Kafam biraz dalgın kusura bakma 2 yıllık sanmıştım ama şöyle birşey var çoğu büyük pazarlama şirketindeki insan 4 yıllık herhangi bir bölüm mezunu ve bu işi sertifika ile yapıyor çevremde böyle tanıdığım bir insan var ve birkaç örnek.
Doğrusu 4 senelik ve pekte kötü olmayan bir bölüm olması beni cezbetti.Ama senin söylediklerinide değerlendiricem,teşekkür ederim.

Puanını yazar mısın bir de Lojistik işini araştır derim. Çok sağlam iş. Boşta kalırsan gel yüzüme tükür. :D
Hacı bunlar ygs ile alan 4 senelik bölümler.Aynen lojistikte para var mng kargoda çalıştığım zamanlar günlük 25bin kağıt ciro yaptığını hatırlarım :D

Ama ben hala beklediğim cevabı alamadım,Turizm ve otelcilik - Seyahat işletmeciliği ve rehberlik ile ilgili tavsiyesi olan var mı?

Arkadaşlar okul öncesi öğretmenliği nasıl ve ya başka bölüm önerebilir misiniz banada ygs 5 puanım 365 153bin sıralamam.

Arkadaşlar okul öncesi öğretmenliği nasıl ve ya başka bölüm önerebilir misiniz banada ygs 5 puanım 365 153bin sıralamam.

O puana baktım 4 senelik bunlar var,bide okul öncesi öğretmenlik(anaokulu öğretmenliği) genellikle bayanların tercih ettiği bir bölüm ben gitmezdim.

Okul Öncesi Öğretmenliği
Spor Yöneticiliği
Rekreasyon
Çocuk Gelişimi
Sosyal Hizmet
Takı Tasarımı
Moda Tasarımı
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği

Son düzenleme:

O puana baktım 4 senelik bunlar var,bide okul öncesi öğretmenlik(anaokulu öğretmenliği) genellikle bayanların tercih ettiği bir bölüm ben gitmezdim.

Okul Öncesi Öğretmenliği
Spor Yöneticiliği
Rekreasyon
Çocuk Gelişimi
Sosyal Hizmet
Takı Tasarımı
Moda Tasarımı
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği

Sosyal hizmet hangi üni Cihan nerden bakıyoruz bunlara

Yazında "siznediosunuz" yazısı olduğu için fikir veya öneri vermekten vazgeçildi.
BilekStayl.

Sosyal hizmet hangi üni Cihan nerden bakıyoruz bunlara
Tercih Robotu - Tercih Robotu, Üniversite Tercih, Üniversite Tercih Rehberi, Tercih Kılavuzu, Kolay Tercih, ÖSS 2013 Sınavı, ÖSS 2013 Sınavı, ÖSYS, Tercih Robotu, ÖSYM, YGS, LYS, Sınav
Lisans ve Ön Lisans için farklı iki tane var. Face varsa ordan yardım ederim istersen.

----------

Yazında "siznediosunuz" yazısı olduğu için fikir veya öneri vermekten vazgeçildi.
BilekStayl.
Sen tavsiye verme zaten yoksa sonumuz hayrolmaz :D
ŞtaynHard

Geri