• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Total War: Rome 2 Makedonya Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

MAKEDONYA

KISACA BİLGİ

Makedonya iskenderın generallerinden biri tarafından kurulmuş bir devlettir ayrıca yeni başlıyanlar içinde ideal bir devlettir.

Makedonya ile başladığinizde 2 tane Sehrıniz 2 tane küçük ordunuz olucak ayrıca şehirlerimiz büyütmek için hazırdır.

Atına sizi bağlı devletir sparta ile savunma ittifaki olarak başlıyoruz.

Tylis ile düşman olarak başliyoruz

SEHİRLERİ

PELLA

En gelişmiş sehrımiz ayrıca başlangıç için ticaret merkezimizdir bu şehirde bulunan ordu için asker üretin

FİLİBE

Fazla gelişmemiş olsada hem batı hemde doğu seferler yaparken merkeziniz olucaktır bu şehirde fazla asker basmaniza gerek ama yinede az olsa asker basın tylis gelicek olan saldırılardan korumak için

TEKNOLOJİ

Ekonomik gelişmesi için gerekli olan teknolojiler geliştirin bunlar gibi daha sonra askeri bakim ve üretim maliyetlerini azaltan teknolojileri araştirın bunlari araştırdığınız taktirde ekonomik bir büyüme söz konusu olucaktir

BÜYÜME VE GELİŞME

Pelle şehrinizdeki ordunuzda güzel bir ordu kurduktan sonra epir savaş ılan ederek Epir 2 şehrini alın daha sonra filibede ordu kurun bu orduyla tylis yok edin daha sonra epir yok etmek için kullandiğiniz ordu ile Atine ve spartayi saldırın[saldirmiyada bilirsiniz fakat atina ne pahasına olur olsun alın] Atine ve spartayi yok ettikten sonra uzun süre kimseye savaş açmayin teknoloji ve şehirlerinizi geliştirin belli bir süre sonra diğer devletler ticaret istiyecek kimisi size bağli devlet olmak istiyecek
kimisi sizin yanında savaşa katılmanızı istıyecek ayrica ordularınız sınırlara yakın tutarsanız rahat bır şekilde büyüye bilirsiniz ayrica duruma görede asker sayısını artırın büyüme ve gelişme kısmında resim yok ama k.b artık bunlar kendim denedim gayette başari oldun hata yaptiysam af ola

Geri