• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Total War: Rome 2 Gelişmiş Diplomasi Ve Ticaret Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

İlk olarak diplomasi ile başlamak istiyorum.İlk turnlerde yapılacaklar hangi devleti seçtiyseniz o devletin konumu ve diger unsurları gözden geçirmeniz lazım egerki bir liman devletiseniz ticarete önem vermeliniz.diger unsurlar ise başladıgnız yerdeki devletler eger romayı ve onun gibi diger devletleri seçtiyseniz işiniz biraz kolaydır.ancak küçük bir devlet yada geçeseniz işiniz biraz zorlanışır.Yapılması gerekenler aslında basittir güçsüz bir devletseniz kendize eşit veya güçlü devletlerle ittafak kurmanız sizin yararınıza olacaktır.ilk turnlerde yapacaklarınız eyaletinizi tamamlamanızdır bu şekilde vergiler artar rafah seviyesi yükselir.eyaletinizi tamamladıktan sonra barış sürecine geçmeniz benim tavsiyemdir.kısa b ir süre tüm devletlerle iyi geçininiz bu süre zarfında fetih zinciri için asayişi düzenenleyiniz binalar inşa edin teknolojinizi geliştiriniz.şimdi resimlerle anlatmaya geçiyorum
KrOR5V.png

Resimdede göründüğü bana yakın olan ve güçlü devletlerle ittafak kurdum ve eyaletimi tamamladım.ittifak yapmamın sebebi seferlerde gerçekten çok işe yarıyor ittafak oldugunuz devleti savaşa sokabiliyorsunuz ve üstün konuma geliyor tabiki ittafak yaparken belli bir seçiçiliginz olsun spartayı seçmemin nedeni savaşçı bir devlet bana çok yararı oluyor seleskovu seçmemin nedeni satraplıgının altında şehir devletleri var.Ve önemli bir konuda var seçtiginz devlet hangi konuda uzmansa o yöne gidiniz örnegin şuan benim oynadıgım mısır ticarette çok iyi o yönde ilerliyorum spartayı seçtiyseniz askeri bakımdan ilerleyin
wvjRkA.png

KZ9Q1k.png

Resimde göründüğü gibi kıbrıs şuan benim satraplıgım altında bunu ben yapmadım ancak eyaletinizi bozmak istemediginiz durumlarda çok önemli bir etken size düşman olan şehir devletlerine sefer düzenleyip kaleyi aldıktan sonra orayı tampon bölgeniz yapabilirsnz ayrıca ek geliridi var ve 2 turn de bir hediye parada istiye bilirsniz o devleti işgal etmektense bu şekilde yapmak her zman daha iyidir.

Şimdi ticarete geçmek istiyorum ilk olarak çevrenizdeki tüm devletlerle ticaret yapmaya çalışın ancak her zman bu problem olur karşı devlet bu teklifi kabul etmez bunun nedeni şudur eger büyük bir devletle ticaret yapmak istiyorsanız sizin ihraç ettikleriniz onun pazarında yer bulamaz hatta o kadarki bazen bunu parayla yapmaya çalışırsınız yine kabul edilmez.ilk başlarda kendinize eşit olan ve düşük olan devletlerle ticaret yapın ve unutmayın düşük olan devletlerle yaparken kesinlikle onlardan 500 altın yada 1000 altın alın havadan para alırsınız.aynısınız saldırmazlık anlaşmasındada yapın.Resimlerle anlatmaya geçiyorum
ey0oLa.png

Resimdede göründügü gibi ihracat toplamı 2843 her turn de bukadar altın geliyor ne kadar fazla ticaret antlaşması yaparsanız artıcaktır.
eW790Y.png

Burda ise teknoloji ile ticaret gelirnizi artırabilrsnz mısırda mousenin işaretli oldugu yere kadar getirseniz yeterli olucaktır.

Geri