• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

test w.o.w. server

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan darkmoon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ne tür bir server olmalı?

• Kullanılan toplam oy
    31

darkmoon

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
25 Tem 2009
Puanı
0
Selam arkadaşlar, dün uzun süre önceki bir düşünceyi simdi tekrar sunmak istiyorum. Bu sadece ve sadece burdaki üyelere bir şey yapabilmek icin. =) Suan kurulu ve ''çalısan'' bir Server var. her şey blizzlike yani her şey daha orijinal'ine yakin demektir bu eger bana sorarsanız bütün Serverler icin geçerlidir, DBedit meraklular dikkat etsin:drym:) Bu Server suan 3.3.5a versiyon üzerinde calişiyor ama son versiyon üzerinde proje dosyalarim var. eger devam edilirse bu 2 yeni race secimi demektir :) İlk basta 30-50 kisi max düşünüyorum, eger sorun olmassa 1-2 hafta test amaclı açik kalacaktır bu fazla büyük olursa pek takip edilebilecek gibi gelmiyor bana herkese açik olacaktır. ancak bu sadece limiti belirleyene kadardir. eger herkesi almak icin yeterli kapasitem olmaz ise ve gerçekten oynanılacak ise VPSe geçmeyi düşünüyorum. Simdi bana bu Serveri test etmek isteyenler bana özel mesaj'dan mesaj atsunlar size üyelik alimi icin olan linki yollayacağım. [BILGI]Açıldığında tabi modlar lazım olacaktır, modlugu düşünenlere; * Oyunu bilmeli en azından temelini, modluk / commandlar creature yaratma vs. gibi seyler basit olduğu icin kolay bir şekilde öğrenilebilir. * Eventler, train area'lar, görünüm vs uzeri calismaya motiv olmali Herkes icin not: * Saygılı olmalıdır! saygısızlık kabul edilmeyecektir ve derecesine göre ip ban verilecektir. "dövüş" oluşabilir ama seviye ve saygımızı kaybetmeye hicbir sekilde gerek değildir. sadece bir oyun unutmayın:nse: [/BILGI]

saygilarimla

[bilgi] PlayerCap: 0 / 50[/bilgi]

Son düzenleme:
O kadar fazla şeyi Türkçeye çevirmeye kimse uğraşmaz. o kadar fazla NPC ve o kadar fazla item varki çevirmek için 2 sene uğraşırsınız heralde :P. Bir başka forum da sadece questlerin çevrilmesi için uğraşıyorlardı.Onlarda sıkıldı bıraktı. haha. Tükçe değil de Türklerin olduğu bir server kurmayı söylesen daha mantıklı olur bence.

simdi benim düsüncem 2tane realm olacak birincisi sade türkler icin (actiktan sonra cevirme olur server ile sorun olmaz) 2. realm ise ingilizce olacak ve ingilizce anliyanlar icin ve orda oynamak icin.

cevirme zor degil ama evet baya bir cevirilecek var ama 2-3 kisi ile 1-2 ay icinde cevirmeyi bitirebilirsin :)

ingilizcesi de olur türkce sadece bir fikirdi :)
bunu türkceye cevirme ingilizceden fazla anlamayanlar icin söylemistim :)

merhaba. konu güzel yanlız deepblue (ümit) mesaj atın ve gerekli görülürse konu farklı yere taşınıp daha fazla kitleye ulaşması saglanır.

iyi forumlar

bu konuya yönlendirsem olurmu yoksa tam olarak ne istedigimi mi anlatim ?:)
önceden fun serverim vardi özel parklar felan :D eventler görevler baya doluydu eger isterseniz baya bir ilerletiriz :) ins.

Valla açıkcası ben private serverların ne ümitler ile açılıp sonra bırakılıp gidildiğini çok gördüğüm için.Bu private server olaylarına gerçekten ümidim hiç kalmadı.Oynasan stabil değil, karakterin bigün var bigün yok.Hatta bi bakmışsın server kapanmış.Bu sebeple bence önce bir server aç sonra türkçeye çevirmeye başlayın.Gerçi privet server işini yapan bazı yerler var sadece aylık 3-4 dolar mı ne veriyorsun hiç baştan para vermiyorsun.Çatır çatır çalışıyor o da ayrı bir konu tabi.

