• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Total War: Shogun 2 Fall Of The Samurai İsyanlar Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Herkeze Merhabalar,

İsyanlar ilk oynayışımızda hepimizin baş belası olmuştur.Sövdümüş,kızdırmıştır... Oyundan önce shgoun 2 ansiklopedisi okumamışsanız ya da tüm total war serilerini oynamamışsanız büyük ihtimal isyanların mağduru olmuşsunuzdur.Fall of samurai oyunu ile beraber birde başımıza samuray isyanları çıktı ama korkmayın, bu başınıza gelebilecek en iyi isyan.

Samuray İsyanlarının tek nedeni var; oda teknolojide ilerlemek.Belli şekilde teknolojide ilerleyince halk huzursuz oluyor.Bunu hem teknolojik araştırmalar hemde yapılan fabrikalar sağlıyor.Ama bu isyanlar çok güçsüz oluyor.Modernize değiller çünkü.Ama onları seviyorum kahraman onlar uleyn!!! (Ve rehber hazırlayıcısı eline aldığı sopayla samuraycılık oynar. )

Ehem ehem !! Nerde kalmıştık?Samuray isyanlarıı savuşturmak kolay ve gatlinginiz ile savaş alanına hakim bir tepeniz varsa eğlenceli.Ama ben teknolojimi acayip geliştirip adayı fabrika dumanına boğmama rağmen bu isyanlarla karşılaşmadım.BUnları yazarkenki tek kaynağım Sega nın videosu ve bahseden TWT sakinleri.

Ama asıl zor olan olaya geldik; normal isyan.Bu ordular levylerden oluşsada bazen güçlü tüekçiler oluyor ve bu oyunda en güçsüz tüfekçi bile çok büyük zaiyat verdibiliyor.Doğal olarak sefere çıkma planınız varsa yada savaşa hazırlanıyorsanız iptal edin çünkü "İsyeann!!" diye bağıran köylüler ellerinde tüfeklerle geliyorlar.(Halil Sezai'ye Selamlar.)

İsyana sebep olan sebepler:

1- Şehrin boş olması.
2- Kıtlık olması.
3- Şehri işgal etmeniz(Yakın zamanda)
4- Siz pro-Shogun ken onların pro-imperial olması(ya da tam tersi.)
5- Sanayileşme.
6- Düşman ajanlar.
7- Fazla vergi almanız.

İsyanı engelleyen Sebepler:

1- Halkı Mutlu eden binalar.
2- Şehirdeki sizin ajanlarınız.
3- Az vergi almanız.
4- Şehirde fazla askerinizin bulunup göz korkutması.
5- Şehirin düşman işgali tehlikesinde bulunması.
6- Şehirin sizinkle aynı bakış açısını taşıması.(pro-İmperial yada pro-shogun.)
7- Şehirdeki kasaba olarak adı geçen yerin ve kalenin büyük olması.
8- İlk Bahar olması.

Notlar:

1- İsyanlarda shogun 2 den bu yana pek bir şey değişmemiş.
2- Normal isyanlara karşın savaşırken gereksiz zaiyat vermemek için kalenizde karşılayın.Ayrıca mümkünse deniz desteği alın.
3- Normal oyundaki gibi vergi ayarlaması yapılan haritadan şehirlerin huzurunu öğrenebilirsiniz.(Kırmızı devlet bize bakmi! Sarı: Normal Yeşil: Zaaa Devlet bize bakiii.)
4- Ayrıca dediğim gibi normal isyanlarda mümkünse ilk generallerini topunuzla vurun.Köylülerin kaçmasında önemli bir faktör olacaktır bu.

4. Madde ile ilgili: Düşman orduyu gösetermek için hemen saldırdım az askerle sakın öyle birşey yapmayın yazık olur.

Geri