• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Total War: Arena Kısa İnceleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

GENERALLER

Komutan sistemiyle başlıyalım. Oyunda ülkeler(kültürler v.b) ve komutanlar var. Her birinin ordusu ve seviyesi farklı. Savaş yaptıkça tecrübe kazanıp yetenekleri açıyor, onları yükseltiyor ve komutana lv aldırıyoruz.

-Avantajı oyuna klan savaşları gibi bir sistem gelirse veya daha basitinden arkadaş ortamıyla oynayalım derseniz sistemli bir ordu kurmanız konusunda iyi bir durum. Komutanların kendilerine özel bonusları var menzilli birimler için, mızraklılar için gibi. Bu savaşta şunlarla oynıyım şu savaşta şunlarla oynıyım gibi tercihler yapabilirsiniz.

-Dezavantajı her birine sıfırdan ordu kurmanız gerekiyor ki pekde önemli değil.

ORDU

Wargaming oyunları ya da War Thunder tarzı oyunları oynayanların bu kısmı okumalarına gerek yok sistem onlardaki sistemle aynı. Ben yinede bilmeyenler için anlatıyım.

-Birimler 10 seviyeye ayrılmış. Başlangıçta 1. seviye birimler veriliyor bize. Bunlarla savaş yapıp tecrübe toplayıp üst seviyedeki birimleri açıyor ve satın alıyoruz. Tıpkı klasik Total War oyunlarında kışlayı yükseltip yeni ve daha güçlü birimler açmamız gibi. Her birimin kendine ait teçhizatı bulunuyor bunları da yine tecrübe ile açıyoruz.

-Şimdi bana göre bu sistem oyun bitmesin boş kalmıyım sürekli bir şey kasıp güçlendiriyim diyen oyuncular için iyi. Oyun çıktıktan sonra belirli aralıklarla bu sistem sayesinde oyuna yeni komutanlar ve askerler eklenir. Ama bu tür oyunlarda klasik son olan seviye arttıkça giderlerin artması durumu(her savaş sonunda para kesiliyor birim bakımı için) ve getirisi olan iflas oyuna para basmadan rahat edemicemiz gibi bir his uyandırıyor bende.

SAVAŞ

30-30 orduların savaşı. Birimlere normal oyunlardaki gibi yaklaşılmaması haricinde sorun yok benim açımdan. Onuda hallederler herhalde yada biz oyuncular buluruz bir yolunu.

- Haritalar engebeli en hoşuma giden yanı bu.
- Savaşa başlarken 1 dk hazırlık yapılıyor.(İlk resimde görebilirisiniz.)
- Savaşı kazanmak için tüm düşman birimlerini yok edilmeli yada base(5. resim) ele geçirilmeli.
- Her yer açık değil her yeri göremiyoruz. Engebeli bir yerden aniden düşman çıkınca şok oluyor elemanlar helede ormanda.....
- Savaşlar konusunda anlatılacak pek bir şey yok, bana göre harika, Youtube'da diğer oynayanların attıkları videolarda incelersiniz zaten ortamı.

Geri