yok benim server yaklasik 3 sene acikti ve hic sorun yoktu hersey stabildi :) 2000+ oyuncumda vardi, sonra silkroad ile tanistim :)
ama artik benim silkroadda umidim kalmadi girmesi bir zulüm ,bota birakiyorum baska yaptigim yok :)

birde acarsam evet once ingilizce olacaktir sonra yavas yavas herseyi ceviririm ,
birde server bedava olacaktir :) yoksa niye private server olsunki

sagol :)ama iste istek varsa yapacagim yoksa yaz tatilinde normal birtane kurarim

Ben de yaz tatilinde başlamayı düşünüyordum wow'a ama oyunu çözmek için 1-2 ay lazım en az dediler arkadaşlar açılırsa 7/24 oyundayım :D

hehe:D iyi iyi simdiden aramiza hosgeldin :hsml:
arkadaslar modlukta yardimci olmak isteyen yokmu? ben tek basima yönetemem :fky:

EDIT: kurmaya karar verdim ama modlukta yardim edecek arkadaslar ariyorum gerisi yine okadar önemli degil :)
suan w.o.w. u indiyorum

Hayırlı olsun her ne kadar hiç wow oynamamış olsamda serveri kurduğunda girmek isterim :) Yapabileceğim şeyler varsada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :beer

ps: darkmoon bize wow öğret :D

Kendine ait bir server(Makina olarak) ın mı var?Yoksa nromal bir pc üzerine kurup sana bağlanılmasını mı sağlıyacaksın?

kurulursa şuanki private serverımı bırakıp bu servera başlarım.Ayrıca ing iyidir yardımda edebilirim

bu arada vps ile mi kurulacak yoksa makinan çok iyi mi?

Daha Önce 1-2 Kere Wow Private Serverlara girip birşey anlamayıp çıktım.Eğer Oyunu Kurarsan Bize Öğretirsin Bizde Oynarız Artık...

Bol Şanslar.

Hayırlı olsun her ne kadar hiç wow oynamamış olsamda serveri kurduğunda girmek isterim :) Yapabileceğim şeyler varsada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :beer

ps: darkmoon bize wow öğret :D

visual studio anliyorsan devolper yada modluk da ilgin varsa buraya yazabilirsin veya pm ;)
Kendine ait bir server(Makina olarak) ın mı var?Yoksa nromal bir pc üzerine kurup sana bağlanılmasını mı sağlıyacaksın?
heralde anladim sormak istedigini yani vpsmi kullanacagim yoksa benim laptopami sorun demi? eger realm olarak diyorsan realmlist var wow klasorunde ordaki ipyi benim dyndni yazinca baglaniyorsun
yoksa alta cevabi yaziyor :)
kurulursa şuanki private serverımı bırakıp bu servera başlarım.Ayrıca ing iyidir yardımda edebilirim
ne tür serverde oynuyorsun blizz/fun?:D
bu arada vps ile mi kurulacak yoksa makinan çok iyi mi?
yok ben normal pcden yapiyorum burda benim 2 tane laptop var birde masaüstü bazi bölümleri onda yapiyorum bazilarini da bunda oyle oyle hic kasilma olmuyor :) ilerde eger tutulursa vpse gecirmeyi dusunuyorum (3realmli olacak ozmn:D) normal , fun birde pvpmiydi ismini tam getiremedim :P bence
Daha Önce 1-2 Kere Wow Private Serverlara girip birşey anlamayıp çıktım.Eğer Oyunu Kurarsan Bize Öğretirsin Bizde Oynarız Artık...

Bol Şanslar.
iste serveri kurduktan sonra rehberleri yapacagim simdi internetten bulabilirim ama kendim yapmis olmam ,heryerden bir parca koparinca olmuyor :) silkroadmax ayricaligi olsun buda :D

EDIT: site modlarina sorum var serverin sitesini xxx.silkroadmax.com olmasi nasil olur sizce? (subdomain)

Daha önce de söylediğim gibi bu konuda böyle askıda kalır.Hayırlı olsun. :P

eger acilirsa güzel bir düsünce olur yardim edebilirim gerekirse..cünkü wow oynamayi cok seviyorum ve oynamak istiyorummm..

askida kalmaz ,burdan kimse yardim etmesse kendim ilk basta yaparim sonra bulunur:) ben kurdum suan kendim girebiliyorum ama hangi systemi kullanim diye düsünüyorum (taban olarak) ve hatalar varmi , hangisinde daha az lag olur vs gibi seylere bakiyorum suan sonra internete koyacagim :) ama 4-5 tane test oyuncular lazim ilgilenenler lütfen bana pm atsin:)

Saygilarimla

EDIT: server kurulmustur ama denemek icin adam lazim ilgilenenler pm atsin , deneme sonucunda birsey cikmassa hemen online koyacagim :D

Geri