• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Total IQ

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
21. Yüzyılı batırmak için iyi çalışmış kişiler teslayı da göremedim çok şaşırtıcı

Dalga mı geçiyorsun abi. 21. yüzyılı batıran bunlar değil bunları icatlarını sömüren insanlar. :ent

En büyük kanıtı şu;

''Ben atomu insanlığa hizmet etmek için buldum. Onlarsa bomba yapıp birbirlerini yok ettiler. '' Albert Einstein

Açıkcası bende anlamadım. Çağımızın en büyük mucidi Tesla neden yok onların arasında? Adam koskoca AC'nin mucidi. Bu Alternatif Akım olmasaydı bugünlere gelemezdik.

albert mal mıydı da atomun başka işler için kullanılacağını bildiği halde silaha çevirdi ? ne garip tir albert nobel fizik ödülünü alıcağını 8 yıl önceden sölemiş en basitinden izafiyet teorisi değilde çok basit bir teorisinden almıştır ve karısından ayrılmadan önce ödülün parasını size vercem demiş ailesi 8 yıl sefillik çekmiştir

neden ayrıldı ?
nerden biliyordu ödülü alacağını ?
bu buluşun tehlikesini bilmiyor muydu ?

albert mal mıydı da atomun başka işler için kullanılacağını bildiği halde silaha çevirdi ? ne garip tir albert nobel fizik ödülünü alıcağını 8 yıl önceden sölemiş en basitinden izafiyet teorisi değilde çok basit bir teorisinden almıştır ve karısından ayrılmadan önce ödülün parasını size vercem demiş ailesi 8 yıl sefillik çekmiştir

neden ayrıldı ?
nerden biliyordu ödülü alacağını ?
bu buluşun tehlikesini bilmiyor muydu ?

1- ayrıldı çünkü teknik direktör ile anlaşamadı
2- çünkü ödül alacağını ona aziz yıldırım söylemişti
3- biliyordu ama o çoktan PFDK yı kiralamıştıi

albert mal mıydı da atomun başka işler için kullanılacağını bildiği halde silaha çevirdi ?

• Ben atomu insanlığın yararı için keşfettim. Ama insanlar atomla birbirlerini öldürüyorlar. (5 Mayıs 1930'da İngiltere Tıp Akademisinde "En İyi Doktor" Ödülünü alırken)
  • Birisinin atom bombası yapmasına yardım etmekten daha kötü sadece bir şey var. O da Nazilere atom bombası yapmaları için yardım etmek.
  • Böyle olacağını bilseydim, bir ayakkabı tamircisi olurdum. (Hiroşima ve Nagasaki'ye atılan atom bombaları sonrasında verdiği demeç)
(Kaynak: Albert Einstein - Vikisöz)
(Ayrıca bkz: Robert Oppenheimer - Vikipedi)

kelimelere takılmanı anlamsız buldum bukadar zeki bir insan farkındalık içersinde olmalı yoksa görmezden mi geliyordu gerçekleri

ayrıca ona bunu yaptıran adamlar onu lekelermi sanıyorsun ?

dünya tarihi çok daha karmaşık olayları kavraman için profil resminden yola çıkarak 1 yıl araştırma yapman yeterli

kelimelere takılmanı anlamsız buldum bukadar zeki bir insan farkındalık içersinde olmalı yoksa görmezden mi geliyordu gerçekleri

ayrıca ona bunu yaptıran adamlar onu lekelermi sanıyorsun ?

dünya tarihi çok daha karmaşık olayları kavraman için profil resminden yola çıkarak 1 yıl araştırma yapman yeterli

İngilizcen ne derece bilmiyorum ancak Türkçesini bulamadım:

Albert Einstein: Under Investigation (Özellikle son paragrafı okumalısın.)

Edit:

Biraz daha araştırınca bunlar çıktı. (Üzgünüm ki yine ingilizce.)

In July 1940, the U.S. Army Intelligence office denied Einstein the security clearance needed to work on the Manhattan Project. The hundreds of scientists on the project were forbidden from consulting with Einstein, because the left-leaning political activist was deemed a potential security risk.

Özet: Amerika Ordu İstihbaratı Einstein'ın sol görüşleri yüzünden Manhattan Projesine katılmasını reddetti ve yüzlerce bilimadamının Einstein'a danışmasını engelledi.

Son Olarak:

Although he never worked directly on the atomic bomb, Einstein is often incorrectly associated with the advent of nuclear weapons. His famous equation E=mc2 explains the energy released in an atomic bomb but doesn't explain how to build one. He repeatedly reminded people, "I do not consider myself the father of the release of atomic energy. My part in it was quite indirect." Nevertheless, Einstein was frequently asked to explain his role--as he was when a Japanese magazine editor asked him, "Why did you cooperate in the production of atomic bombs, knowing full well their...destructive power?"
Einstein's answer was always that his only act had been to write to President Roosevelt suggesting that the United States research atomic weapons before the Germans harnessed this deadly technology. He came to regret taking even this step. In an interview with Newsweek magazine, he said that "had I known that the Germans would not succeed in developing an atomic bomb, I would have done nothing."

(Kaynak: http://www.amnh.org/exhibitions/past-exhibitions/einstein/peace-and-war/the-manhattan-project)

Son düzenleme:
Bence eleman haklı atomu bölen zeka onun nasıl kullanılacağınıda az çok kestirebilir diye düşünüyorum. Böyle bir bilim adamının öyle ayakkabı tabircisi olurdum açıklaması çokta samimi gelmiyor bana .
Ben yemedim .

O nasıl bir mantıktır ya. Kötüye kullanılıyor diye keşfeden adam mı suçlu. Elektrikten çarpılıp ölenler var, elektriği keşfeden adamı mı suçlayacaksın ? Mum ışığında otur o zaman. Gerçi ondan da yangın çıkıyor. Ateşi bulan ilkel insanlar mı suçlu? Bilim keşif yapar. Atomu bulur, eline verir tabiri caizse. Sen bunu ister tıp alanında- kanser tedavisinde kullanırsın, ister ulaşımda- gemide,uçata denizaltında kullanırsın, ister endüstri alanında kullanırsın, ister gider silah yapımında kullanırsın. Bulanın suçu mu ?

Son düzenleme:
O nasıl bir mantıktır ya. Kötüye kullanılıyor diye keşfeden adam mı suçlu. Elektrikten çarpılıp ölenler var, elektriği keşfeden adamı mı suçlayacaksın ? Mum ışığında otur o zaman. Gerçi ondan da yangın çıkıyor. Ateşi bulan ilkel insanlar mı suçlu? Bilim keşif yapar. Atomu bulur, eline verir tabiri caizse. Sen bunu ister kanser tedavisinde kullanırsın, ister gemide denizaltında kullanırsın, ister gider atom bombası yaparsın.

filepicker%2Fi0MteIiTVevUP4jY54Ew_devil.jpg

Geri