• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Total War: Attila Sasani İmparatorluğu için Taktikler Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Herkese Merhaba arkadaşlar. Sasani İmparatorluğuyla oynamak isteyen yeni arkadaşlara birkaç taktik vermek istiyorum.

Sasani İmparatorluğunun zafer hedefleri çok zor değil. Bu taktikle giderseniz zaten 'Başarı' ve 'Kültürel hedef' kısa sürede gerçekleşiyor.

1- En başta fazla agresif olmayın. Zaten kimseyle savaşta değilsiniz ve kuzeyiniz, doğunuz ve güneyiniz sağlamda. Doğu Roma İmparatorluğu'yla da saldırmazlık antlaşmanız var.

2-Kendi iç meselelerinizle uğraşın ve en önemlisi de ekonominizi düzeltin. Şehirlerinizi geliştirin ve binalarınızı yükseltip teknoloji araştırın. Genellikle sivil teknoloji araştırmanız daha yararlı olur.

3- En önemlisi de eyaletlerinizdeki gıda-bakımsızlık-para-asayiş oranına ve aradaki dengeye çok önem verin. Ağırlıklı olarak para kazandıracak binalar ve onun açıklarını kapayacak olan sağlık, asayiş ve gıda binaları inşa edin. Duruma göre her eyaletin iki küçük şehrinde birer Deve çiftliği bulunsun. Mezarlık ve onun gelişmişleri çoğu yerde bulunsun sağlık ve dini nüfuza bayağı katkısı var.

4-Rahiplere önem verip asayişi az olan yerlere mevzilendirin. Asayişe +6 katkı sağlayıp dini yayıyorlar.

5-Diğer bir durum ise gaza gelip iç eyaletlerinize askeri bina kurmayın. Hiçbir işinize yaramaz çünkü. Doğu Roma Sınırına ve güneydeki Ghassanidlerin sınırına kurmanızda fayda var Doğu romayla savaşa girdiğinizde işe yarıyor.

Şahsen ben 30-35 tur bu şekilde savaşsız geçirip para biriktirdim. Bir turda 30000 gelirim vardı ve Doğu Romayla savaşa girdiğimde para sıkıntısı çekmedim.

6-Kuzeydeki Ermenistana dikkat edin. Bir süre sonra size savaş açacaktır.

Ermenistanı da hallettikten sonra Doğu Romayla Savaşa girebilirsiniz.Doğu Romanın hepsini kendi topraklarınıza katın haraca bağlamakla uğraşmayın.

7-Güneydeki Mısırı da Haraçlı devlet yapabilirsiniz. Haraçlı devletlerinizle aranızı iyi tutup hediyeler flan verin ki sonradan başınıza iş açmasınlar.

8- Güneydeki Aksum'a da dikkat edin. Savaş açabilir.

9-Sizle arası iyi olmayan devletleri haraca bağlamaktan kaçının. Biraz güçlenince savaş ilan ederler. Genelde aranız iyi olan devletlere saldırıp haraca bağlayın. Sonra da hediyeler verip gönüllerini alın. Böylece hem haraçlı olurlar hem de dostunuz kalmış olurlar.

10-Afrigitler'i,Kartli'yi, Arran'ı,Ghassanidler'i, Aksum'u ve Himyar'ı Haraçlı devlet yapabilirsiniz.
Alıntıdır.

Geri