• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Termos sorunlari

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan KaoZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

KaoZ

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
14 Tem 2009
Puanı
152
Son zamanlarda, ozellikle kahve yeniden zamlandiktan sonra, termosa ciddi anlamda ihtiyacim olduguna karar verdim. Bir iki tane termos denedim, hepsi su starbucks termoslari seklinde farkli markalarin termoslariydi. Hepsi hayal kirikligi cikti... Evde test yaptim biri 2 saat icinde iliklasti, digeri sizdiriyordu kapagi hic bakmadim bile ne kadar sicak tutuyor diye.

Kullanmadigim iki tane kaldi. Biri cariboudaki biri starbuckstaki. Kullanan varsa aranizda bunlari karsilastirbilir mi bana.

Bahsettigim termoslar oyle cok buyuk degil klasik herkezin elinden dusurmedigi termoslardan.

Bu arada yol yaklasik 2 saat suruyor. En azindan bir 3 saat sicak tutsun istiyorum ders arasinda sabah iyi gidiyor sicak kahve...

Kullananlardan yorum bekliyorum. Sizdirma gibi bir sorunlari var mi bu ikisinin, ve kac saate kadar sicak tutuyor. Sicaktan kastim direk kafaya dikip icilemiyicek derecede bir sicaklik.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son zamanlarda, ozellikle kahve yeniden zamlandiktan sonra, termosa ciddi anlamda ihtiyacim olduguna karar verdim. Bir iki tane termos denedim, hepsi su starbucks termoslari seklinde farkli markalarin termoslariydi. Hepsi hayal kirikligi cikti... Evde test yaptim biri 2 saat icinde iliklasti, digeri sizdiriyordu kapagi hic bakmadim bile ne kadar sicak tutuyor diye.

Kullanmadigim iki tane kaldi. Biri cariboudaki biri starbuckstaki. Kullanan varsa aranizda bunlari karsilastirbilir mi bana.

Bahsettigim termoslar oyle cok buyuk degil klasik herkezin elinden dusurmedigi termoslardan.

Bu arada yol yaklasik 2 saat suruyor. En azindan bir 3 saat sicak tutsun istiyorum ders arasinda sabah iyi gidiyor sicak kahve...

Kullananlardan yorum bekliyorum. Sizdirma gibi bir sorunlari var mi bu ikisinin, ve kac saate kadar sicak tutuyor. Sicaktan kastim direk kafaya dikip icilemiyicek derecede bir sicaklik.

Termosu bırak nerelerdesin lan sen ?

Bende termos kullanıyorum özellikle okulda kahve içmek için çok lazım oluyor birşey sorucam içeceğini koymadan önce termosun içine sıcak su koyup çalkalıyor musun?
Çünkü bu işlemi yapmazsan bütün termoslar soğutur neredeyse iki katı zaman alırsın birde benim kullandığım termos öyle markalı felan değil bizim dükkandan almıştım okul çıkışında bile el yakacak sıcaklıkta oluyordu.

Özledim tabi lan uğraşacak adam kalmadı :D

Adhaggsf donerim yakinda rahat ol :D

Bende termos kullanıyorum özellikle okulda kahve içmek için çok lazım oluyor birşey sorucam içeceğini koymadan önce termosun içine sıcak su koyup çalkalıyor musun?
Çünkü bu işlemi yapmazsan bütün termoslar soğutur neredeyse iki katı zaman alırsın birde benim kullandığım termos öyle markalı felan değil bizim dükkandan almıştım okul çıkışında bile el yakacak sıcaklıkta oluyordu.

Ilk defa duydum... Faydasi ne calkalamanin ne alakasi var aciklar misin !?

Hani sicaksi koyarsin, arada kapagi acip buhari bosaltirsin, derim hadi terslik cikmasin o kucuk kilit atmasin diye de bu neden !?

Adhaggsf donerim yakinda rahat ol :D

Ilk defa duydum... Faydasi ne calkalamanin ne alakasi var aciklar misin !?

Hani sicaksi koyarsin, arada kapagi acip buhari bosaltirsin, derim hadi terslik cikmasin o kucuk kilit atmasin diye de bu neden !?

Şimdi termostaki olay iki metalin birleşmesi arasında sünger gibi bişey ya da cam olur onu sıcak ya da soğuk tutan o dur ilk başta ısıtmadan koyarsan zaten koyduğun çayı kahvenin ısısını o kendine alır içeride ki ısıyı korumak için bu nedenlede çayın soğmuş olur ama sen ilk önce sıcak suyla bir güzel çalkalarsan o o ısıyı sıcak sudan alır sen çayını koyduğun zaman içinden herhangi bir ısı emilimi olmaz böylelikle çayın daha uzun süreli sıcak kalır umarım anlatabilmişimdir.

----------

Edit:Sıcak suyu koy kapağı kapat çalkala ama kapağı açarken dikkat et fırlamasın.

Geri