• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Total War: Attila Frenkler Ulusu için Püf Noktaları Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Frenklerle ilgili hepinizin bildiği küçük hatırlatmalar yapacağım. Iş yerinde olduğumdan bilgisayarıma uzağım dolayısıyla resimsiz bir rehber olacak. Hatamız kusurumuz olursa şimdiden af ola.

Başkentimizin güneyindeki küçük birliğimizi Kralın mevcut birliği ile birleştiriyoruz dostlarım. Toplamda 17 birim askerimiz oluyor. Basabileceğimiz iki birliğik çeşidimiz mevcut oyun başında mızraklı ve baltacı birimler olmak üzere, yada kiralık askererde okcu birimide alabiliriz. Bu seçimi iyi yapmalısınız çünkü bu ordu uzun bir süre ordumuzun iskeletini oluşturacak. Ilerleyen zamanlarda kahraman çıkarıp bu ordumuzu destekleyeceğmiz.

20 birimlik dev ordumuz hazır. Boşta duran inşaat alanımıza kuyu yapmanızı öneririm. Hastalıkla cebelleşmemeniz için.

Hali hazırda batı roma ile ticaret anlaşmamız var. Oyun başında ekonomiye fazladan 100 altın dahi girse bizim için hayati önem taşıyor. Çünkü tek toprağımız var orasıda küçük bir kasaba. Inşaat alanımız kısıtlı... Komşu barbarların sevmediği tek ulus olan batı roma ile olan ticaret bağımız kelle avcısı barbar uluslar tarafından pekte hoş karşılanmıyor. Hoş kasabamızda 20 birim asker var, kimse bizim tavuğumuza kış diyemez orası ayrı.
Bizim idealimiz imparatorluk. Bize büyük bir şehir lazım. York nasıl Britanya'da ki biraderim ? Uuu bir taşla iki kuş değil koca sürüyü indiricez çayıra çimene nasıl mı?

Imparatorluk hayali için Britanya bulunmaz nimet. O koca adanın anahtarı York şehri. Bu birinci kuş. Yada ikinci mi. Her neyse. Batı roma ile girilen savaş komşu barbar uluslar tarafından size saldırmazlık ve ticaret anlaşması olarak geri dönecek. Size en yakın saksonlarla kanki olacaksınız. Ayrıca York'ta dişe dokunur bir ordu yok. Savaşta kolay geçecek. York açmış kollarını gel barbar frenkim gel diyor. Çok zor da da denedim herhangi bir ordu yok garnizon dışında. Efsanevi modda oynamadım pek güvenemiyorum da

Tek sıkıntımız piktler. Bizim en kısa sürede Yorku kuşatmamız gerekiyor onlardan önce. Zorda oynarken kuşatmışlar idi. Allahtan yağmalayıp bırakmışlardı. Ertesi turn savaşmadan işgal etmiştim. Yorku aldıktan sonra York şehrine bağlı güneyinde bulunan kasabayı alıyoruz. Piktler köyü yıkabiliyor. Bu britanya barbarları bi acayip. Piktlerden önce alabilirsek orayı dini bina dikip halkı Cermen putlarına çekin. Asayiş önemli. Bir süre üç bölge ile gelişin. Ekonomiyi toparlamak şart. Hedefimiz imparatorluk. Ben araştırmalarda kentselliğe ağırlık veriyorum en başta. Tabi karar sizin.

Alıntıdır.

Geri