• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Total War: Rome 2 Epirus Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Bakıldığında Epirler hep oynanması zor ve ürkülen bi ülke olarak karşımıza çıkıyor. Epirler aşilin soyundan gelirler. Makedonlarla benzerlik gosterselerde İskenderin bıraktığı yoldan oyunda makedonlar değil epiriler yürür. Güçlü filleri ve mızraklılarıyla haritada sizi yenebilecek ülke çok azdır. Tabiki bunun yanında ticarette de gelişmiş olan epirler gelişen ticaret limaları sayesinde kazanıcağınız parayla dünyayı satın almanıza yardımcı olacaktır. Hadi şimdi gelin adım adım size bunu nasıl yapacağınızı anlatayım.

HEDEFLER

• Bizden Büyük Yunanistanı ve italyayı almamızı istiyor. Bunu yapmamız için önce romayı saf dışı bırakmalıyız.
  • Makedonya ve Hellas bizim ilk hedeflerimiz olcaktır.
  • Afrika ve kartegena son hedefimiz olacak yapıcağımız kurnazlıklarla kolay bir hedef olacaktır.
Oyuna ilk başladığımızda sprata ile savaşta olduğumuzu göreceksiniz. Bu sizi korkutmasın,öyle leonidaslı 300 spratalılar yok karşınızda,aynı askerlerden sizdede mevcut olacak hatta gelişmişi. Öte yandan Spartanın başkentinin denize kıyısı olmadığından ticaret hacmi sizinkinin 4 te 1'i seviyesinde oluyor. Bu avantajlar sayesinde hızlı bir yapılanmadan sonra (ticaret limanınızın geliştirme,ticaret anlaşmaları yapma vs)ordunuzu yapılandırmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak teknolojide askeriyeye onem vermeniz gerekiyor,Helenleştirme'ye kadar hiç bişey araştırmayın.Bu araştırma size yeni birlikler sunar ve eski birliklerinizin gelişmesini sağlar. Buda düşmanlarımızın bir adım önüne geçme fırsatı sağlar.

Daha sonraki teknoloji focusunuz ise halka yönelik olacak. Yasal kuruluşlara kadar gelin isterseniz dahada devam edebilrisiniz ama tavsiye etmem(çünkü bundan hemen sonra kuşatmayı araştırmamız lazım. ne kadar erken olursa o kadar iyi çünkü 3. seviye teknolojiler 10 turnden başlıyor)Bu araştırma size daha fazla vergi oranı ve şehirlerinizde oluşabilecek olağan isyanları engelleyici özellik verir.

Önceliğimiz mekedonyanın güvenliğini sağlamak ve eski düşmanlarımız olan Makedonlar,Yunanlılar ve Spratalıları Yok etmek olmalı. Sparta zaten sizle savaş halinde olduğu için ilk hedefimiz onlar. İlk saldırıyı asla siz yapmayın. Kaybettmeniz durumunda güçsuz duruma düşecek, Yunan ve Makedonlar size savaş açıp yenileceksiniz. Bunu için bi 3 4 turn içinde spartalılar karaya cıkacaktır. Kurduğunuz ordu ile onları yenin. Savaşları kati yenilgi hariç genelde kendiniz yapın(bunun nedeni oyunun otomatik savas modunun bozukluğundan kaynaklanıyor çok kolay zaferler büyük husranlar doğurabiliyor)Daha sonra spartaya girin ve ele geçirin. Bunun ardındanki hedefimiz Atina olacaktır. 1 ordunuzu Makedon sınırına bırakın çünkü yunanlılar makedonlarınn himayesi altında. Doğal olarak açıcağımız savas Makedonlarada açılmış olacaktır. Atinayı kuşatın filonuzla deniz yolnu kapatın. İsterseniz bekleyin,isterseniz saldırın bu sizin stratejinize kalmış. Atinadan sonra makedonların başkentine saldırın yine aynı yolu izleyin.

Baştaki resimler Türkçe, bu neden İngilizce derseniz ben oyunu İngilizce oynuyorum. Başlarda size anlatmak için oyunu Türkçeye aldım. Bunu nası yaptığımı soranlar olursa onun için ek bi rehber hazırlarım.

Bu en zor kısımdı gerisi çok kolay roma kendi dertleriyle uğraşırken onları arkadan vurup önce greekyayı sonra butun Romayı ele geçirebilirsiniz yada kartacayla anlaşabilir(bu benim yaptığım) daha sonra romayı yok ettikten sonra kartacayı yok edebilirsiniz. Daha tam olarak Romayı yıkamadığım icin resimleri koyamıyorum ama en yakın zamanda ekleme yapıcam

Geri